przeszklone drzwi w kratkę w sypialni
Profesjonalni projektanci wiedzą, co robią, a ich pomysły mogą okazać się naprawdę odkrywcze | fot.: materiał partnera zewnętrznego

5 powodów, dlaczego warto wybrać meble na wymiar

Masz własne cztery kąty i jesteś na etapie urządzania wymarzonej przestrzeni? A może poważnie myślisz o remoncie, bo już czas najwyższy odświeżyć wystrój? W każdym przypadku warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego rozwiązania, które pozwoli połączyć praktyczność z wygodą i intrygującym wyglądem. W toku prac może okazać się, że urządzenie mieszkania od zera wcale nie jest łatwe. Przekształcenie wnętrza i dopasowanie go do swoich (często nawet niezbyt wygórowanych) potrzeb bywa jeszcze trudniejsze. Zwłaszcza jeśli liczysz na rewelacyjny efekt przy jak najmniejszych nakładach finansowych. Jednak i to da się zrobić.

Niestety bardzo łatwo wpaść we wnętrzarskie pułapki, pogubić się i wykonać remont na darmo. Wnętrze, które według założeń miało być pełne harmonii i stylu, nie będzie ładne albo funkcjonalne, a w najgorszym wypadku zabraknie mu i jednego, i drugiego. Dlatego już na etapie decyzji o pracach remontowych lub wykończeniowych wspaniałą opcją staje się wybór mebli na wymiar. Starannie wykonane, z najlepszej jakości materiałów, wizualnie prezentują się o wiele lepiej od sklepowych kompletów z masowej produkcji. Ich indywidualny charakter wzbogaci aranżację każdego wnętrza, niezależnie od wielkości powierzchni oraz zaspokoi nawet najbardziej wybredne gusta.

Meble dopasowane do potrzeb

Możesz kompletnie nie znać się na trendach ani na zasadach urządzania przestrzeni. Tak naprawdę wcale nie musisz tego wiedzieć. Specjaliści w tej dziedzinie wezmą sprawy w swoje ręce i pomogą Ci dobrać odpowiedni kolor, wykończenie i dodatki do upatrzonych mebli. Profesjonalni projektanci wiedzą, co robią, a ich pomysły mogą okazać się naprawdę odkrywcze. Spojrzą na wskazane lokum świeżym okiem, a do tego mają doświadczenie i wiedzę. Doskonale zdają sobie sprawę, że podczas tworzenia projektu i procesu wykonania mebli na zamówienie najważniejszym czynnikiem są indywidualne preferencje klienta. Możesz wybrać design rustykalny lub nowoczesny, z przepychem albo minimalistycznie, z przewagą elementów z drewna, szkła lub metalu. Ty decydujesz o kształcie, formie, wykończeniu czy stylu. Dzięki temu otrzymasz dokładnie to, czego oczekujesz.

kuchnia w drewnie
Starannie wykonane, z najlepszej jakości materiałów, wizualnie prezentują się o wiele lepiej od sklepowych kompletów z masowej produkcji | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Gwarancja niepowtarzalnego wnętrza

Meble do każdego pomieszczenia w mieszkaniu lub biurze w pełni oddają jego charakter użytkowy. Wybór mebli dedykowanych pozwala na dowolność w kwestii aranżacji. Bez względu na to, czy zdecydujesz się na kawalerkę czy apartament z kilkoma sypialniami, zarówno stan deweloperski, jak i lokal z rynku wtórnego daje dużą swobodę zagospodarowania wnętrza. Większość wykonawców oferuje obecnie możliwość wprowadzania zmian w projekcie jeszcze na etapie jego realizacji. Niezależnie od tego, czy zamawiasz komplet do kuchni czy gabinetu, masz pełną świadomość, że meble są niepowtarzalne, stworzone tylko dla Ciebie i w pełni dopasowane do Twoich potrzeb.

Wykorzystanie każdej dostępnej przestrzeni

Dzięki meblom na wymiar możesz spożytkować każdą, nawet najmniejszą przestrzeń. Szafki narożne, funkcjonalne schowki czy przesuwane drzwi to tylko niektóre z dostępnych rozwiązań, które pozwalają dobrze zagospodarować także niewielkie pomieszczenia. Nietypowe rozkłady ścian, skosy i wnęki stanowią nie lada wyzwanie zarówno na etapie projektu, jak i montażu. Zabudowę stałą najczęściej montuje się w pierwszej kolejności. Dotyczy to również szaf wnękowych czy schowków. Stoliki, komody, półki na książki czy sofy kompletuje się później, dokładnie wymierzając uprzednio przestrzeń, która została do dyspozycji po zagospodarowaniu wnęk. Niemniej jednak precyzyjne wykonanie mebli pozwala na dopasowanie wszystkich elementów co do centymetra.

szafy w sypialni
Dzięki meblom na wymiar możesz spożytkować każdą, nawet najmniejszą przestrzeń | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Różnorodność wyposażenia

Poza zaletą, jaką jest możliwość zabudowania każdej przestrzeni, wybór mebli na wymiar daję możliwość swobodnej organizacji ich wnętrz. Jeśli lubisz częste zmiany wystroju, możesz zdecydować się na proste ponadczasowe fronty w jasnym kolorze. Najlepiej wybierać produkty, które wykazują dużą odporność na wilgoć i działanie czynników mechanicznych, mają możliwość rozbudowy o dodatkowe akcesoria. Świetnym rozwiązaniem są opcje drzwi w wersjach przesuwnych do małych pomieszczeń oraz możliwość wykonania niektórych elementów w niestandardowych wymiarach. Możesz dobrać wyposażenie według posiadanych kolekcji ubrań, sprzętów kuchennych czy innych rzeczy niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu. Bogactwo pantografów, drążków, organizerów i mechanizmów zapewnią Ci swobodę korzystania oraz pozwolą bez wysiłku utrzymać porządek.

erton baner
Możesz dobrać wyposażenie według posiadanych kolekcji ubrań, sprzętów kuchennych czy innych rzeczy niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Estetyka i jakość

Projekt mebli na zamówienie zakłada wykonanie produktu szytego na miarę, niepowtarzalnego. Możesz puścić wodze wyobraźni i wraz z projektantem stworzyć meble, które będą odzwierciedleniem Twoich preferencji w zakresie stylu i estetyki. Indywidualne wykonanie umożliwia dopracowanie wszystkich szczegółów od projektu do montażu. Dzięki temu wybrane elementy kuchni czy garderoby na wymiar mogą być wykonane z dowolnie wybranych materiałów. Zwykle są także wyposażone w mechanizmy objęte długą gwarancją. Z uwagi na to meble na wymiar prezentują się estetycznie pomimo upływu czasu.

Za merytoryczną pomoc w przygotowaniu materiału dziękujemy specjalistom z firmy Erton. To przedsiębiorstwo z Lublina, które od ponad 20 lat produkuje meble na wymiar, idealnie dopasowane do wnętrz i zaspokajające wszelkie potrzeby klientów.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

meble modułowe

Meble modułowe – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

W ostatnich latach wśród trendów wnętrzarskich wyraźnie widoczne jest nastawienie na to, aby nasze wnętrza …