Przeszklona witryna do salonu
Wybierając witrynę pokojową, warto zwrócić uwagę nie tylko na jej funkcjonalność, ale również na design | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Przeszklone witryny pokojowe — idealny sposób na nowoczesny barek, biblioteczkę i nie tylko.

Przeszklone witryny pokojowe to idealne meble do przechowywania i eksponowania bibelotów, książek czy eleganckiej zastawy stołowej. Mogą pełnić funkcję biblioteczki, barku czy ekspozycji rodzinnych pamiątek. Doskonale sprawdzą się w salonie czy sypialni i dodadzą wnętrzom uroku.

Eleganckie i funkcjonalne witryny

Witryny to meble estetyczne i funkcjonalne. Ich rolą jest nie tylko przechowywanie, ale również eksponowanie przedmiotów w przeszklonych gablotach. Pomagają zorganizować przestrzeń i zachować porządek, a jednocześnie świetnie spisują się jako element dekoracyjny w salonie czy sypialni.

Witryny są świetnym uzupełnieniem każdej aranżacji. Wielu osobom wciąż kojarzą się z bogato zdobionymi, wystawnymi wnętrzami z połowy XX wieku, jednak współczesne modele dopasowane są do różnych stylów, również nowoczesnych i minimalistycznych. To właśnie szeroki zakres zastosowań sprawia, że przeszklone witryny pokojowe cieszą się taką popularnością.

Witryna pokojowa — przechowuj i eksponuj

Większość witryn poza przeszklonymi gablotami ma też przestrzenie zamknięte. Szuflady i szafki pozwalają schować to, co chcemy ukryć przed wzrokiem domowników i gości, a pokazać to, czym chcemy się pochwalić. Co możemy umieścić w przeszklonej witrynie?

Pomysłów jest bez liku. Witryna w salonie czy sypialni może być elegancką biblioteczką i dumą każdego miłośnika książek. W tej roli szczególnie dobrze sprawdzają się witryny z podświetleniem LED, dzięki któremu bez trudu znajdziemy nasz ulubiony tytuł nawet po zmroku.

Witryny z przeszklonymi gablotami są też idealną alternatywą dla tradycyjnego barku. Umieszczone w niej eleganckie karafki z trunkami czy butelki z drogim winem oraz szklanki i kieliszki z kryształu bądź szkła będą elegancką ozdobą salonu.

Kolejnym dobrym pomysłem na zagospodarowanie witryny pokojowej jest umieszczenie w niej eleganckiej zastawy stołowej czy porcelany. Wyeksponowany w ten sposób serwis kawowy może być jedną z najładniejszych dekoracji w domu.

Witryny pokojowe sprawdzają się również jako miejsca ekspozycji cennych pamiątek i rodzinnych skarbów. Umieszczone w przeszklonej gablocie fotografie i bibeloty stworzą przyjemny dla oka kącik pamięci, który przywoła miłe wspomnienia i ciepłe skojarzenia. Pozwoli też nadać wnętrzu bardziej osobistego, intymnego charakteru, zamieniając bezosobowe mieszkanie w przytulny i indywidualny dom.

Jak widać, zastosowań przeszklonych witryn jest bez liku. Wystarczy dobrać odpowiedni mebel do swoich potrzeb i aranżacji.

Wybierz najlepszą witrynę do Twojej aranżacji

Wybierając witrynę pokojową, warto zwrócić uwagę nie tylko na jej funkcjonalność, ale również na design. Mebel należy dopasować do stylizacji, kolorystyki pomieszczenia i reszty wyposażenia.

Asortyment witryn pokojowych na rynku jest ogromny. Decydować można między witrynami stojącymi i wiszącymi o różnych wymiarach i układzie funkcjonalnym. Istnieją witryny przeszklone w całości lub z szufladami, półkami i szafkami. To daje niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Wystarczy wybrać materiały i kolory pasujące do naszego wnętrza, aby stworzyć spójny i elegancki wystrój.

We wnętrzach klasycznych sprawdzą się witryny drewniane. Szczególnie dobrze wyglądają masywne modele z szeroką podstawą. Przywodzą one na myśl bogato zdobione kredensy i komody popularne na początku ubiegłego wieku.

Aranżacje nowoczesne warto wzbogacić witryną pokojową na wysokich nóżkach, które dodają lekkości lub meblami minimalistycznymi z jednolitymi frontami w kolorze białym bądź czarnym.

Ciekawą opcją są też witryny z podświetleniem. LED-owe światło pozwala jeszcze lepiej wyeksponować zawartość przeszklonej gabloty, a do wnętrza wprowadza wyraźnie nowoczesny i lekko ekstrawagancki akcent.

Bogaty wybór witryn dostępny np. na stronie meble-focus.pl sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Odpowiednio dobrany materiał, kolorystyka i styl pozwoli uzupełnić wyposażenie salonu czy sypialni w sposób spójny i zgodny z całą aranżacją. Dzięki przedmiotom umieszczonym w gablocie witryna pokojowa stanie się centralnym punktem wystroju, wzbogacając przestrzeń elegancką ekspozycją.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

meble kuchenne na wymiar

Meble na wymiar sposobem na stworzenie kuchni marzeń

Meble kuchenne mają ogromny wpływ na wystrój wnętrza, jego funkcjonalność. Przy aranżacji kuchni warto mieć …