dywan włochacz
Popularne od wielu lat dywany z bardzo wysokim runem, określane mianem Shaggy, stały się elementami wyposażenia w wielu domach i mieszkaniach | fot.: materiał partnera

Co to są „włochacze” i dlaczego warto mieć taki dywan w domu?

Szyk i elegancja w jednym.

Wiele osób zastanawia się, co to są włochacze i dlaczego warto mieć taki dywan w domu? Popularne od wielu lat dywany z bardzo wysokim runem, określane mianem Shaggy, stały się elementami wyposażenia w wielu domach i mieszkaniach. Produkty te wyróżniają się wieloma zaletami, co niewątpliwie wpływa na powszechne zainteresowanie tymi wyrobami.

Estetycznie wykonane, jak również trwałe dywany Shaggy znacznie różnią się od tradycyjnych wyrobów tego rodzaju. To produkty, których cechą szczególną jest gęste, zwarte i bardzo wysokie runo. Popularne włochacze nie nadają się do każdego pomieszczenia, jakie znajduje się w domu lub w mieszkaniu. To wyroby, które świetnie odnajdą się w salonach bądź też w sypialniach, ponieważ podwyższają komfort korzystania z tych wnętrz. Włochacze nie powinny znajdować się w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu, jak również w miejscach, gdzie panują niekorzystne czynniki zewnętrzne, w tym wilgoć i para wodna. Nowoczesne dywany Shaggy są doskonałymi izolatorami cieplnymi, jak również mogą skutecznie tłumić dźwięki w pomieszczeniach. Produkty te prezentują się efektownie w strefie wypoczynkowej nieopodal sofy, foteli, stolika kawowego lub ławy, jak również w pobliżu łóżka znajdującego się w sypialni. Zapewniają one dobrą izolację stóp od zimnej podłogi, szczególnie tej wykonanej z gresu, kamienia naturalnego lub też płytek ceramicznych. Warto wspomnieć, że dywany Shaggy wykonane z włókien syntetycznych, są łatwe w czyszczeniu, ponieważ sztuczna przędza nie przyczynia się do namnażania w ich wnętrzu roztoczy, a także pleśni.

Co to są „włochacze” i dlaczego warto mieć taki dywan w domu? – zalety posiadania dywanów Shaggy z poliestrowym runem

Podkreśleniem aranżacji minimalistycznej, nowoczesnej lub Glamour mogą być efektownie prezentujące się dywany typu Shaggy Manhattan. Produkty z tej kategorii są dostępne w najmodniejszych kolorach w tym sezonie. Można zdecydować się na butelkową zieleń, antracytowy, cappuccino, kremowy, szary, brązowy lub też różne odcienie wyżej wymienionych kolorów. Tym, co wyróżnia dywany Shaggy jest przede wszystkim bardzo starannie wykonana osnowa, która podwyższa trwałość tych wyrobów. To produkty dostępne w różnych rozmiarach do wyboru, co umożliwia dopasowanie ich do metrażu danego pomieszczenia. Nowoczesne włochacze Manhattan posiadają bardzo wysokie runo z włókien poliestrowych. To sprawdzone rozwiązanie, gwarantujące elastyczność i sprężystość włókien, a także brak odkształcania się, nawet pod wpływem codziennej eksploatacji tych wyrobów. Dobrej jakości dywany Shaggy z popularnej kolekcji Manhattan są odporne na ataki moli czy odbarwienie kolorów, będące wynikiem intensywnego promieniowania słonecznego. Wyroby te nie ulegają także zjawisku naelektryzowania.

dywan włochacz
Dywan typu shaggy pluszowy i puszysty- Manhattan- antracytowy/grafitowy | fot.: materiał partnera

Nowoczesne dywany Shaggy Kayoom? – produkty wykonane w technice heat-set frise

Osoby poszukujące popularnego włochacza, mogą zainteresować się produktami z kolekcji Kayoom, dostępnej w naszym sklepie internetowym jarmarkeurope.pl. To wyroby niezwykle miękkie i przyjemne w dotyku, które prezentują się zjawiskowo w strefie wypoczynkowej w salonie bądź też jako dekoracja podłogi w sypialni. Wyroby te wyróżnia antypoślizgowy spód, zabezpieczający je przed przesuwaniem się i podwijaniem, spowodowanym stąpaniem po nich. Nowoczesne dywany Shaggy Kayoom to produkty funkcjonalne, polecane osobom borykającym się z alergiami ze strony układu oddechowego, jak również astmą oskrzelową. Wyroby te są niekłopotliwe w czyszczeniu, ponieważ można je prać w pralkach automatycznych, w temperaturze do 30 stopni Celsjusza. Efektownie wyglądające dywany Shaggy Kayoom, które można znaleźć w stałej ofercie naszego sklepu internetowego, mają wysokie runo, wykonane w 100% z przędzy polipropylenowej typu heat-set frise. To rozwiązanie, które nadaje im niezwykłej miękkości, a jednocześnie trwałości. Uszlachetnienie termiczne, którym wyróżniają się włochacze z wyżej wymienionej kolekcji, czyni je produktami odpornymi na ścieranie runa. Dzięki temu te modne dywany Shaggy nie tracą estetycznego wyglądu na skutek odkurzania na sucho czy też prania przy pomocy specjalnie dobranych detergentów.

dywan włochacz szary
Dywan Kayoom – typu Shaggy nowoczesny, mięciutki – szary | fot.: materiał partnera

Modne dywany Shaggy z kolekcji Manhattan lub Kayoom z naszego stałego asortymentu sklepu jarmarkeurope.pl, to produkty godne polecenia dla wszystkich osób poszukujących popularnych włochaczy. Te starannie wykonane wyroby z bardzo wysokim runem, mogą być nie tylko ozdobą danego pomieszczenia, ale także pełnić w nim funkcję izolatora cieplnego czy też elementu tłumiącego dźwięki.

Materiał partnera

Sprawdź także

Dywan w ładnym pokoju dziecięcym

Dlaczego w pokoju dziecięcym powinien znaleźć się dywan?

Istnieje wiele sposobów na udekorowanie pokoju pociechy, jednym z nich jest z pewnością zakup odpowiedniego …