Bardzo ładny sejf
Sejf gwarantuje bezpieczeństwo pieniędzy, biżuterii czy kosztownego sprzętu elektronicznego nie tylko podczas dłuższej nieobecności domowników, ale także na co dzień. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Czy warto mieć sejf w domu?

Biżuteria, broń, pieniądze, akt notarialny, zapasowe kluczyki do auta, nośnik USB… Co łączy te przedmioty? Miejsce przechowywania! Sejf – przezorność czy przesadna ostrożność? Zobacz, dlaczego warto mieć sejf w domu.

Zabezpieczenie przed kradzieżą

Statystyka nie kłamie: najczęściej okradają nas osoby, które sami wpuszczamy do domu. Opiekunka do dziecka, kurier, przedstawiciel organizacji charytatywnej, osoba sprzątająca, nauczycielka angielskiego, ekipa remontowa…- wbrew pozorom osoby postronne, które nie zawsze darzymy pełnym zaufaniem to części goście w naszych domach.

Sejf gwarantuje bezpieczeństwo pieniędzy, biżuterii czy kosztownego sprzętu elektronicznego nie tylko podczas dłuższej nieobecności domowników, ale także na co dzień. Eksperci radzą, aby montować sejfy w pomieszczeniach, do których zazwyczaj nie wpuszczamy obcych np. w sypialni lub w garderobie.

W razie pożaru lub zalania

Sejf skutecznie chroni zgromadzone w nim przedmioty nie tylko przed kradzieżą. Stanowi również zabezpieczenie przed pożarem lub zalaniem. W sejfie oprócz kosztownych przedmiotów warto trzymać także ważne dokumenty, których odzyskanie, w razie spalenia lub zamoknięcia, byłoby albo niemożliwe, albo bardzo trudne. Na stronie www.saffort.pl/ można znaleźć szeroki wybór sejfów ognioodpornych.

Posiadasz broń? Musisz mieć sejf!

Zgodnie z obowiązującą ustawą, broń musi być przechowywana w miejscu, do którego ma dostęp wyłącznie osoba, która posiada uprawnienia do korzystania z niej. Według rozporządzenia Ministerstwa Spraw Wewnętrznych z roku 2014, sejf, w którym przechowywana będzie broń musi posiadać klasę S1 zgodną z normą PN-EN 14450.

Sejf a ubezpieczenie

Przechowując ubezpieczone mienie w sejfie, możemy liczyć na lepsze warunki ubezpieczenia, w zależności od klasy bezpieczeństwa sejfu. Warto więc zainwestować w wysokiej klasy egzemplarz, który zagwarantuje pełną ochronę.

Dokumenty, zdjęcia, kluczyki…

Przechowywanie wszystkich ważnych dokumentów lub przedmiotów w jednym miejscu pozwoli uniknąć przetrząsania mieszkania w poszukiwaniu aktów notarialnych, umów, nośników USB czy kart pamięci. Zawartość sejfów może jednak nieraz zaskoczyć! Coraz więcej osób przechowuje w sejfach także zdjęcia, listy lub pamiątki rodzinne, które mają wartość wyłącznie sentymentalną, chcąc uchronić je przed zniszczeniem lub utraceniem.

Sprawdź także

węzeł komunikacyjny, wielopasmowa ulica autostrada, wiadukt

Czym kierować się w czasie wyboru ubezpieczenia komunikacyjnego OC i AC?

Cena to jeden z ważniejszych czynników decyzyjnych przy większości dokonywanych przez nas zakupów i inwestycji. …