montaż mebli
Większość mebli obecnie jest dostarczana w płaskich opakowaniach wraz ze szczegółową instrukcją montażu krok po kroku | fot.: materiał partnera

Jak przygotować pomieszczenie do montażu mebli?

W dzisiejszych czasach coraz częściej zamawia się meble przez Internet, zamiast kupować w sklepie stacjonarnym. Dzieje się tak nie tylko z powodu technologii, która daje nam taką możliwość, ale także z naszej pewności, że bez problemu poradzimy sobie z takim wyzwaniem, jak składanie mebli.

Większość mebli obecnie jest dostarczana w płaskich opakowaniach wraz ze szczegółową instrukcją montażu krok po kroku. Czy warto wspomnieć, że montaż mebli to żmudne zadanie? Dziesiątki śrub i połączeń, dokładność w montażu łączników i inne niuanse będą wymagały prawdziwej wytrzymałości i wytrwałości. Jeśli jednak podejdziesz do sprawy poprawnie i wykażesz się odrobiną cierpliwości, proces będzie niesamowicie ekscytujący.

Meble z montażem: co jest najważniejsze?

Zalecamy, aby przez rozpoczęciem montażu mebli zrobić dużo miejsca, a montaż należy przeprowadzać w tym pokoju i miejscu, w którym te meble będą używane. Nie montuj czegoś w innym pomieszczeniu niż przestrzeń, w której planujesz te meble ustawić. Innymi słowy, nie montuj swojego nowego łóżka do sypialni w salonie. 

Może się okazać, że nie uda się przenieść w pełni zmontowanego mebla przez wąskie drzwi do innego pokoju. Zamiast tego oczyść obszar roboczy w pomieszczeniu, w którym będzie znajdować się nowy przedmiot, i przenieś wszystkie elementy do tego obszaru, aby rozpocząć montaż mebli Warszawa. Przynieś wszystkie swoje narzędzia i materiały z wyprzedzeniem, abyś mógł skupić się na pracy, zamiast grzebać w poszukiwaniu narzędzia, którego potrzebujesz do dokończenia pracy.

Po wstępnym przygotowaniu radzimy ułożyć wszystkie elementy, mocowania i narzędzia porządnie na podłodze, aby upewnić się, że nic nie jest w niewłaściwym miejscu. Daje to również możliwość sprawdzenia, czy masz wszystkie wymagane części i niczego nie brakuje. Nie wyrzucaj żadnego opakowania, dopóki nie upewnisz się, że masz wszystkie potrzebne części i narzędzia.

Co należy zrobić przed montażem mebli?

  • Zabezpiecz meble. Pamiętaj o ochronie mebli podczas montażu. Możesz zmontować meble na dywanie lub ruchomych podkładkach, aby zapobiec zadrapaniom.
  • Zorganizuj miejsce pracy. Radzimy, aby cały sprzęt (śruby, narzędzia) był przechowywany na tacy na początku procesu montażu, abyś wiedział, co i gdzie jest. Ostatnią rzeczą, której chcesz, jest zgubienie ważnej śruby, która może zniszczyć konstrukcję. Dobrze jest położyć wszystkie przedmioty na podłodze, aby móc wyraźnie powiązać każdy element z instrukcją.
  • Uważnie przeczytaj i przejrzyj instrukcję montażu. Zacznij od przeczytania instrukcji montażu mebli, aby zorientować się w procesie i kolejności, w jakiej nastąpi montaż. Wiele osób uważa wizualizację wyniku końcowego za pomocną, przechodząc przez proces, w którym coś się wydarzy, co minimalizuje ryzyko popełnienia błędu.
  • Montuj po kolei. Nie próbuj być sprytnym i przeskakuj do przodu lub łącz kroki 7 i 8 przed 1 i 2. Dotrzymuj się sekwencji montażu mebli. Zwróć szczególną uwagę na każdy element, czasami są drobne różnice między elementami, ale jeśli je pomieszasz, może to oznaczać, że musisz cofnąć to, co zrobiłeś.

Montaż mebli kuchennych porady

  • Przed przystąpieniem do montażu mebli kuchennych warto wykonać remont w pomieszczeniu, w którym ta kuchnia będzie stać. Przenieś rury, ułóż płytki, uwzględniając wymiary nowych mebli kuchennych.
  • Montaż mebli Kraków powinien być przeprowadzony przez specjalistów.
  • Jeśli górne szuflady z zestawu kuchennego są zamontowane na ścianie z płyt gipsowo-kartonowych, to grubość ścian musi wynosić co najmniej 50 mm.
  • Gniazda na ścianach muszą być umieszczone w dogodnym dla Ciebie miejscu, wysokość od blatu do gniazdka musi wynosić co najmniej 20 cm.
  • Rury drenażowe i wodne należy usunąć na środku cokołu (zlewu), zachowując wysokość 550 mm od podłogi. A odpływ montowany jest z podłogi na wysokości 450 mm.
  • Do pralki i zmywarki potrzebne będą dodatkowe węże i krany w celu podłączenia dopływu i odprowadzenia wody.

Materiał partnera

Sprawdź także

meble modułowe

Meble modułowe – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

W ostatnich latach wśród trendów wnętrzarskich wyraźnie widoczne jest nastawienie na to, aby nasze wnętrza …