Projekt przydomowej posesji
Projekt przydomowej posesji powinien uwzględniać także potrzeby domowników dotyczące relaksu | fot.: materiał partnera

Jak zaprojektować nowoczesną posesję?

Styl modernistyczny jest obecnie niezwykle popularny nie tylko w branży wnętrzarskiej, ale również architekturze. Cechuje się minimalizmem oraz funkcjonalnością, dlatego typowe dla tego nurtu jest wykorzystanie praktycznych rozwiązań. Możesz je wdrożyć także na terenie posesji, aby stworzyć miejsce wygodne do życia i wypoczynku. Podpowiadamy, jak to zrobić, mając do dyspozycji nawet niewielki teren.

Miejsce na pojazdy

Atrakcyjne ceny pojazdów z rynku wtórnego sprawiły, że obecnie w wielu rodzinach każdy domownik ma do dyspozycji własne auto. Przechowywanie ich bywa problematyczne i często oznacza konieczność wykorzystania większej części posesji. Właściciele niewielkiego terenu nie mogą sobie pozwolić na stworzenie przestronnego parkingu oraz osobnego garażu dla każdego pojazdu. W takich przypadkach rozwiązaniem może być platforma samochodowa stanowiąca alternatywę dla podziemnego miejsca postojowego. Na stronie https://bscsolutions.pl/ znajdziesz przykładowe realizacje wind samochodowych dla prywatnych inwestorów, z przeznaczeniem do montażu na przydomowej posesji.

Takie konstrukcje są tworzone w oparciu o system SERAPID, wykorzystujący technologię sztywnego łańcucha. Jest to rodzaj nowoczesnego napędu do przemieszczeń pionowych, który wyróżnia się energooszczędnością i kompaktowym rozmiarem.

Przydomowa strefa relaksu

Projekt przydomowej posesji powinien uwzględniać także potrzeby domowników dotyczące relaksu. Trudno bowiem wyobrazić sobie brak możliwości korzystania z uroków ładnej pogody przed własnym domem. Wykorzystując nowoczesne technologie, możesz sprawić, że czas spędzony na świeżym powietrzu będzie jeszcze bardziej przyjemny. Jakie elementy architektury mogą Ci w tym pomóc?

  • Basen – wybudowanie niewielkiej niecki basenowej wcale nie musi wiązać się z wysokimi kosztami inwestycji. Ponadto, montując nad nią ruchome zadaszenie oparte na technologii SERAPID, będziesz mógł korzystać z basenu niezależnie od warunków pogodowych.
  • Taras – aranżacja przydomowego tarasu również nie powinna stanowić problemu, gdyż wystarczy do tego odpowiednio dobrany komplet mebli wypoczynkowych. W tym przypadku także warto rozważyć montaż zadaszenia, które zapewni ochronę przed deszczem i nadmiernym słońcem.
  • Altana – na terenie nowoczesnych posesji często montowane są altany z wydzielonym terenem na grilla. To ciekawy pomysł, aby zaaranżować miejsce spotkań towarzyskich w osobnej części ogrodu.

Modernistyczny styl, mimo że kojarzy się z surowością i minimalizmem, nie oznacza konieczności rezygnacji z przytulnego charakteru działki. Oprócz wypielęgnowanego trawnika możesz zdecydować się na stworzenie domowego ogródka oraz zasadzenie bujnej roślinności. W takich warunkach wypoczynek będzie jeszcze bardziej komfortowy, a Ty zapewnisz sobie więcej intymności i uchronisz się od wścibskiego wzroku sąsiadów.

Materiał partnera

Sprawdź także

klasyczna rezydencja z ogrodem

Rezydencje i domy klasyczne – najlepsze projekty domów klasycznych

Czy mając w planach budowę domu, warto zdecydować się na styl klasyczny? Niektórzy nie mają …