Salon to pomieszczenie, w którym najczęściej będziemy przyjmować gości. Dlatego bardzo ważna jest w nim odpowiednia przestrzeń | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Jak urządzić salon? Kilka praktycznych porad

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu. W nich nie tylko odpoczywamy, ale też przyjmujemy gości. Dlatego musimy odpowiednio podejść do jego aranżacji. Powinien on spełniać nasze marzenia oraz pięknie się prezentować. Warto też zadbać o to, aby można go było bez problemu uporządkować. Nie powinniśmy również zapominać o wygodzie naszej oraz naszych gości. To wszystko sprawia, że salon może być najtrudniejszym pomieszczeniem do umeblowania.

Zadbaj o odpowiednią przestrzeń oraz oświetlenie

Salon to pomieszczenie, w którym najczęściej będziemy przyjmować gości. Dlatego bardzo ważna jest w nim odpowiednia przestrzeń. Najlepiej będzie, gdy zadbamy o to, aby pomieszczenie było przestronne. W ten sposób łatwiej pomieścimy nawet dużą liczbę gości. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, jak często może nam się przydać duża przestrzeń. Jeśli chcemy ją uzyskać, warto zadbać o obniżenie podłogi o kilka stopni. W ten sposób nasz salon zyska trochę wysokości. Innym sposobem na zwiększenie powierzchni pomieszczeń jest zapewnienie odpowiedniej ilości światła, aby tak się stało, warto zamontować duże okna. Świetnie sprawdzą się te sięgające do podłogi – nie tylko rozjaśnią pomieszczenie, ale też będą stanowić doskonałą dekorację.

Wybierz odpowiednie meble

Przestrzeń jest bardzo ważna, ale bez odpowiednich mebli salon nie ma szans spełniać swojej roli. Na początku warto dobrze się zastanowić, jaki efekt chcemy uzyskać, a dopiero potem szukać właściwych przedmiotów. Starajmy się do aranżacji dodać coś od siebie, zamiast bezmyślnie kopiować dekoracje z magazynów wnętrzarskich. W ten sposób nasz salon zapamiętają wszyscy goście i od razu będą z nami kojarzyć. Najważniejszy mebel to oczywiście sofa lub narożnik, na którym będą mogli odpoczywać nasi goście. Co wybrać? Wszystko zależy od ustawienia pozostałych mebli oraz naszego pomysłu na aranżację. Niezależnie od tego, co wybierzemy, mebli warto poszukać na zeusmeble.pl, które z pewnością spełnią nasze potrzeby.

Zadbaj o właściwe oświetlenie i ciekawe dodatki

Na koniec warto postarać się, aby nasz salon był przytulny. W tym celu potrzebne będą nam odpowiednie dodatki. Ciekawe poduszki, czy koce ułożone na sofie nie tylko dodadzą przytulności, ale też sprawią, że salon będzie wyglądał bardziej interesująco. Warto również umieścić kilka obrazów lub kolaży zdjęć na ścianach, które będą świetną ozdobą. Nie zapominajmy również o odpowiednim oświetleniu – w końcu samo światło dzienne nie wystarczy. Jeśli zależy nam na przytulności oraz miłej atmosferze, warto szukać żarówek o ciepłym oświetleniu. W ten sposób goście będą o wiele chętniej przebywać w naszym domu. Światło również może być doskonałą dekorację. Wystarczy tylko zadbać o podświetlenie odpowiednich elementów, które chcemy wyeksponować.

Urządzanie salonu to niełatwe, ale ciekawe zadanie. Trzeba przemyśleć kilka kwestii, żeby zapewnić wygodę sobie i naszym gościom. Jednak jak już tego dokonamy, to z pewnością będziemy zadowoleni z efektów naszej pracy.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

sofa w stylu skandynawskim

Sofa w stylu skandynawskim – minimalistyczna forma, maksymalny poziom wygody

Nie da się ukryć, że skandynawski design jest jednym z najpopularniejszych nurtów we współczesnym projektowaniu …