badminton
Tak jak każda gra w parach badminton zmusza do zdrowej rywalizacji. Jest to także sport wymagający dużo dynamiki i angażowania mięśni całego ciała, dlatego regularny trening przynosi naprawdę dobre efekty | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Badminton sportem dla każdego

Prawie każdy będąc dzieckiem grał w badmintona. Obecnie można zauważyć sporo grających młodszych i starszych osób na plaży czy w lesie. Jest to wyjątkowo ciekawe i absorbujące zajęcie, które oprócz swojej atrakcyjności wpływa też na rozwój różnych partii mięśniowych.

Korzyści z gry w badmintona

Tak jak każda gra w parach badminton zmusza do zdrowej rywalizacji. Jest to także sport wymagający dużo dynamiki i angażowania mięśni całego ciała, dlatego regularny trening przynosi naprawdę dobre efekty. Poprawia się wydolność, a sylwetka nabiera ładnej rzeźby. Oprócz tego, można sporo schudnąć, o czym świadczą spalone kalorie podczas godziny gry – można ich stracić aż 480! Jak widać, badminton to nie tylko radosna forma rozrywki, ale też sposób na zdrowie. Nie można oczywiście zapomnieć o rozwijaniu podczas gry sprawności ruchowej i koncentracji oraz spostrzegawczości. Wodzenie wzrokiem za lotką pozwala skupić uwagę na jednym punkcie, w pełni się zrelaksować i wyciszyć. Dlatego też warto pomyśleć o sięgnięciu po rakietki lub zintensyfikowaniu swoich treningów. Plusów jest mnóstwo, a minusów żadnych.

Jak wybrać zestaw do badmintona?

W każdym dobrym sklepie sportowym jest bardzo duży wybór rakietek do badmintona. Jeśli zdecydujesz się na zakup sprzętu, musisz wiedzieć, że rakiety dzielą się na trzy podstawowe grupy – rekreacyjne, klubowe i profesjonalne. W większości przypadków poszukiwane są rakietki pierwszego typu, dlatego wybór jest naprawdę spory. Wystarczy zajrzeć tutaj: https://kronos-shop.pl/pol_m_SPORTY_SPORTY-RAKIETOWE_Badminton-178.html, aby się utwierdzić w tym przekonaniu. Na co zwracać uwagę przy zakupie badmintona? Przede wszystkim na takie cechy, jak: elastyczność, wyważenie i wagę. Jest taka zasada, że początkującym graczom, którzy będą grać delikatniej, zwracając uwagę na technikę, proponuje się bardziej elastyczne rakiety. Sztywniejsze bardziej zaawansowanym. Druga kluczowa sprawa dotyczy balansu, czyli wyważenia. Jeśli balans jest zorientowany na rączkę, wtedy rakietką łatwo się manewruje, ale nie ma mowy o mocnych zagrywkach. Z kolei, gdy balans skupiony jest na głowicy, wtedy można zdecydowanie mocniej uderzyć w lotkę, ale trudniej manewruje się taką paletką.

Jeśli nie wiesz, który rodzaj paletek wybrać, wpisz w wyszukiwarkę hasło „badminton sprzęt”, a pojawi się wiele linków przekierowujących do różnych stron z tego typu sportowymi akcesoriami.

Lotki do badmintona

Są dwa podstawowe rodzaje lotek – syntetyczne i piórowe. Te pierwsze zdecydowane lepiej poradzą sobie w plenerze, ale jakość lotu nie jest rewelacyjna. Jedyna najważniejsza cecha na plus to cena. Dla początkujących i amatorów gry będą jednak odpowiednie, ponieważ są tanie, a jak wiadomo, często się je zmienia. Z kolei lotki piórowe są o wiele lepsze do gry na hali, ale generalnie charakteryzują się lepszą jakością lotu. Ich cena jest jednak o wiele większa.

Warto zainwestować w dobry sprzęt do badmintona i zabierać ze sobą rakietki wszędzie tam, gdzie jest szansa gry, czy to na świeżym powietrzu, czy w hali. Radość z grania jest wielka, a przy okazji można zrzucić kilka zbędnych kilogramów.

Materiał partnera zewnętrznego