Karafki czy dzbanki - 5 pomysłów na elegancko podane napoje na Twoim stole
Karafki czy dzbanki - 5 pomysłów na elegancko podane napoje na Twoim stole | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Karafki czy dzbanki – 5 pomysłów na elegancko podane napoje na Twoim stole

Niezależnie od tego, czy przygotowuje się duże przyjęcie dla całej rodziny, czy też skromne spotkanie dla kilkorga znajomych, warto zadbać o odpowiedni wygląd stołu. Wszystkie elementy powinny na nim ze sobą współgrać.

Jednak sporo problemu sprawia to, w jaki sposób podać napoje. Czy lepszy będzie dzbanek? Czy też lepiej zdecydować się na karafkę? Oto kilka ciekawych inspiracji dla osób, które chcą efektownie podać różnego rodzaju napoje na swoim przyjęciu.

Woda w karafce na nowoczesnym stole

Nowoczesny stół charakteryzuje się minimalistycznym wyglądem. Dlatego doskonale sprawdzą się na nim karafki o prostej formie bez żadnych dodatkowych zdobień. Ich kształt powinien ułatwiać złapanie i przelanie napoju do szklanki. W takich karafkach doskonale prezentują się napoje takie jak woda i jasne klarowne soki. Więcej na temat karafek pasujących do nowoczesnych stylizacji stołu przeczytasz w artykule Karafki na wodę, soki i inne napoje – modny element nowoczesnego wystroju stołu.

Lemoniada na stole – w czym ją podać?

Również klasyczną lemoniadę można podać w karafkach. Doskonale sprawdzą się do tego te z wysoką, ale dość szeroką szyjką. Dzięki czemu można będzie w karafce umieścić plasterki cytryny i inne dodatki, które poprawią jej smak. Do karafek o wąskiej szyjce można wlać już przygotowaną wcześniej lemoniadę i dodać do niej jedynie liście mięty lub melisy, które dodadzą napojowi ciekawego smaku i jednocześnie będą stylową dekoracją. Szczególnie, jeśli na stole będą wykorzystane dodatki w zielonym kolorze.

Wody smakowe – jak je efektownie podać?

Wody smakowe dobrze będą prezentować się zarówno w dzbankach, jak i karafkach. Najładniej wyglądają te przygotowywane samodzielnie, z dodatkiem owoców sezonowych. Taka woda jest hitem na każdym letnim przyjęciu na świeżym powietrzu. Owoce w dzbanku można po prostu zalać wodą. Jeżeli chce się skorzystać z karafki, można owoce nabić na długą wykałaczkę do szaszłyków i tak umieścić w naczyniu.

Kompoty i soki owocowe – jak je podać na przyjęciu?

Na domowych przyjęciach często podawane są do picia również kompoty i samodzielnie przygotowywane soki owocowe. Takie napoje bardzo dobrze prezentują się w dzbankach. Do ich podania można wykorzystać również karafki. Tutaj warto przede wszystkim postawić na modele, które mają zdobioną powierzchnię. Może to być grawer lub ciekawa faktura szkła, która podkreśli stylizację całego stołu, przy którym będzie odbywać się przyjęcie.

Alkohole na eleganckich przyjęciach – jak je podać gościom?

W karafkach można też podawać różnego rodzaju alkohole. Najczęściej w ten sposób serwuje się wina. Polecane są tutaj karafki o rozszerzonym dole. Przy klasycznym wystroju stołu można zdecydować się na zdobione karafki z grubego szkła. Przy nowoczesnych aranżacjach stołu i całego pomieszczenia, w którym odbywa się przyjęcie, można wybrać nieco cieńsze, gładkie szkło, przez które można doskonale podziwiać kolor znajdującego się w nim trunku.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

torebka guess

Czy marki premium są warte swojej ceny?

Markowe produkty, w tym odzież, buty i akcesoria, są obiektem pożądania wielu osób. Faktem jest, …