Nagrywaj swoje sportowe wyczyny w 4K

Nowoczesne kamery sportowe potrafią nagrywać w sporych rozdzielczościach. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jeździsz na rowerze? A może lubisz wspinaczkę wysokogórską? Niezależnie od tego, jaki sport preferujesz, możesz nagrywać swoje wyczyny z wykorzystaniem profesjonalnych kamer sportowych. Do wyboru mamy obecnie szeroką gamę sprzętu, który spełni oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Co wybrać?

Kamery sportowe różnią się od zwykłych kamer i aparatów fotograficznych. Przede wszystkim mają inną konstrukcję, która skoncentrowana jest na uzyskaniu maksymalnej wytrzymałości oraz odporności urządzenia na upadki, uderzenia czy czynniki pogodowe. Dzięki temu, że obudowy kamer sportowych są wodoodporne, można nagrywać nimi również pod wodą.

Nowoczesne kamery sportowe potrafią nagrywać w sporych rozdzielczościach. Obecnie popularne przed laty kamery Full HD o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli są zastępowane przez modele o jeszcze większej liczbie pikseli, a mianowicie w standardzie 4K Ultra HD 3840 x 2160 pikseli. To powoduje, że na obrazie możemy pomieścić jeszcze więcej fantastycznych szczegółów.

Oczywiście, sama rozdzielczość to jeszcze nie wszystko, ponieważ dobra kamera sportowa 4K powinna móc pochwalić się także innymi dogodnymi parametrami, na przykład większą liczbą klatek na sekundę (60 klatek pozwala na bardziej realistyczne filmy), sporym ekranem, na którym będzie można podglądać nagrywający się obraz, szerokokątnym obiektywem czy mocną baterią, która nie wyczerpie się w najbardziej ekscytującym momencie. Nagrywany materiał zapisywany jest zewnętrznych kartach pamięci, dlatego trzeba będzie zaopatrzyć się w co najmniej jedną. Plusem będzie też łączność Wi-Fi w urządzeniu dla łatwiejszej komunikacji.

Ile trzeba będzie zapłacić za tego rodzaju urządzenie? Wszystko zależy od tego, jakiego producenta wybierzemy. Gdy szukamy markowych modeli, trzeba będzie przeznaczyć na kupno po kilka tysięcy złotych. Jeżeli jednak nie możesz pozwolić sobie na tak spory wydatek, bez problemu kupisz też kamery 4K w cenie około 500-700 złotych, które będą mogły spełnić twoje oczekiwania w pełni.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Kamera 360

Kamery 360 coraz popularniejsze

W ciągu najbliższych czterech lat wartość branży wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości (VR i AR) wzrośnie z 5 mld …