fotoobraz w loftowym wnętrzu
Nowoczesne obrazy na płótnie są doskonale znanym elementem wystroju wnętrz, ale fotoobrazy, a więc fotografie drukowane na płótnie to na rynku wciąż pewnego rodzaju nowość | fot.: materiał partnera

Czym jest fotoobraz i czy warto go kupić?

Obrazy na płótnie są doskonale znanym elementem wystroju wnętrz, ale fotoobrazy, a więc fotografie drukowane na płótnie to na rynku wciąż pewnego rodzaju nowość. Na skutek intensywnego rozwoju technologicznego w ostatnich latach, za stosunkowo niewielkie pieniądze można ozdobić salon, sypialnię czy jadalnię ulubionymi fotografiami. Takie dekoracje ścienne są niewątpliwie bardzo efektowne. Liczba wzorów do wykorzystania jest w tym przypadku w zasadzie nieograniczona. Fotoobrazem może być bowiem każde zdjęcie dobrej jakości.

Nowoczesne obrazy na płótnie są doskonale znanym elementem wystroju wnętrz, ale fotoobrazy,  a więc fotografie drukowane na płótnie to na rynku wciąż pewnego rodzaju nowość. Na skutek intensywnego rozwoju technologicznego w ostatnich latach, za stosunkowo niewielkie pieniądze można ozdobić salon, sypialnię czy jadalnię ulubionymi fotografiami. Takie dekoracje ścienne są niewątpliwie bardzo efektowne. Liczba wzorów do wykorzystania jest w  tym przypadku w zasadzie nieograniczona. Fotoobrazem może być bowiem każde zdjęcie dobrej jakości.

W jaki sposób tworzone są fotoobrazy? Są one drukowane na wysokiej jakości płótnie o gramaturze rzędu 240-360 g/m2. Płótno musi być wytrzymałe i skutecznie absorbować atrament. Wówczas utrzymuje całą paletę barw bez większego problemu. Kolejnym etapem jest nadruk z wykorzystaniem ośmiu kolorów atramentu. Dzięki temu odwzorowanie kolorów z fotografii jest na najwyższym poziomie. Tak samo jak ma to miejsce w przypadku standardowych obrazów, także i tutaj wykorzystywane są specjalistyczne krosna malarskie. Tworzą one sztywną ramę dla fotoobrazów, które świetnie nadają się do zawieszenia na ścianie.

Jest całkiem sporo powodów, dla których warto sięgnąć po fotoobrazy. Przede wszystkim zdjęcia drukowane na płótnie to pamiątka na wiele lat. Można w ten sposób uwiecznić najważniejsze chwile z życia – podróże, spotkania z bliskimi itd. Z tego samego powodu fotoobraz jest świetnym pomysłem na prezent i to z różnych okazji. Sprawdzi się w przypadku ślubu, chrzcin, narodzin dziecka, I Komunii Świętej itd. Dodatkowo nie da się ukryć tego, że fotoobraz wielokrotnie prezentuje się znacznie lepiej niż standardowe zdjęcia. Wynika to z faktu, że płótno nie daje zupełnie żadnych refleksów. Tymczasem posiadacze klasycznych ramek ze zdjęciami wiedzą doskonale o tym, że w jasne, słoneczne dni są one niestety raczej słabo widoczne.

Kolejnym atutem fotoobrazów jest w zasadzie nieograniczony wybór wzorów. Tym samym fotoobraz jest świetnym elementem dekoracyjnym do każdego wnętrza. Na końcu warto pamiętać o tym, że wykonać można go w większości przypadków w zaledwie 48 godzin. To świetna wiadomość dla wszystkich niecierpliwych osób. Cały proces zamówienia odbywa się na ogół przez internet i to klient w całości podejmuje decyzje odnośnie parametrów fotoobrazu. Pozostaje mu tylko opłacić zamówienie i czekać na przesyłkę. Dostarcza ją kurier, zapakowaną tak, że nie trzeba się bać o zniszczenie obrazu.

Nic więc dziwnego w tym, że fotoobrazy cieszą się coraz większą popularnością. Mają sporo zalet, a przy tym nie są zbyt drogie. Za unikalny fotoobraz wykonany na wysokiej klasy materiale zapłacić trzeba niekiedy zaledwie kilkadziesiąt złotych. Spore znaczenie ma tutaj wymiar wydruku. Generalnie jednak nie kosztuje to majątku. Fotoobrazy są z pewnością świetnym sposobem na udekorowanie wnętrza czy odmienienie jego wystroju. Są to dekoracje efektowne, trwałe, proste w montażu i niedrogie. Ponadto są niepowtarzalne – w końcu uwiecznić na płótnie można swoje własne zdjęcia.

Materiał partnera