robot automatyczny
Robot odkurzający to niewielkich rozmiarów inteligentny gadżet, który sam sprząta powierzchnię podłogi. Zaprogramowany jest tak, aby co określoną ilość czasu startować ze swojej stacji dokującej i wykonać cykl odkurzania | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Urządzenia, które pomogą nam w sprzątaniu

Codzienne dbanie o porządek w naszym domu czy mieszkaniu może być dość uciążliwe, zwłaszcza, jeśli mamy do wysprzątania dużą powierzchnię. Z pewnością utrudnione zadanie czeka nas w przypadku posiadania dzieci czy zwierząt. Jak poradzić sobie z dbaniem o porządek w takich warunkach? Oto gadżety, które mogą nam ułatwić pracę.

Robot odkurzający

Urządzenie to zyskuje coraz większe grono zwolenników. Robot odkurzający to niewielkich rozmiarów inteligentny gadżet, który sam sprząta powierzchnię podłogi. Zaprogramowany jest tak, aby co określoną ilość czasu startować ze swojej stacji dokującej i wykonać cykl odkurzania. Jego ogromną zaletą jest fakt, że potrafi dotrzeć do różnych zakamarków, zgrabnie omija przeszkody, posiada czujniki przeszkód, więc nie musimy się obawiać, że spadnie ze schodów. Po wykonanym cyklu robot sam wraca do swojej bazy, która jest jednocześnie jego stacją ładującą. Dzięki temu urządzeniu możemy w łatwy sposób zapanować nad brudem i kurzem, który znajduje się na podłodze, co docenią posiadacze zwierząt futerkowych. Robota można zaprogramować na różne cykle, może on sprzątać podczas naszej nieobecności w domu, więc będzie całkowicie neutralny dla normalnego trybu życia domowników. Koszt robota odkurzającego to ok. 700-1300zł.

Odkurzacz piorący

To kolejny wynalazek, który przyda nam się, jeśli mamy w mieszkaniu podłogi wyłożone wykład inami dywanowymi. Odkurzacz doskonale radzi sobie z brudem, gdyż proces czyszczenia odbywa się przy użyciu wody pod ciśnieniem. Możemy nim również wyczyścić zasłony czy tapicerkę. Czystość, jaką zapewnia odkurzacz piorący jest nieporównywalna z tym, jak odkurza tradycyjny odkurzacz. Średniej klasy odkurzacz piorący kupimy w cenie od 400 do 800zł.

Magnetyczna myjka do okien

Ten gadżet to z kolei prawdziwe wybawienie dla osób, które mieszkają blisko ulicy i mycie okien to właściwie comiesięczny obowiązek. Myjka wyposażona jest w system pozwalający bezpiecznie przymocować ją do szyby, a dalszą pracę wykonuje już za nas wbudowany w urządzenie robot, który dokładnie czyści powierzchnię okna, wybierając najbardziej optymalną trasę. Posiada również czujniki zabezpieczające przed krawędziami, dzięki czemu nie musimy się obawiać, że myjka nagle odpadnie od szyby. Magnetyczna myjka – robot do okien to również świetne rozwiązanie w przypadku dużych domów, które posiadają wiele okien. Umycie ich wszystkich ręcznie może być nie tylko czasochłonne, ale również męczące. Robot do mycia okien to koszt ok. 900-1400zł.

Oczyszczacz powietrza

Z tym gadżetem szybko zaprzyjaźniają się osoby, które mieszkają na terenach zagrożonych smogiem czy innymi zanieczyszczeniami w powietrzu. Oczyszczacz wyposażony jest w filtr węglowy, który filtruje zanieczyszczenia i tym samym sprawia, że w naszym mieszkaniu możemy swobodnie oddychać czystym powietrzem. Takie urządzenie będzie również przydatne w przypadku alergików. Najprostszy oczyszczacz powietrza kupimy w cenie 450-850zł, natomiast bardziej zaawansowane urządzenie to koszt od 1000 do ponad 2000zł.

Kuchenny kompostownik

Ten gadżet to ukłon w stronę ekologii oraz filozofii zero waste. Kuchenny kompostownik to nic innego jak pojemnik na odpady organiczne, które możemy składować w szczelnie zamkniętej komorze. Wyposażony jest on w filtr, który pochłania nieprzyjemne zapachy i zapobiega wydostawaniu się ich na zewnątrz. Kompostowany materiał możemy następnie użyć do nawożenia roślin w ogródku. Taki kompostownik do kuchni możemy nabyć już w kwocie 100-300zł.

Mop automatyczny

Inteligentny mop to doskonałe uzupełnienie codziennego sprzątania. Gdy już nasz robot odkurzający wyczyści podłogę z kurzu i brudu, automatyczny mop umyję ją pozbawiają praktycznie 99% bakterii. Mop pracuje bardzo cicho, jedno ładowanie wystarcza na pracę przez około 4 godziny. Idealnie sprawdzi się do mycia płytek w kuchni, przedpokoju czy do paneli i desek podłogowych. Mop automatyczny to koszt około 100-200zł.

Wyżej opisane gadżety to świetne wsparcie w codziennym sprzątaniu. Choć niektóre z nich są dość kosztowną inwestycją, to z pewnością znacznie ułatwią nam codzienne porządki. Jeśli chwilowo brakuje nam wolnych środków na zakup takiego urządzenia, pomocna może okazać się szybka pożyczka bez zbędnych formalności.  Zobowiązanie spłacimy w krótkim czasie, natomiast komfort i wygodę, którą zapewnią nam “inteligentni pomocnicy” w sprzątaniu, będziemy mogli odczuć już pierwszego dnia od ich zakupu. Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomoże w wyborze swojego ulubionego gadżetu sprzątającego i przyczyni się do podniesienia standardu naszego codziennego życia.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Kobieta z chusteczką

Smog – fakty i mity

Problem smogu i ograniczenie jego negatywnego działania są jednymi z najczęściej poruszanych kwestii w okresie …