Kobieta przy komputerze
Przed zaciągnięciem pożyczki na święta, warto wcześniej dokładnie zaplanować swój budżet. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Pożyczaj bezpiecznie i rozsądnie, zwłaszcza przed Świętami

Pożyczki krótkoterminowe, czyli popularne chwilówki, to dobre rozwiązanie na podreperowanie domowego budżetu, zwłaszcza przed Świętami Bożego Narodzenia. Przed zaciągnięciem pożyczki warto wybrać firmę z renomą i ustabilizowaną pozycją na rynku. Ważne jest także, żeby zapoznać się z procedurą przyznawania pożyczki, a także najszybszą drogą jej pozyskania.

Święta Bożego Narodzenia są okazją do spędzenia czasu w gronie najbliższej rodziny, ale także sporym obciążeniem dla budżetu domowego. Z tego powodu warto wcześniej planować wszystkie wydatki, a brakującą sumę można sfinansować poprzez zaciągnięcie pożyczki.

Zasady przyznawania pożyczki

Osoby, które zastanawiają się nad zaciągnięciem pożyczki, np. w celu zasilenia swojego konta bankowego przed świętami bożonarodzeniowymi, powinny wybrać firmę, cieszącą się renomą i zaufaniem klientów. Jest to bardzo ważne, ponieważ na rynku finansowym działają oszuści, których celem jest wyłudzenie danych osobowych. Obecnie jedną z najatrakcyjniejszych opcji dla klientów są pożyczki online, które przeznaczone są przede wszystkim dla osób zapracowanych i niemających czasu na udanie się do jednej z placówek firmy. Przy zaciąganiu pożyczki wszystkie formalności załatwiane są przez internet, a umowa przesyłana jest w formie elektronicznej. W zależności od wybranej przez firmę drogi weryfikacji pieniądze mogą być na koncie w ciągu kilkunastu minut. Jednakże należy pamiętać, że proces przyznania pożyczki może przeciągnąć się w okresie przedświątecznym, bowiem w tym czasie cieszą się one dużą popularnością.

Umowa pożyczki

Zaletą zaciągnięcia pożyczki przez internet jest  możliwość dokładnego zapoznania się z treścią umowy. Tego typu dokument powinien zawierać informacje, m.in. o stronach umowy (pożyczkodawcy i pożyczkobiorcy), wysokości przyznanej pożyczki, formy jej spłaty, wysokości oprocentowania i konsekwencjach niedotrzymania warunków umowy. Bardzo ważnym punktem umowy pożyczki są również koszty dodatkowe, które zazwyczaj nieuczciwi pożyczkodawcy chcą ukryć. Wśród kosztów dodatkowych można wymienić, m.in. ubezpieczenie pożyczki oraz kary za nieterminową wpłatę, które niekiedy są bardzo wysokie,  np. 30 zł za jeden dzień zwłoki w spłacie raty pożyczki.

Kwota pożyczki

Przed zaciągnięciem pożyczki na święta, warto wcześniej dokładnie zaplanować swój budżet. Dzięki temu można oszacować brakującą kwotę, a następnie sfinansować ją przez pożyczkę. Jest to bardzo istotne, ponieważ w wielu przypadkach pożyczkobiorcy zaciągają zbyt wysokie zobowiązania finansowe, a następnie mają problemy z ich terminową spłatą.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

rrso

Czym jest RRSO i jak wpływa na koszt pożyczki?

Szybkie pożyczki przez internet to wygodny sposób na pozyskanie pieniędzy. Korzystamy z nich, gdy pojawiają …