Kobieta i wzdęcia
Nie czekaj, idź do apteki i spytaj o najlepszy środek na swoje przypadłości. My już znamy odpowiedź, którą usłyszysz: Iberogast. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Kłopoty trawienne? Zwalcz je!

Dziś trudno stanąć na chwilę w miejscu – w końcu kto nie idzie do przodu, ten zostaje w tyle. Dlatego żyjemy w ciągłym stresie, gdzieś spieszymy, nie mamy czasu na regularne i zdrowe posiłki. To wszystko to gwarancja kłopotów trawiennych!

Dyspepsja czynnościowa

Posiłek jeszcze nie dobiegł końca, a Ty już czujesz, że więcej nie zjesz? Wczesna sytość i uczucie pełności po jedzeniu niestety nie są dobrym objawem. Podobnie jak skurcze w jamie brzusznej bądź poczucie dyskomfortu (lub nawet bólu!) w nadbrzuszu. I podobnie jak te wciąż nawracające nudności…

Uwaga! Najprawdopodobniej dolega Ci… dyspepsja. Nazwa tego schorzenia pochodzi z greki i dosłownie oznacza złe trawienie. Przyczyny dyspepsji czynnościowej nie są do końca znane, chociaż choroba występuje w każdym zakątku świata i dręczy naprawdę wielu ludzi. Nie jesteś wyjątkiem – szacuje się, że dyspepsja jest okresowym problemem przynajmniej 20% populacji!

IBS – Zespół Jelita Nadwrażliwego

Podobne, chociaż zasadniczo inne objawy występują w przypadku zespołu jelita nadwrażliwego. Bóle brzucha są bardziej rozlane, odczuwasz regularne wzdęcia. Ech, i te wiatry! Najbardziej niepokojącym jednak objawem powinny być problemy z wypróżnianiem: uczucie niedokończenia tego procesu lub po prostu zaburzenie rytmu (biegunki/zaparcia).

IBS jest czynnościową chorobą przewlekłą, bardzo trudną do zdiagnozowania. Układ pokarmowy jest właściwie zbudowany, jednak z bliżej nieokreślonego powodu mięśnie jelit nie działają prawidłowo. Nie istnieje jeden właściwy sposób na leczenie zespołu jelita nadwrażliwego, jednak można niwelować objawy.

Poczuj w końcu ulgę!

Nieważne, który z powyższych objawów Ci dolega – na wszystkie jest jedno rozwiązanie. Już teraz sięgnij po Iberogast i odczuj różnicę!

Dlaczego akurat Iberogast? Działa skutecznie i wielokierunkowo, pomaga w różnych czynnościowych dolegliwościach żołądkowo-jelitowych. Nieważne, że jeszcze nie znasz nazwy swojego schorzenia, Iberogast załagodzi wszelkie dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego. Nie musisz się obawiać, że Ci zaszkodzi – jest zupełnie naturalnym połączeniem wyciągów z dziewięciu roślin leczniczych.

Czujesz, że nadchodzi kolejny atak nudności? Znowu boli Cię brzuch? Nie czekaj, idź do apteki i spytaj o najlepszy środek na swoje przypadłości. My już znamy odpowiedź, którą usłyszysz: Iberogast.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

jak spożywac imbir

Imbir: wartości odżywcze, właściwości lecznicze, przeciwwskazania do spożycia

Imbir to dosyć charakterystyczna przyprawa, która każdej potrawie nadaje wyjątkowego smaku i aromatu. O ile …