wysyłka paczki za granicę
Niestety nie wszyscy wiedzą, jak samemu nadać i wysłać paczkę zwłaszcza, jeśli w grę wchodzą przesyłki zagraniczne. Nie działaj po omacku i już teraz dowiedz się jak wysłać paczkę za granicę | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Przesyłka międzynarodowa – jak wysłać?

O ile wysyłanie paczki do odbiorcy znajdującego się na terenie kraju nadania jest bardzo proste, o tyle przesyłki międzynarodowe dla wielu osób mogą stanowić niemałe wyzwanie. Zobacz, jak wysłać paczkę za granicę.

Święta, urodziny, rocznica czy po prostu wyprzedaż swoich rzeczy niejednokrotnie wiążą się z wysyłaniem paczek do różnych osób. Często jednak okazuje się, że nie zawsze mamy możliwość, aby spotkać się z kimś osobiście i wówczas przesyłki kurierskie okazują się być jedynym słusznym rozwiązaniem. Niestety nie wszyscy wiedzą, jak samemu nadać i wysłać paczkę zwłaszcza, jeśli w grę wchodzą przesyłki zagraniczne. Nie działaj po omacku i już teraz dowiedz się jak wysłać paczkę za granicę.

Jak wysłać paczkę za granicę?

Wybierz odpowiednie opakowanie

Mimo rosnącej świadomości społeczeństwa nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że nieodpowiednie opakowanie może być powodem do odmowy przyjęcia paczki przez kuriera. Aby uniknąć przykrych niespodzianek i nieprzyjemnych sytuacji warto zawczasu zaopatrzyć się w solidny, dostosowany do wielkości i rodzaju zawartości przesyłki karton. Jest to dość bezpieczne i często uniwersalne rozwiązanie. Jeśli karton nie będzie wątły, przemoknięty lub w jakikolwiek inny sposób uszkodzony, każdy kurier odbierze paczkę bez najmniejszego problemu.

Zadbaj o wypełnienie

Nie należy zapominać, że karton nie jest w stanie zapewnić zawartości przesyłki pełnego bezpieczeństwa. W końcu podczas transportu i sortowania paczki zostają narażone na liczne wstrząsy, wibracje, a niekiedy także na wgniecenia. Dlatego też poza solidnym kartonem, warto zadbać o dostosowane do rodzaju i wielkości zawartości przesyłki wypełnienie. Niekiedy mogą być to zwinięte w kilku gazety, jednak ze względów bezpieczeństwa lepiej zdecydować się na folię bąbelkową, foliowe poduszki powietrzne lub wypełnienie ze styropianu.

Zamów kuriera

Kiedy paczka jest już spakowana i odpowiednio zaklejona, czas zamówić kuriera. W tym celu należy wejść na stronę https://www.europaczka.pl/ i wypełnić formularz, w którym zawrzemy dane dotyczące przesyłki, a w dalszym etapie także dane nasze i te dotyczące odbiorcy. Bez obaw, cały proces jest niezwykle prosty, a wykonywanie coraz to kolejnych kroków okazuje się być nadzwyczaj intuicyjne.

Oznacz przesyłkę

Po wypełnieniu listu przewozowego zostanie nam przypisany tak zwany numer referencyjny paczki. Ten z kolei należy nanieść na naszą przesyłkę w widocznym i nietrudnym do znalezienia miejscu. Ważne jest także to, aby po naniesieniu na paczkę numeru referencyjnego dodatkowo jej nie adresować.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

przygotowywanie paczki do wysyłki

Jak zapakować paczkę?

Proces pakowania przesyłki nie jest niczym skomplikowanym, pod warunkiem, że jej zawartość nie jest nadmiernie …