płyty kwarcowe
Płyta kwarcowa, inaczej zwana spiekiem kwarcowym, na dobre zagościła w mieszkalnych przestrzeniach | fot.: materiał partnera

Płyty kwarcowe – jak je wykorzystać w nowoczesnym wnętrzu?

Wszechstronne zastosowanie płyt kwarcowych we wnętrzach sprawia, że ten materiał wykończeniowy cieszy się ogromną popularnością. Doskonale sprawdza się w aranżacjach klasycznych, w których stawia się na najlepszą jakość i optymalną funkcjonalność, ale również w tych nowoczesnych. Kuchnia, łazienka czy salon — właśnie w tych pomieszczeniach z powodzeniem można wykorzystać płyty kwarcowe.

Walory estetyczne i użytkowe płyt kwarcowych

Coraz większe wymagania inwestorów zmuszają producentów materiałów wykończeniowych do oferowania im coraz lepszych i nierzadko awangardowych rozwiązań. Płyta kwarcowa, inaczej zwana spiekiem kwarcowym, na dobre zagościła w mieszkalnych przestrzeniach. Chociaż nie powstaje naturalnie, to wykazuje tak samo doskonałe właściwości, jak kamień typu granit czy marmur. Płyty kwarcowe od RR Granity to mieszanki naturalnych minerałów, które są dokładnie mieszane, a potem prasowane. Idealny skład i innowacyjny proces tworzenia płyt pozwala uzyskać ich najlepszą jakość. Co więcej, dzięki dodatkom rozmaitych barwników inwestor może wybierać płyty kwarcowe według własnych preferencji, gustu czy stylu wykończenia „czterech kątów”.

Uniwersalne płyty kwarcowe

Ogromną zaletą płyt kwarcowych jest to, że można wykorzystywać je nie tylko w różnych wnętrzach, mówić można również o ich zastosowaniu w pełni dekoracyjnym, jak i tym praktycznym. Płyty kwarcowe świetnie sprawdzają się do wykończenia podłogi, która będzie przecież intensywnie użytkowana, jako blaty kuchenne i łazienkowe, do obudowy kominka, na schody czy typowo dekoracyjnie na ściany. Za każdym razem tworzą unikalny, elegancki, wręcz luksusowy klimat.

Dlaczego płyty kwarcowe to dobry wybór?

Płyty kwarcowe cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ spełniają swoje zadanie niczym naturalny kamień, ale jednak są znacznie wygodniejsze w zastosowaniu. Są cienkie i lekkie, można je docinać na konkretny wymiar oraz wybierać je ze względu na wygląd i tworzyć odpowiedni design we wnętrzach. Warto również zwrócić uwagę, że płyty kwarcowe wykazują tak samo doskonałe właściwości, jak kamienie naturalne. Są twarde, wytrzymałe, odporne na ciężar, intensywną eksploatację, uszkodzenia mechaniczne, takie jak rysowanie, pękanie czy ścieranie. Są też odporne na wilgoć i działanie wody, dzięki czemu idealnie sprawdzają się w nowoczesnych, funkcjonalnych łazienkach. Najlepszej jakości płyty kwarcowe są również odporne na przebarwienia, wysoką temperaturę, tłuszcz i innego rodzaju zabrudzenia. Do tego są w pełni bezpieczne, jeśli pod uwagę brany jest kontakt z żywnością, ponieważ powierzchnia płyt jest antybakteryjna. Właśnie dlatego tak chętnie wykorzystuje się je w kuchni.

Jeśli stawiasz na najwyższą jakość, rozwiązania praktyczne, ale również nowoczesny i niezwykle elegancki charakter wystroju swojego mieszkania, płyty kwarcowe w salonie, kuchni czy łazience sprawdzą się doskonale. Ten ponadczasowy materiał wykończeniowy nabywaj bezpośrednio u producenta, dzięki czemu inwestycja finansowa będzie nieco mniejsza.

Materiał partnera