nowoczesne budownictwo w gdyni
Gdynia oferuje m.in. inwestycje deweloperskie powstające np. na Obłużu, Redłowie, Orłowie i w wielu innych rejonach miasta, co stanowi przewagę nad rynkiem wtórnym | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Nowe czy stare budownictwo? Na co postawić, kupując mieszkanie w Gdyni?

Gdynia to miasto, które rozwija się bardzo dynamicznie. Niemal sto lat burzliwej historii sprawia, że naprawdę trudno się zdecydować, w co zainwestować: mieszkania z rynku wtórnego czy nowe mieszkania. Gdynia oferuje atrakcyjne możliwości w obu wariantach, ponieważ piękne modernistyczne budynki współwystępują tu z inwestycjami deweloperskimi, które są w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających mieszkańców.

Walory estetyczne

Nie można prowadzić satysfakcjonującego życia, w miejscu którego nie lubimy. Warto więc dobrze zastanowić się, na jakim mieszkaniu nam zależy. Decydując się na  stałe osiedlenie w Gdyni, mamy twardy orzech do zgryzienia. Niemal stuletnia historia miasta powoduje, że w sprzedaży są mieszkania ulokowane w klimatycznych kamienicach, powstających przed laty według klasycznych kanonów modernizmu. Prawdziwym unikatem są budynki przy Starowiejskiej czy Świętojańskiej. Taka architektura ma swoich gorących zwolenników, ponieważ jest prosta, monumentalna i klasyczna. Nie każdemu jednak na tym zależy. Wielu gdynian (i nie tylko) wybiera bowiem nowe mieszkania. Gdynia to jedno z tych miast, gdzie w ofertach można przebierać, w pełni decydując o tym, jak będzie wyglądał budynek, w którym zamieszkamy. Do wyboru są nie tylko perły modernizmu, lecz również bardzo współczesna architektura – elegancka i urozmaicona.

Niższe koszty eksploatacyjne

Oczywistą zaletą związaną z zakupem nowego mieszkania są niższe koszty comiesięcznych rachunków, które przyjdzie nam kiedyś regulować. Dobrze docieplone ściany i użycie najnowszych materiałów budowlanych to oczywistość dla osób wybierających nowe budownictwo i jednocześnie marzenie większości nabywców mieszkań z rynku wtórnego. Mieszkania od dewelopera, w przeciwieństwie do używanych, przez długie lata nie będą wymagały też remontu. Dotyczy to zarówno samego mieszkania, jak i przestrzeni wspólnych.

Brak dodatkowego podatku

Warto pamiętać, że zakup mieszkania z rynku wtórnego posiada jedną oczywistą wadę – ta decyzja wiąże się z koniecznością opłacenia dwuprocentowego podatku od czynności cywilnoprawnych. Oznacza to, że lokale kupowane z drugiej ręki mogą być droższe niż nowe mieszkania. Gdynia oferuje m.in. inwestycje deweloperskie powstające np. na Obłużu, Redłowie, Orłowie i w wielu innych rejonach miasta, co stanowi przewagę nad rynkiem wtórnym. O ile o gustach trudno jest dyskutować z użyciem racjonalnych argumentów, to patrząc zarówno z perspektywy praktycznej, jak i ekonomicznej, lepiej wyjdziemy na zakupie mieszkania wprost od dewelopera.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Carnac Francja tajemnicze obeliski

Dzieło człowieka czy kosmitów? Niesłychane budowle

Jedni twierdzą, że widzieli ich osobiście, inni uważają, że odbyli pozacielesną podróż astralną, w jakiej …