malowanie ścian
Decydując się na malowanie ścian, warto wybrać odpowiednią farbę | fot.: stock.adobe.com

Jak wykorzystać farby Dulux we wnętrzach?

Aranżacja wnętrz dla wielu osób stanowi prawdziwe wyzwanie. Jednak wystarczy odrobina wiedzy teoretycznej i wyobraźni, aby urządzić wnętrze spełniające wymagania domowników. Na początek warto przygotować tło w postaci podłóg i ścian. Farby Dulux to idealny wybór dla osób, które szukają nietuzinkowych kolorów do każdego pomieszczenia w domu. Jakie kolory wybrać do pomieszczeń w domu? Jaką farbę do nich wybrać?

Farby Dulux — rodzaje farb, które warto wybrać

Decydując się na malowanie ścian, warto wybrać odpowiednią farbę. Można wyróżnić farbę:

  • matową — idealna dla osób, które decydują się na samodzielne pomalowanie mieszkania. Rozprowadzona po ścianie potrafi ukryć wiele mankamentów i niedoskonałości, dlatego jest dobra do nieidealnych ścian i dla niedoświadczonych malarzy. Farby Dulux matowe sprawiają, że światło nie odbija się od ścian, a powierzchnia pozostaje matowa.
  • półmatową — powierzchnia półmatowa to coś pomiędzy połyskiem a kredową strukturą. Malowanie jest nieco trudniejsze niż w przypadku farby matowej, jednak wciąż wygląda zadowalająco.
  • satynową — nie da się zaprzeczyć, że farby Dulux satynowe robią wrażenie po pomalowaniu ścian. Jednak sam proces nakładania farby bywa trudny i wykonany przez niedoświadczoną osobę może sprawić, że ściana nie będzie dobrze się prezentowała.

Farby Dulux — kolory do każdego wnętrza

Wybór kolorów farb Dulux jest naprawdę imponujący, stąd znajdzie się opcja do każdego wnętrza. Warto wziąć pod uwagę rodzaj pomieszczenia. W przypadku kuchni lub łazienki dobrym pomysłem jest wybór farby odpornej na ścieranie. To farby, które można myć w przypadku zabrudzeń, a dodatkowo są one odporne na wilgotność.

W kwestii koloru bardzo ważny jest gust mieszkańców. Jednak istnieją pewne wytyczne sugerujące wybór kolorów do danych pomieszczeń. Jeśli chodzi  o sypialnie, dobrym pomysłem jest wybrać delikatne kolory, które będą kojąco wpływać na samopoczucie. Będą to delikatne beże czy wszelkiego rodzaju pastelowe barwy. Sypialnia to miejsce relaksu i warto tam sobie zapewnić spokój w głowie.

Łazienka w bloku to często pomieszczenie, w którym brakuje okna, a nawet jeśli jest to zazwyczaj niewielkie. W farbach Dulux do łazienki znajdzie się wiele ładnych i jasnych kolorów, które będą rozświetlały pomieszczenie, a dodatkowo wpłyną na jego optyczne powiększenie. W kwestii salonu warto zaszaleć. Dobrym pomysłem będzie połączenie kontrastujących kolorów, które sprawią, że pomieszczenie będzie ciekawe i robiące wrażenie.

Malowanie ścian nie jest trudne, a wybór kolorów może być jeszcze łatwiejszy.

Materiał partnera

Sprawdź także

wnętrze retro

Kilka pomysłów na wnętrze w stylu vintage

Aranżując wnętrza w stylu vintage można uzyskać doskonały efekt i to za nieduże pieniądze. Dzięki …