dzbanek filtrujący w domu
Państwowa Inspekcja Sanitarna zapewnia co prawda, że woda z kranu na obszarze Polski jest wszędzie zdatna do picia. Nie wszystkim jednak odpowiada jej smak, czy też zapach | fot.: materiał partnera

Dzbanek filtrujący – podstawa w każdym domu

Woda stanowi 60-70% masy dorosłego człowieka. W przypadku dzieci mówimy o 75%. U noworodków woda wpływa nawet na ponad 80% ich masy. Jest niezbędna do życia i prawidłowego funkcjonowania każdej istoty. Niekaloryczna, wspomaga trawienie oraz metabolizm tłuszczów. Wraz z codzienną aktywnością fizyczną zapewnia idealną elastyczność ciała. Woda alkaliczna skutecznie zapobiega starzeniu się. Dziś coraz więcej osób zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, jak bardzo istotna jest jakość wody pitnej. Dzbanek filtracyjny to doskonała opcja dla wszystkich tych osób, które każdego dnia pragną cieszyć się zdrową i smaczną wodą.

Jak działają dzbanki filtrujące?

Państwowa Inspekcja Sanitarna zapewnia co prawda, że woda z kranu na obszarze Polski jest wszędzie zdatna do picia. Nie wszystkim jednak odpowiada jej smak, czy też zapach. Trzeba mieć na uwadze także to, że w wodzie z kranu znajdują się pewne, drobne zanieczyszczenia pochodzące z rur przepływowych. Chlor, a także śladowe ilości metali ciężkich nie wpływają dobrze na walory smakowe i zapachowe wody. Dzbanek filtrujący zaopatrzony jest w specjalny wkład z aktywnym węglem. Jego zadaniem jest oczyszczanie wody z chloru, metali ciężkich i innych zbędnych substancji, a także przeciwdziałanie namnażaniu się bakterii oraz redukowanie twardości wody. Szklany dzbanek filtrujący sprawi więc, że raz na zawsze pożegnacie się z kamiennym osadem w kuchni. Naczynia i garnki z pewnością posłużą na dłużej i będą zawsze prezentować się estetycznie. Przede wszystkim jednak dzbanek do filtracji wody zapewni każdego dnia porcję czystej, zdrowej, niezwykle smacznej wody o apetycznym zapachu. Aromatyczna kawa i herbata oraz pyszne posiłki przygotowywane na wodzie zagoszczą w waszej kuchni już na stałe. Skorzystają na tym wszyscy domownicy, a także zwierzęta. Również osoby, którym bliski jest nowoczesny, przyjazny przyrodzie styl życia powinny koniecznie zaopatrzyć się w dzbanki filtrujące wodę. Opinie ekologów są jednoznaczne i wskazują na wyraźne zminimalizowanie plastikowych odpadów w wyniku filtrowania wody w warunkach domowych. Wykorzystując zaledwie jeden wkład filtrujący miesięcznie, nie musicie zmagać się z noszeniem ciężkich zgrzewek wody w szkodliwych dla środowiska, plastikowych butelkach. Wielbiciele wody gazowanej mogą zaopatrzyć się dodatkowo w klasyczny syfon, nowoczesny saturator, czy też specjalistyczny system zintegrowany z kuchenną baterią po to, by codziennie cieszyć się zdrową i smaczną wodą z kranu z bąbelkami.

Dzbanki filtrujące – jaki wybrać, by jeszcze bardziej zadbać o zdrowy styl życia?

Na rynku dostępne są współcześnie bardzo różnorodne dzbanki filtrujące. Jaki kupić produkt, by spełniał wszystkie wasze oczekiwania? Przede wszystkim warto postawić na renomowanych producentów i tym samym na dzbanek filtrujący najwyższej jakości. Takie niezawodne, luksusowe produkty dostępne są na przykład w asortymencie sklepu sklep.osmoza.pl. Brand istnienie w branży od 1991 roku skutkuje sporym doświadczeniem w zakresie profesjonalnego doradztwa. Jak działają dzbanki filtrujące, które należą do najbardziej pożądanych na rynku? W pierwszym kroku woda jest filtrowana typowo, a więc usuwane są z niej cząsteczki chloru, metali ciężkich i innych zbędnych substancji. Na kolejnym etapie zostaje podwyższone pH wody i powstaje odkwaszona woda alkaliczna będąca roztworem zasadowym. W medycynie niekonwencjonalnej wodę alkaliczną uważa się za lekarstwo zwalczające choroby i rozmaite dolegliwości związane z zakwaszeniem organizmu. Zwracajcie więc zawsze baczną uwagę na to, w jaki typ wkładu filtrującego zaopatrzone są dzbanki filtrujące wodę. Opinie specjalistów w tej dziedzinie wskazują na wysoce prozdrowotne wkłady wyposażone w ujemne jony wodorowe, które niszczą wolne rodniki odpowiedzialne za postępowanie procesów starzenia. Cząsteczki wody o ujemnym ładunku są bowiem doskonałymi antyoksydantami, generowanymi przez najwyższej jakości dzbanki filtrujące. Jaki wybrać natomiast dzbanek filtracyjny, by zawarte w wodzie minerały, takie jak potas, wapń, czy magnez były łatwiej przyswajalne przez organizm? Otóż wkład dzbanka powinien zmieniać strukturę wody w tzw. wodę heksagonalną, czyli o małych cząsteczkach. Taka woda jest sprawniej wchłaniana przez organizm i swobodniej go nawadnia.

Dzbanki filtrujące – jaki kupić, by był praktyczny i stylowo prezentował się w kuchni?

Nie bez znaczenia jest też oczywiście aspekt wizualny dzbanka. Szklany dzbanek filtrujący powinien być zawsze idealnie dopasowany do wystroju kuchni. Najbardziej pożądane są designerskie modele o niestandardowej kolorystyce dodatków. Zdecydować się można na żywe barwy zwracające uwagę lub bardziej stonowane produkty. Najbardziej poszukiwane są dzbanki filtracyjne proste w obsłudze, do których wlać można wodę bez zdejmowania pokrywki. Manualne kalendarze lub elektroniczne liczniki z sygnalizatorem LED powinny przypominać o wymianie filtra. Istotna jest także ergonomiczna rączka, która ułatwi przenoszenie dzbanka oraz trzymanie go w dłoni zwłaszcza osobom starszym, oraz dzieciom. Dzbanek filtracyjny powinien również posiadać antypoślizgową podkładkę oraz kompaktowe wymiary umożliwiające przechowywanie go w bocznych drzwiach lodówki. Zwracajcie również uwagę na pojemność dzbanka i dostosujcie ją do potrzeb swojej rodziny.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

piękna gładka skóra

Jak zadbać o skórę od wewnątrz?

Zdrowa i promienna skóra odejmuje lat, podkreśla atuty i ogólną aparycję, przyciągając spojrzenia. Wielokrotnie jednak …