Eklektyczny salon w pastelowych barwach
We wnętrzu urządzonym fantazyjnie, o dużym natężeniu barw i wzorów, lustro w prostych ramach będzie tworzyło wrażenie równowagi | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Lustro o kształcie doskonałym

Już przed wiekami okrąg fascynował swym idealnym kształtem. Idealnym – bo bez końca i początku, nieskończonym. W dużo bardziej przyziemnym aspekcie – wystroju wnętrza – okrąg również stanowi ideał. Pozbawiony kątów i twardych linii, wpasowuje się w każde wnętrze. Dlatego poszukując lustra warto rozważyć zakup takiego o okrągłym kształcie.

Prostota w najlepszym wydaniu

Miłośnicy minimalizmu twierdzą, że najciekawsze lustra okrągłe (https://www.gieradesign.pl/pl/c/Lustra-okragle/23) to te, których kształt zamknięty jest w najprostszych ramach. Pozbawione ozdób, klasyczne ramy, rzeczywiście doskonale podkreślają charakter okręgu i przydają wnętrzu elegancji. Takie rozwiązanie sprawdzi się więc w pomieszczeniach o nieco ascetycznym charakterze. Mogą jednak sięgnąć po nie i miłośnicy większego przepychu w wystroju. We wnętrzu urządzonym fantazyjnie, o dużym natężeniu barw i wzorów, lustro w prostych ramach będzie tworzyło wrażenie równowagi.

Tęsknota za barokiem

Inną koncepcją jest ujęcie okrągłych luster w ciężkie, barokowe ramy pełne zawijasów, ornamentów i ozdobników. One także mają swój niepowtarzalny urok.  Tak oprawione lustro, zawieszone na ścianie pokoju o klasycznym charakterze wygląda pięknie. Z kolei w bardziej eklektycznym wnętrzu podkreśli charakter panujących w nim kontrastów.

Nowoczesne wzornictwo

Kolejną propozycją są ramy wymykające się konwencjonalnym schematom. Asymetryczne, przypominające kubistyczne dzieła sztuki lub odwołujące się do nowoczesnych technologii, połyskujące chromem i podświetlone diodami. To rozwiązania dla miłośników nowoczesności, lubiących nieszablonowe rozwiązania.

Okrąg to bezpieczeństwo

Okrągłe lustra są idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie czują się pewnie na grząskim gruncie urządzania wnętrz. Szczególnie modele w prostych ramach wkomponują się bez problemu w każdą przestrzeń. Odpowiednie są do każdego pomieszczenia – salonu, łazienki, sypialni. Powieszone nad gustownym stoliczkiem będą stanowiły doskonałe wykończenie damskiej toaletki.

Ceny okrągłych luster

Ceny luster uzależnione są od ich wymiarów, jakości szkła, rodzaju oprawy, materiału z jakiego została wykonana oraz marki. Ceny zaczynają się od około trzydziestu złotych, a górnej granicy – jak to często bywa – nie ma. Taki rozstrzał cenowy ma jedną ogromną zaletę – praktycznie każdy jest w stanie kupić model leżący w granicach jego możliwości finansowych. Okrągłe lustra nabyć można w popularnych sieciach sklepów z wyposażeniem wnętrz, jak również skorzystać z usług profesjonalnego szklarza lub artystycznych pracowni wnętrzarskich.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

kanapa rozkładana

Kanapy rozkładane – czy w dzisiejszych czasach warto je kupić?

Kanapy rozkładane należą do praktycznych mebli, które pozwalają na wspaniały odpoczynek. Czym sugerować się podczas zakupów …