loftowa nowoczesna kuchni
Styl loftowy, gdzie dominujące znaczenie mają dodatki drewniane, metalowe i cegła | fot.: stock.adobe.com

Wystrój domu i mieszkania: najlepsze połączenia tradycji z nowoczesnością – przykłady

W naszych domach chcemy zapewnić sobie komfortowe warunki, w których codzienność będzie upływała nam przyjemnie. Zależy nam na funkcjonalności i estetyce, która będzie korespondowała z naszym wyczuciem stylu. W domu spędzamy wiele czasu, dlatego warto poświęcić czas i środki na aranżację, która będzie spełniała wszystkie nasze oczekiwania.

Komfortowo w domu – nowoczesność w parze z klasyką

Duże znaczenie odgrywają meble i dodatki. To właśnie one nadają charakterystycznego wyrazu i personalizują wnętrze. Wiele osób przekonało się, że dobrze wybierać to, co ponadczasowe i uniwersalne. Dzięki temu zyskujemy elegancką przestrzeń, której wystrój jest odporny na zmieniające się trendy. Wielu z nas lubi łączyć rozwiązania klasyczne z nowoczesnymi. Przykładem mogą być mieszkania urządzone w stylu Modern Classic. To nic innego jak nowoczesna klasyka, która zapewnia imponujące efekty. W takiej aranżacji liczą się jasne ściany, niewielka ilość dodatków, wysokie listwy przypodłogowe, komfortowa sofa, fotel oraz stolik kawowy.

Znajdzie się tu również miejsce dla nowoczesnej lampy podłogowej, która ma wartość praktyczną i użytkową. Ważne jest również to, jakie dobieramy struktury, barwy, materiały i wzornictwo. Od wieków dużą popularnością cieszy się drewno. Jego ponadczasowy charakter dobrze koresponduje z nowoczesnością. Możemy to zaobserwować w stylu loftowym, gdzie dominujące znaczenie mają dodatki drewniane, metalowe i cegła. To połączenie ciepłych i zimnych surowców z pozornie różnych światów daje niezwykłe efekty. Zazwyczaj zależy nam również na przytulności i kameralności. Dobieramy więc dodatki, które ożywiają wnętrze – na przykład rośliny doniczkowe, grafiki czy zdjęcia bliskich.

Siła dodatków – zainspiruj się nowoczesnością nie odchodząc od klasyki

Połączenie nowoczesności z tradycyjnymi rozwiązaniami to wnętrze, w którym każdy czuje się dobrze. Wiele uwagi poświęcamy urządzeniu naszego salonu. To najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w naszym domu. Zapraszamy tu gości i spędzamy sporo czasu z dziećmi. Często pokój dzienny połączony jest z kuchnią, więc stanowi dość duże wnętrze, w którym wykonujemy wiele codziennych obowiązków. Chętnie inspirujemy się nowoczesnością, więc wybieramy to, co praktyczne i innowacyjne. Funkcjonalna zabudowa kuchenna, proste fronty szafek oraz nowoczesne sprzęty ułatwiają naszą codzienność, ale warto łączyć te rozwiązania w tym, co klasyczne. Zyskujemy wtedy spójność i harmonię. Kiedy jesteśmy w mieszkaniu urządzonym w wysokim standardzie, możemy czuć się w nim obco – zwłaszcza jeżeli brakuje tam subtelnych dekoracji oraz unikalnych oryginalnych dodatków. To domownicy decydują o tym, jakie elementy aranżacji wyeksponować. Właśnie dlatego domowe wnętrza często stają się wizytówką i mogą wiele powiedzieć o osobach, które w nich mieszkają. Jeśli brakuje nam pomysłów, warto szukać inspiracji w sklepach internetowych czy w zrealizowanych projektach. To pomoże nam wyrobić sobie gust i zdecydować, jakie rozwiązania najlepiej uwypuklą potencjał naszego mieszkania.

AWO

Sprawdź także

salon w pastelach

Zawsze modne pastele

Subtelne, delikatne i nieco cukierkowe wnętrze uzyskamy, gdy zdecydujemy się na pastelowe barwy. Wnętrze, w …