Przeszklona witryna do salonu
Wybierając witrynę pokojową, warto zwrócić uwagę nie tylko na jej funkcjonalność, ale również na design | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Przeszklone witryny pokojowe — idealny sposób na nowoczesny barek, biblioteczkę i nie tylko.

Przeszklone witryny pokojowe to idealne meble do przechowywania i eksponowania bibelotów, książek czy eleganckiej zastawy stołowej. Mogą pełnić funkcję biblioteczki, barku czy ekspozycji rodzinnych pamiątek. Doskonale sprawdzą się w salonie czy sypialni i dodadzą wnętrzom uroku.

Eleganckie i funkcjonalne witryny

Witryny to meble estetyczne i funkcjonalne. Ich rolą jest nie tylko przechowywanie, ale również eksponowanie przedmiotów w przeszklonych gablotach. Pomagają zorganizować przestrzeń i zachować porządek, a jednocześnie świetnie spisują się jako element dekoracyjny w salonie czy sypialni.

Witryny są świetnym uzupełnieniem każdej aranżacji. Wielu osobom wciąż kojarzą się z bogato zdobionymi, wystawnymi wnętrzami z połowy XX wieku, jednak współczesne modele dopasowane są do różnych stylów, również nowoczesnych i minimalistycznych. To właśnie szeroki zakres zastosowań sprawia, że przeszklone witryny pokojowe cieszą się taką popularnością.

Witryna pokojowa — przechowuj i eksponuj

Większość witryn poza przeszklonymi gablotami ma też przestrzenie zamknięte. Szuflady i szafki pozwalają schować to, co chcemy ukryć przed wzrokiem domowników i gości, a pokazać to, czym chcemy się pochwalić. Co możemy umieścić w przeszklonej witrynie?

Pomysłów jest bez liku. Witryna w salonie czy sypialni może być elegancką biblioteczką i dumą każdego miłośnika książek. W tej roli szczególnie dobrze sprawdzają się witryny z podświetleniem LED, dzięki któremu bez trudu znajdziemy nasz ulubiony tytuł nawet po zmroku.

Witryny z przeszklonymi gablotami są też idealną alternatywą dla tradycyjnego barku. Umieszczone w niej eleganckie karafki z trunkami czy butelki z drogim winem oraz szklanki i kieliszki z kryształu bądź szkła będą elegancką ozdobą salonu.

Kolejnym dobrym pomysłem na zagospodarowanie witryny pokojowej jest umieszczenie w niej eleganckiej zastawy stołowej czy porcelany. Wyeksponowany w ten sposób serwis kawowy może być jedną z najładniejszych dekoracji w domu.

Witryny pokojowe sprawdzają się również jako miejsca ekspozycji cennych pamiątek i rodzinnych skarbów. Umieszczone w przeszklonej gablocie fotografie i bibeloty stworzą przyjemny dla oka kącik pamięci, który przywoła miłe wspomnienia i ciepłe skojarzenia. Pozwoli też nadać wnętrzu bardziej osobistego, intymnego charakteru, zamieniając bezosobowe mieszkanie w przytulny i indywidualny dom.

Jak widać, zastosowań przeszklonych witryn jest bez liku. Wystarczy dobrać odpowiedni mebel do swoich potrzeb i aranżacji.

Wybierz najlepszą witrynę do Twojej aranżacji

Wybierając witrynę pokojową, warto zwrócić uwagę nie tylko na jej funkcjonalność, ale również na design. Mebel należy dopasować do stylizacji, kolorystyki pomieszczenia i reszty wyposażenia.

Asortyment witryn pokojowych na rynku jest ogromny. Decydować można między witrynami stojącymi i wiszącymi o różnych wymiarach i układzie funkcjonalnym. Istnieją witryny przeszklone w całości lub z szufladami, półkami i szafkami. To daje niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Wystarczy wybrać materiały i kolory pasujące do naszego wnętrza, aby stworzyć spójny i elegancki wystrój.

We wnętrzach klasycznych sprawdzą się witryny drewniane. Szczególnie dobrze wyglądają masywne modele z szeroką podstawą. Przywodzą one na myśl bogato zdobione kredensy i komody popularne na początku ubiegłego wieku.

Aranżacje nowoczesne warto wzbogacić witryną pokojową na wysokich nóżkach, które dodają lekkości lub meblami minimalistycznymi z jednolitymi frontami w kolorze białym bądź czarnym.

Ciekawą opcją są też witryny z podświetleniem. LED-owe światło pozwala jeszcze lepiej wyeksponować zawartość przeszklonej gabloty, a do wnętrza wprowadza wyraźnie nowoczesny i lekko ekstrawagancki akcent.

Bogaty wybór witryn dostępny np. na stronie meble-focus.pl sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Odpowiednio dobrany materiał, kolorystyka i styl pozwoli uzupełnić wyposażenie salonu czy sypialni w sposób spójny i zgodny z całą aranżacją. Dzięki przedmiotom umieszczonym w gablocie witryna pokojowa stanie się centralnym punktem wystroju, wzbogacając przestrzeń elegancką ekspozycją.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

montaż mebli

Jak przygotować pomieszczenie do montażu mebli?

W dzisiejszych czasach coraz częściej zamawia się meble przez Internet, zamiast kupować w sklepie stacjonarnym. …