Jak dopasować kominek do wystroju wnętrz?

Kominek nie tylko potrafi ogrzać pokój, ale także stanowi nietuzinkowy i ciekawy element wystroju. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Kominek to urządzenie, które zmienia nie jedno wnętrze. Nie tylko potrafi ogrzać pokój, ale także stanowi nietuzinkowy i ciekawy element wystroju. Dobrze dobrany nada wnętrzu oryginalność, sprawi, że pokój nabierze eleganckiego charakteru. Ważne, aby był dobrze dopasowany do stylu w jakim urządzony jest pokój.

Wnętrza nowoczesne a klasyczne

Harmonijna kompozycja mebli, dodatków i innych elementów wystroju sprawia, że pokój staje się przytulny, pełen ciepła i dobrej energii. Planując zamontowanie kominka należy zwrócić uwagę na kilka kwestii.  Jeśli salon czy też sypialnie mamy urządzoną w klasycznym stylu z dodatkiem antyków czy też z historycznymi akcentami nowoczesne kominki zaburzą estetykę takiego wnętrza. W takim wypadku lepiej postawić na kominek bardziej klasyczny, bez chromowanych krat, szyb i minimalistycznego designu. W takim wnętrzu lepiej sprawdzi się kominek klasyczny, zbudowany z cegieł, czy też marmurowy lub kamienny, z tradycyjnym paleniskiem, które daje prawdziwy ogień. Dla osób, które nie mają ochoty opalać kominka drewnem doskonałe będą komiki, które posiadają wkłady, dzięki którym imitują ogień, ogrzewają pomieszczenie i idealnie wpasowują się w oczekiwania. Do wnętrz nowoczesnych, przestronnych i urządzonych bardzo oszczędnie dobre będą kominki nowoczesne, piece wolnostojące typu kozy, które świetnie łączą się z współczesnym wzornictwem, małą ilością dodatków i stylowymi meblami, (duży wybór kominków o nowoczesnych kształtach proponuje http://kratki.pl)Tego typu kominki są zazwyczaj droższe, jednak są warte swojej ceny, ponieważ korzystnie wpływają na budżet w dłuższej perspektywie.

Kominek tradycyjny
Kominek klasyczny z tradycyjnym paleniskiem, które daje prawdziwy ogień. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Ciekawe rozwiązania i oryginalne pomysły

Dla osób, które lubią praktyczne zastosowania ciekawostką będzie kominek wodny. Jest to urządzenie, które nie tylko odmienia pomieszczenie, w którym jest zamontowany, ale również pozwala na podgrzewanie wody, za pomocą ciepła jakie jest wytwarzane w kominku pod czas opalania. Tego typu kominki wykorzystują do produkcji ciepła drewno, dlatego mamy możliwość cieszyć się prawdziwą magią ognia. Znajdziemy różne modele od nowoczesnych z eleganckim designem, po klasyczne z fajerkami i kutą kratownicą. Taki kominek można dowolnie wkomponować w pokój, szczególnie jeśli aranżujemy całe wnętrze od początku. Dodatkowe funkcje pozwolą na bardziej ekonomiczne gospodarowanie energią i wodą. Myśląc o zamontowaniu kominka należy zwrócić uwagę również na wygląd szybu kominka, powinien być odpowiednio zamaskowany, tak aby jego wygląd nie burzył estetyki pokoju. Brak odpowiedniego zabezpieczenia szybu może również być niebezpieczne, dlatego warto zadbać o to, aby starannie zabezpieczyć ściany kominka i kanał wentylacyjny.

Nowoczesny kominek w salonie
Nowoczesny kominek w salonie | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Bez względu na to co wybierzemy, czy postawimy na klimatyczne tradycyjne rozwiązania kamiennych kominków, pieców kaflowych, czy nowoczesne, proste i ascetyczne, kominek jest dobrym wyborem. Pasuje zarówno do niewielkich pomieszczeń, sprawiając, że stają się przytulne, jak i do przestronnych wnętrz, gdzie tworzą swoiste centrum spotkań.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

drzwi wewnętrzne

Jak dopasować drzwi wewnętrzne do stylu mieszkania?

Wybierając drzwi wewnętrzne, warto się zastanowić, w jakim stylu będzie urządzone wnętrze mieszkania. Klasyczne, nowoczesne, …