Meble w stylu skandynawskim
Styl skandynawski pozwala stworzyć bezpieczną przystań w otaczającej, zmiennej i przyspieszającej z dnia na dzień rzeczywistości. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zaklinacze światła, czyli meble w stylu skandynawskim

Przestronne, minimalistyczne i funkcjonalne wnętrza, zdominowane przez jasne tonacje barw – tak najkrócej można określić styl skandynawski. Emanuje ciepłem, spokojem i lekkością, dzięki czemu nieustannie podbija serca na całym świecie. Nieskomplikowane aranżacje wypełniają praktyczne meble z surowego drewna oraz duża ilość światła – tak cennego w krajach dalekiej północy. Styl skandynawski pozwala stworzyć bezpieczną przystań w otaczającej, zmiennej i przyspieszającej z dnia na dzień rzeczywistości.

Świetlista wolność

Wnętrza urządzone w stylu skandynawskim są świadectwem piękna tkwiącego w prostocie. To najczęściej przestronne miejsca, w których królują biel oraz pastelowe odcienie szarości, beżu i brązu. Jasne kolory nie tylko doskonale się prezentują i umożliwiają łatwe dopasowanie pozostałych elementów aranżacji, ale również mają walory praktyczne – najlepiej odbijają promienie słoneczne, dzięki czemu nawet nieduże pomieszczenia są dobrze naświetlone. „Skandynawskie wnętrza” wyciszają, pozwalają odpocząć od świata zewnętrznego, wypełnionego nagłymi zmianami, licznymi bodźcami oraz informacyjnym szumem. Dają poczucie komfortu, stwarzając doskonałe warunki do prawdziwego zadomowienia się w swojej intymnej przestrzeni.

Elegancja i funkcjonalność

Subtelne zestawienia kolorów oraz minimalizm wystroju nie oznacza, że styl skandynawski jest nijaki, pozbawiony wyrazu. Dowodem tego są choćby meble wykonane z surowego drewna i szkła, odznaczające się lekkością, uniwersalnością wzorów i niezwykłą funkcjonalnością. Bielone, łatwo ustawne, o prostej konstrukcji pozbawionej zbędnych dodatków, idealnie pasują do różnego rodzaju wnętrz, zarówno do nowoczesnych, jak i eklektycznych aranżacji. Meble w stylu skandynawskim oferują dużą swobodę w kreowaniu własnej, prywatnej przestrzeni, która zachowuje doskonałą równowagę pomiędzy praktycznymi rozwiązaniami, a delikatną elegancją. Charakter nadają również kontrastujące z monotonią barw dodatki, wykonane z naturalnych tkanin, skór, metalu i kamienia. Nierzadko występują w kolorach grafitu lub czerwieni, przez co stanowią interesujące oraz nienachalne zarazem akcenty.

Styl skandynawski łączy standardowe rozwiązania konstrukcyjne, wykorzystanie stonowanych barw i potencjału samego światła, oszczędne wypełnienie przestrzeni oraz rezygnację ze zbędnych, przytłaczających dodatków. Rezultatem tej mieszanki jest harmonijna całość, godząca wrażenia estetyczne z poczuciem komfortu i bezpieczeństwa.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

dom salon

Top 5 rzeczy, których nie może zabraknąć w pokoju nastolatka

Aranżacja pokoju nastolatka według jego gustu zapewne nie odpowiada Waszym gustom. To zrozumiałe, bo czasami …