zegarek komunijny
Wybierając zegarek, mamy kilka możliwości – dobrą inwestycją będzie bardziej poważny model, który dziecko będzie nosić przez długie lata | fot.: materiał partnera

Jaki zegarek na komunię dla dziecka?

Zegarek na pierwszą komunię to jeden z najczęściej wybieranych prezentów dla dziecka, mimo że jego wartość maluchy często docenią po kilku latach. Dzisiaj jednak poza modelami możemy tradycyjnymi można kupić także nowoczesne smartwatche z wieloma bajerami. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni model.

Wybierając zegarek na komunię, trzeba określić, czy szukamy modelu, który ma być pamiątką tego wydarzenia, czy nowoczesnym gadżetem, które dziecko będzie chętnie nosiło na co dzień. Ważne, by trafić zarówno w potrzeby i oczekiwania dziecka, jak i jego styl i gust. Często szukamy oryginalnych i drogich upominków, które wpisują się w chwilową modę, nie zawsze będą przydatne i odpowiednie. Z kolei zegarek to tradycyjny podarunek, z którego ucieszy się każde dziecko i doceni jego jakość i możliwości.

Zegarek dla dziewczynki

Wyjątkowe zegarki komunijne można znaleźć w ofercie różnych producentów – mogą to być zegarki biżuteryjne, sportowe, klasyczne albo innowacyjne smartwatche. Wybierając zegarek, mamy kilka możliwości – dobrą inwestycją będzie bardziej poważny model, który dziecko będzie nosić przez długie lata. Trzeba też zwrócić uwagę, by modny wygląd szedł w parze z wygodą użytkowania.

Dla najmłodszych dzieci dobrym wyborem będą także zegarki z ulubionymi postaciami z bajek – ucieszą malucha tu i teraz, ale nie będą pamiątką na całe życie. Najchętniej kupowane są modele uniwersalne, które będą służyć przez wiele lat – może to być klasyczny model na skórzanym pasku, elegancki zegarek na bransolecie albo praktyczny na pasku z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Mogą to być modele białe, różowe, ale także srebrne, złote lub w modnym kolorze różowego złota – wyjątkowo kobiece i urocze.

Zegarek dla chłopca

Wielu młodych chłopców chętnie kopie piłkę, biega albo stawia na inne aktywności, a wtedy inteligentny zegarek o szerokim zakresie możliwości będzie strzałem w dziesiątką. Będzie precyzyjnie wskazywał czas, ale też zaoferuje przydatne funkcje – jak m.in. stoper. Taki gadżet przyda się zarówno podczas zabaw czy uprawiania sportów, jak i na co dzień. Najczęściej dla chłopców decydujemy się na zakup zegarka o sportowym charakterze.

Zegarek z grawerem

Doskonałym pomysłem i cenną pamiątką będzie zegarek z grawerem. Taka opcja pozwoli spersonalizować prezent – mogą to być życzenia, dedykacja, motto życiowe. Grawerować można tekst lub wybrane wzory – wiele firm wykonuje tę usługę gratis lub za niewielką dopłatą.

Smartwatch na komunię

Ostatnio wyjątkowo modnym gadżetem na prezent komunijny są nowoczesne smartwatche, czyli inteligentne zegarki wyposażone w wiele funkcji. Wskazywanie godziny to ich podstawowa funkcjonalność, ale umożliwiają też odbieranie powiadomień o połączeniach lub wiadomościach, odtwarzanie muzyki itd. Dobrym pomysłem będzie zakup modelu z lokalizatorem GPS, dzięki któremu można w razie konieczności sprawdzić, gdzie jest pociecha, czy jest bezpieczna. Nowoczesne smartwatche to również jeden z najbardziej pożądanych prezentów na komunię.

Materiał partnera

Sprawdź także

Pierwsza komunia prezent

Dron, quad i polisa posagowa – oryginalne prezenty komunijne

Wybór prezentu na komunię to nie lada wyzwanie zarówno dla rodziców chrzestnych, jak i zaproszonych …