Wychowane przez wilki
Wychowane przez wilki rozgrywa się w połowie XXII wieku i opowiada historię dwójki androidów, które mają za zadanie wychować ludzkie dzieci na obcej i tajemniczej planecie | fot.: HBO

Wychowane przez wilki – nowy serial Sci-Fi na HBO GO intryguje i zdobywa coraz większą popularność

HBO od zawsze jest gwarancją jakościowych produkcji, które potrafią zapewnić dla widza świetne widowisko, dopracowane pod każdym względem. Świetnych seriali od tej stacji jest sporo, a sztandarowym przykładem, który wyprodukowało HBO, jest wszystkim znana Gra o tron. Wychowane przez wilki jest nowym serialem z gatunku Sci-Fi, który intryguje od samego początku trwania i zdobywa wśród widzów coraz większą popularność.

O czym jest serial?

Wychowane przez wilki rozgrywa się w połowie XXII wieku i opowiada historię dwójki androidów, które mają za zadanie wychować ludzkie dzieci na obcej i tajemniczej planecie. Ziemia w tym czasie jest pogrążona w konflikcie pomiędzy ateistami a zwolennikami religii mitraizmu. Z czasem powierzone androidom zadanie okazuje być większym kłopotem, niż początkowo sądzili. Serial jest połączeniem historii o byciu rodzicem, przypowieści religijnej oraz postapo, a wszystko to w mieszance sci-fi. Przy powstawaniu serialu pomagał bardzo znany reżyser, Ridley Scott, który oprócz bycia producentem wykonawczym dzieła, wyreżyserował również kilka odcinków.

Obsada serialu

Największymi nazwiskami w obsadzie serialu są Ridley Scott, reżyser „Gladiatora” oraz Aaron Guzikowski, który stworzył ”Labirynt”. Aktorzy, występujący w ”Wychowane przez wilki” są w większości mało popularni lub kompletnie nierozpoznawalni. W rolę dwójki androidów wcielili się: Amanda Collin oraz Abubakar Salim, którzy do tej pory nie mieli poważniejszej roli w głośniejszych produkcjach. Bardziej rozpoznawalny jest Travis Fimmel, którego duża część osób może kojarzyć z roli Ragnara Lothbroka w popularnym serialu ”Wikingowie”. W ważniejszych rolach w serialu wystąpili poza tym: Winta McGrath, Niamh Algar, Jordan Loughran, Felix Jamieson, Ethan Hazzard, Aasiya Shah oraz Ivy Wong.

Recenzje krytyków i opinie widzów

Recenzje krytyków wskazują, że jest to serial dobry, ale nie pozbawiony wad. Na popularnym serwisie Rotten Tomatoes zdobył on 77% na 48 recenzji krytyków. Natomiast na innym, bardzo popularnym serwisie Metacritic uzyskał on trochę mniej, gdyż 64 punkty z 18 recenzji krytyków. Wychowane przez wilki jest zwłaszcza chwalone za ciekawe podejście do gatunku Sci-fi i przedstawienie fikcyjnego świata przyszłości. Dla wielu mocną stroną serialu jest fabuła i rozwój postaci.

Z wad często wymieniane są: zbyt duże nagromadzenie różnych wątków, które sprawia, że człowiek może czuć się chwilami zagubiony, a także dla niektórych problemem jest zbyt długie przeciąganie niektórych scen. Serialowi stawiany jest również zarzut dotyczący lepszej pierwszej połowy, zwłaszcza tej, która jest reżyserowana przez Ridleya Scotta.

Serial został przyjęty przez widzów dosyć ciepło. Świadczą o tym ich recenzje opublikowane na popularnych serwisach. Na Rotten Tomatoes średnia ocen widzów wyniosła 80%, czyli trochę więcej niż w przypadku recenzentów. Natomiast na stronie Metacritic serial zdobył 6.5 punktów wśród widzów. Pochwały i zarzuty są podobne do tych, jakie zarzucają serialowi krytycy. Chwalona jest ciekawa koncepcja świata, pomysł na serial, realizacja, fabuła i rozwój niektórych postaci. Z kolei zarzuca się serialowi zbyt dużą ilość wątków, przeciętną grę aktorską oraz słabszą drugą połowę serialu.

Podsumowanie

Nowe dzieło Ridleya Scotta oraz Aarona Guzikowskiego zostało dosyć ciepło przyjęte przez krytyków oraz widzów. ”Wychowane przez wilki” jest serialem ciekawym, intrygującym oraz z potencjałem na kolejne sezony, a dla HBO jest to kolejna marka, która może dać w przyszłości niezłe zyski.

GPU

Sprawdź także

Jason Momoa jako Baba Voss

Serial See – historia postapokaliptycznego świata

See to amerykański serial sci-fi. Został wyprodukowany jako jeden z pierwszych seriali AppleTV+ Orginals. W …