świece sojowe
Wśród świec zapachowych z wosków roślinnych najbardziej cenionymi są modele sojowe | fot.: stock.adobe.com

Świeczki zapachowe – na co zwrócić uwagę podczas ich wybierania?

Świeczki zapachowe to akcesoria do wnętrz cieszące się dużą popularnością. Blask płomieni umożliwia stworzenie wyjątkowej atmosfery, a aromaty wpływają na samopoczucie domowników. Możliwe jest odnalezienie tego typu świec w wielu wersjach. Są tworzone z różnych rodzajów wosku i z wykorzystaniem odmiennych substancji zapachowych. Na co zwrócić uwagę wybierając odpowiednie egzemplarze?

Świeczki parafinowe czy sojowe?

Wśród wielu dodatków z tej kategorii odnaleźć można modele tworzone z parafiny i olejów roślinnych. Te pierwsze to zwykle najtańsza opcja. Mogą być korzystnym rozwiązaniem dla osób poszukujących ozdobnych dodatków, które będą palone od czasu do czasu. Zaleca się palić je w niewielkiej ilości i w dobrze wietrzonych pomieszczeniach. Można odnaleźć w tej kategorii świeczki zapachowe wykorzystujące chemiczne aromaty lub naturalne olejki eteryczne. Te drugie mogą okazać się bardziej korzystną opcją, szczególnie dla alergików i małych dzieci. Zaletą świec parafinowych jest ich powszechna dostępność.

Wśród świec zapachowych z wosków roślinnych najbardziej cenionymi są modele sojowe. Surowiec do ich wykonania pozyskiwany jest zwykle z nasion rośliny z ekologicznych upraw. Do jego zalet należy między innymi wolniejsze spalanie w niższych temperaturach. Tego typu egzemplarze są więc o wiele bardziej wydajne. Niższa temperatura topnienia obniża również ryzyko oparzeń. Warto wiedzieć, że naturalny wosk roślinny jest w pełni biodegradowalny i nie wydziela żadnych toksycznych substancji.

O czym pamiętać poszukując zapachowych akcesoriów?

Warto wiedzieć, że wosk sojowy jest bardzo dobrym nośnikiem aromatów. Wykonane z niego świeczki zapachowe nie wymagają wykorzystania chemicznych wzmacniaczy. Do ich produkcji wykorzystuje się najczęściej naturalne olejki, które mogą mieć również zastosowanie w aromaterapii. Dzięki dużej popularności odnaleźć można wiele atrakcyjnych mieszanek zapachów. Poszukując świec do swojego domu, warto zastanowić się nad preferowaną formą. Możliwe jest odnalezienie akcesoriów w zamykanych słojach lub otwartych szklanych pojemnikach. Wśród zapachowych świeczek pojawiają się też modele bez dodatkowych naczyń.

Warto wiedzieć, że wosk sojowy nie sprawia problemu przy usuwaniu z zachlapanych powierzchni. Polecanym rozwiązaniem są świece w zamykanych pojemnikach, które umożliwiają utrzymanie zapachu na dłużej. Mogą to być zarówno duże, zakręcane słoje, jak i niewielkie egzemplarze ze szklanymi pokrywkami. Świeczki dopasowane do zapotrzebowania z pewnością okażą się korzystnym wyborem.

Materiał partnera

Sprawdź także

anekke

Anekke Torebki: Wyjątkowy Wybór dla Miłośniczek Stylu i Funkcjonalności

W dzisiejszym świecie mody i akcesoriów, poszukiwanie wyjątkowej torebki może być zadaniem pełnym wyzwań. Jednak …