Bardzo ładny sejf
Sejf gwarantuje bezpieczeństwo pieniędzy, biżuterii czy kosztownego sprzętu elektronicznego nie tylko podczas dłuższej nieobecności domowników, ale także na co dzień. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Czy warto mieć sejf w domu?

Biżuteria, broń, pieniądze, akt notarialny, zapasowe kluczyki do auta, nośnik USB… Co łączy te przedmioty? Miejsce przechowywania! Sejf – przezorność czy przesadna ostrożność? Zobacz, dlaczego warto mieć sejf w domu.

Zabezpieczenie przed kradzieżą

Statystyka nie kłamie: najczęściej okradają nas osoby, które sami wpuszczamy do domu. Opiekunka do dziecka, kurier, przedstawiciel organizacji charytatywnej, osoba sprzątająca, nauczycielka angielskiego, ekipa remontowa…- wbrew pozorom osoby postronne, które nie zawsze darzymy pełnym zaufaniem to części goście w naszych domach.

Sejf gwarantuje bezpieczeństwo pieniędzy, biżuterii czy kosztownego sprzętu elektronicznego nie tylko podczas dłuższej nieobecności domowników, ale także na co dzień. Eksperci radzą, aby montować sejfy w pomieszczeniach, do których zazwyczaj nie wpuszczamy obcych np. w sypialni lub w garderobie.

W razie pożaru lub zalania

Sejf skutecznie chroni zgromadzone w nim przedmioty nie tylko przed kradzieżą. Stanowi również zabezpieczenie przed pożarem lub zalaniem. W sejfie oprócz kosztownych przedmiotów warto trzymać także ważne dokumenty, których odzyskanie, w razie spalenia lub zamoknięcia, byłoby albo niemożliwe, albo bardzo trudne. Na stronie www.saffort.pl/ można znaleźć szeroki wybór sejfów ognioodpornych.

Posiadasz broń? Musisz mieć sejf!

Zgodnie z obowiązującą ustawą, broń musi być przechowywana w miejscu, do którego ma dostęp wyłącznie osoba, która posiada uprawnienia do korzystania z niej. Według rozporządzenia Ministerstwa Spraw Wewnętrznych z roku 2014, sejf, w którym przechowywana będzie broń musi posiadać klasę S1 zgodną z normą PN-EN 14450.

Sejf a ubezpieczenie

Przechowując ubezpieczone mienie w sejfie, możemy liczyć na lepsze warunki ubezpieczenia, w zależności od klasy bezpieczeństwa sejfu. Warto więc zainwestować w wysokiej klasy egzemplarz, który zagwarantuje pełną ochronę.

Dokumenty, zdjęcia, kluczyki…

Przechowywanie wszystkich ważnych dokumentów lub przedmiotów w jednym miejscu pozwoli uniknąć przetrząsania mieszkania w poszukiwaniu aktów notarialnych, umów, nośników USB czy kart pamięci. Zawartość sejfów może jednak nieraz zaskoczyć! Coraz więcej osób przechowuje w sejfach także zdjęcia, listy lub pamiątki rodzinne, które mają wartość wyłącznie sentymentalną, chcąc uchronić je przed zniszczeniem lub utraceniem.

Sprawdź także

firma brokerska

Co oferuje profesjonalna firma brokerska?

Doświadczony broker ubezpieczeniowy to idealny wybór dla klientów poszukujących kompleksowych rozwiązań związanych z obsługą ubezpieczeń. Dzięki …