wysyłka paczki za granicę
Niestety nie wszyscy wiedzą, jak samemu nadać i wysłać paczkę zwłaszcza, jeśli w grę wchodzą przesyłki zagraniczne. Nie działaj po omacku i już teraz dowiedz się jak wysłać paczkę za granicę | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Przesyłka międzynarodowa – jak wysłać?

O ile wysyłanie paczki do odbiorcy znajdującego się na terenie kraju nadania jest bardzo proste, o tyle przesyłki międzynarodowe dla wielu osób mogą stanowić niemałe wyzwanie. Zobacz, jak wysłać paczkę za granicę.

Święta, urodziny, rocznica czy po prostu wyprzedaż swoich rzeczy niejednokrotnie wiążą się z wysyłaniem paczek do różnych osób. Często jednak okazuje się, że nie zawsze mamy możliwość, aby spotkać się z kimś osobiście i wówczas przesyłki kurierskie okazują się być jedynym słusznym rozwiązaniem. Niestety nie wszyscy wiedzą, jak samemu nadać i wysłać paczkę zwłaszcza, jeśli w grę wchodzą przesyłki zagraniczne. Nie działaj po omacku i już teraz dowiedz się jak wysłać paczkę za granicę.

Jak wysłać paczkę za granicę?

Wybierz odpowiednie opakowanie

Mimo rosnącej świadomości społeczeństwa nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że nieodpowiednie opakowanie może być powodem do odmowy przyjęcia paczki przez kuriera. Aby uniknąć przykrych niespodzianek i nieprzyjemnych sytuacji warto zawczasu zaopatrzyć się w solidny, dostosowany do wielkości i rodzaju zawartości przesyłki karton. Jest to dość bezpieczne i często uniwersalne rozwiązanie. Jeśli karton nie będzie wątły, przemoknięty lub w jakikolwiek inny sposób uszkodzony, każdy kurier odbierze paczkę bez najmniejszego problemu.

Zadbaj o wypełnienie

Nie należy zapominać, że karton nie jest w stanie zapewnić zawartości przesyłki pełnego bezpieczeństwa. W końcu podczas transportu i sortowania paczki zostają narażone na liczne wstrząsy, wibracje, a niekiedy także na wgniecenia. Dlatego też poza solidnym kartonem, warto zadbać o dostosowane do rodzaju i wielkości zawartości przesyłki wypełnienie. Niekiedy mogą być to zwinięte w kilku gazety, jednak ze względów bezpieczeństwa lepiej zdecydować się na folię bąbelkową, foliowe poduszki powietrzne lub wypełnienie ze styropianu.

Zamów kuriera

Kiedy paczka jest już spakowana i odpowiednio zaklejona, czas zamówić kuriera. W tym celu należy wejść na stronę https://www.europaczka.pl/ i wypełnić formularz, w którym zawrzemy dane dotyczące przesyłki, a w dalszym etapie także dane nasze i te dotyczące odbiorcy. Bez obaw, cały proces jest niezwykle prosty, a wykonywanie coraz to kolejnych kroków okazuje się być nadzwyczaj intuicyjne.

Oznacz przesyłkę

Po wypełnieniu listu przewozowego zostanie nam przypisany tak zwany numer referencyjny paczki. Ten z kolei należy nanieść na naszą przesyłkę w widocznym i nietrudnym do znalezienia miejscu. Ważne jest także to, aby po naniesieniu na paczkę numeru referencyjnego dodatkowo jej nie adresować.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

kurier w maseczce pakujący paczki na samochód

Tradycyjny kurier czy Paczkomaty InPost? Co wybrać?

Kurier InPost to popularny wybór wśród wielu firm, ale także osób prywatnych. Jego oferta jest …