ciekawe meble
Wybierając rzadziej spotykane meble, zyskuje się piękno, styl, a także większą funkcjonalność wnętrza | fot.: Fotolia

Meble, o których warto sobie przypomnieć

Planując urządzenie mieszkania, bierze się z reguły pod uwagę najbardziej popularne rodzaje mebli. Są jednak i inne, niektóre nieco zapomniane. Warto i je uwzględnić. Być może znajdzie się i na nie miejsce. Wyjątkowe meble nadają wnętrzom charakter, styl i klasę.

Konsolka i szezlong do salonu

Salon jest pokojem, któremu najbardziej chce się nadać piękny i reprezentatywny wygląd. Konsolka i szezlong dodadzą mu elegancji, a przy tym zwiększą jego funkcjonalność. Konsolą nazywa się dłuższy i wąski mebel z długimi nóżkami, przypominający nieco stół, który stawiany jest przy ścianie. Poza tym, że sam ten mebel będzie zdobić, to jeszcze można na nim wyeksponować różne piękne rzeczy. Jeśli będzie mieć szuflady, stanie się jeszcze bardziej praktyczny.

Konsolka może nadać charakteru nawet ultra minimalistycznym wnętrzom | fot.: Fotolia

Szezlong może być częścią kanapy, ale jest to także oddzielny mebel. Daje możliwość komfortowego wypoczynku i sprawia, że wnętrze staje się piękniejsze i bardziej luksusowe. Jeśli pokój dzienny jest większych rozmiarów, to warto mieć taki mebel.

Szezlong
Szezlong to niezwykle efektowny mebel | fot.: Fotolia

Sekretarzyk i skrzynia z siedziskiem

Sekretarzyk znany jest z dawnych lat. Funkcjonalnie przypomina nieco biurko. Jego dolna część to zwykle szafka. Górną stanowią półeczki i szufladki, w których można trzymać różne rzeczy do pisania. Ta część jest zamykana, a po jej otworzeniu uzyskuje się blat. Sekretarzyk to mebel, który służył do pisania, głównie listów, i do przechowywania niezbędnych do tego akcesoriów. To wspaniały mebel do salonu, sypialni czy jadalni. Produkowany jest obecnie w różnych stylach, więc można go także umiejscowić w nowoczesnym wnętrzu. Niektórym służy jako biurko, innym okazjonalnie do pracy.

Sekretarzyk
Sekretarzyk to mebel, który służył do pisania, głównie listów, i do przechowywania niezbędnych do tego akcesoriów |fot.: Fotolia

Skrzynia z siedziskiem to kolejny mebel, o którym warto sobie przypomnieć. Jak inne wielofunkcyjne, znakomicie sprawdza się w mieszkaniach, którym chce się nadać większej przestronności. Siedzisko powinno być miękkie i tapicerowane. To ciekawa propozycja do przedpokoju, ale nie tylko tam. Komfort użytkowania zwiększy obecność oparcia.

Jakie niebanalne meble do sypialni?

Szukając ciekawych pomysłów na umeblowanie, nie można pominąć sypialni. Jej piękno i komfort są bardzo ważne. Propozycje do tego wnętrza to skrzynia, ława przy łóżku oraz toaletka. Pierwsza jest dobrym pomysłem, jak chce się mieć więcej miejsca na przechowywanie różnych rzeczy – zwłaszcza zmiany pościeli, koce albo kapy. Dodatkowo może służyć za stolik albo miejsce do siedzenia. Ułożone na niej poduchy sprawią, że będzie wygodnie. Ława przy łóżku zwiększy elegancję wnętrza i uczyni je bardziej unikatowym. Nawet najprostsza ława będzie zdobić, a także będzie funkcjonalna, wszak można na niej usiąść albo ułożyć podręczne przedmioty czy książki.

Nawet najprostsza ława stanowi ciekawy dodatek w sypialni | fot.: Fotolia

Z tych wszystkich propozycji toaletka jest najczęściej spotykanym meblem w sypialni. Ten piękny i praktyczny mebel zdążył już wrócić do łask. Duże lustro ułatwia uczesanie się i umalowanie, a szafki, szuflady i półeczki to dobre miejsce na trzymanie kosmetyków i innych drobiazgów.

Wybierając rzadziej spotykane meble, zyskuje się piękno, styl, a także większą funkcjonalność wnętrza. Nie zawsze potrzeba na nie dodatkowego miejsca. Można wybrać je zamiast innych. Toaletka może się pojawić zamiast komody, a sekretarzyk zamiast biurka. Konsola nie zabiera wiele przestrzeni przed ścianą. Jeśli ma się więcej miejsca w mieszkaniu, to warto, by znalazły się w nim i inne niebanalne meble.

SBA


Warning: Undefined array key "tie_hide_author" in /home/users/kreatywna/public_html/wp-content/themes/sahifa/single.php on line 92

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/users/kreatywna/public_html/wp-content/themes/sahifa/single.php on line 92

Sprawdź także

klimatyzacja w salonie

Optymalne pomieszczenia do instalacji klimatyzacji

Wybieramy najlepsze lokalizacje. Klimatyzacja to nie tylko luksusowy dodatek do naszych domów czy miejsc pracy, …