Na rynku dostępnych jest wiele modeli dachów, które doskonale wkomponują się w różne projekty. Poza tym producenci dokładają wszelkich starań, by produkty były nie tylko użyteczne, ale i estetyczne |fot.: Materiał partnera zewnetrznego

Zadaszenie drzwi do domu i witryn – charakterystyka

Zadaszenie jest bardzo istotnym elementem, który chroni przed zmieniającymi się warunkami pogodowymi. Poza tym wiele modeli daszków nad drzwi czy witryny jest niezwykle estetyczne, co dodaje miejscu charakteru i uroku.

Daszek nad drzwi do domu

Samodzielnie najprościej można wykonać konstrukcje z drewna albo stali, która będzie przymocowana do ściany budynku. Bardzo dobrze sprawdzają się również oddzielne dachy, które tworzą ganek przed wejściem do domu. Dzięki temu, że nie ingerują w elewację, nie przerywają izolacji termicznej i nie ma obaw tworzenia się mostków cieplnych. Najczęściej takie rozwiązania stosuje się w domach energooszczędnych i nowoczesnych. Decydując się na zadaszenie przed wejściem, warto pamiętać, by ulokować je na środku głównej ściany. Symetrycznie umocowana konstrukcja wygląda doskonale pod względem wizualnym. Najłatwiej stworzyć daszek płaski, dlatego można go umocować w wielu miejscach przy budynku. Najpopularniejszy jest natomiast dach dwuspadowy – ze spadem na boki.

Zadaszenie sklepu

Daszki przy wejściu są popularne nie tylko przy konstrukcjach domów, ale również witryn sklepowych. Tego rodzaju zadaszenia są tworzone z aluminium, stali, albo drewna. Na rynku dostępnych jest wiele modeli takiego zadaszenia, więc nie ma potrzeby konstruowania go samodzielnie. Gotowe daszki najczęściej pokryte są poliwęglanem komorowym albo litym. Dostępne są one na przykład na: https://www.metal-gum.com/aluminiowe-zadaszenia. W zależności od wersji można je składać w moduły i zwiększać tym samym powierzchnię ochranianą przed deszczem czy śniegiem.

Pokrycie daszku i jego wymiary

Dach przed wejściem do domu najczęściej pokryty jest blachą, dachówką, albo drewnem. Ważne jest to, by był to ten sam materiał, co na głównym dachu. Niektórzy decydują się na pokrycia ze szkła albo poliwęglanu, bo nie przysłaniają ściany. Zadaszenie przed wejściem powinno mieć minimum 2 metry szerokości. Jeśli przy wejściu znajduje się zestaw wypoczynkowy albo stół i krzesła, daszek powinien być na tyle obszerny, by zakrywać całą przestrzeń zajętą przez meble. Jest to istotne dlatego, że zadaszenie ma chronić nie tylko przed deszczem, ale również tworzyć cień, przydatny podczas upalnych dni. Gabaryty daszku trzeba wybierać rozważnie, by nie stworzyć niepotrzebnie nieprzyjemnego zaciemnionego miejsca przed wejściem.

Mogłoby się wydawać, że zadaszenie przy wejściach do pomieszczeń jest mało istotnym elementem. Jak widać pełni ono jednak ważną funkcję. Na rynku dostępnych jest wiele modeli dachów, które doskonale wkomponują się w różne projekty. Poza tym producenci dokładają wszelkich starań, by produkty były nie tylko użyteczne, ale i estetyczne.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Carnac Francja tajemnicze obeliski

Dzieło człowieka czy kosmitów? Niesłychane budowle

Jedni twierdzą, że widzieli ich osobiście, inni uważają, że odbyli pozacielesną podróż astralną, w jakiej …