Mądry prezent – jak kupować gwiazdkowe upominki dla dzieci

Mądrym prezentem dla dziecka będzie zabawka albo gra dająca sporo radości z jednej strony, a z drugiej – mająca walory edukacyjne. | fot.: materiał zewnętrzny

Chcesz kupić dziecku prezent, którego nigdy nie zapomni? A może zależy Ci, żeby podarunek miał szczególne walory edukacyjne? Mądrze wybierając upominek dla malucha, możesz spełnić oba te warunki.

Wybierając prezent dla dziecka, pamiętaj przede wszystkim o tym, że wysoka cena wcale nie oznacza równie wysokiej jakości. Decydując się na jakąś zabawkę sprawdź, czy ma ona odpowiednie atesty oraz czy znajduje uznanie rodziców i dzieci – na przykład w konkursach albo na blogach o tematyce parentingowej.

Nie kupuj podróbek i zawsze dbaj o to, aby upominki były solidne oraz wykonane z materiałów wysokiej jakości. Postaw na takie podarunki, którymi dziecko może bawić się samo albo przeciwnie, które angażują całą rodzinę w fajną wspólną aktywność.

Oto parę propozycji:

Puzzle – nauka cierpliwości i spostrzegawczości

Puzzle to interesująca propozycja zabawy, w którą może się zaangażować cała rodzina. Obrazek można wybrać spośród tysiąca możliwości. Najlepiej postawić na wzór z ulubionej bajki dziecka lub też zdjęcie przedstawiające kolorowe zwierzęta czy cuda natury. Dobierając obrazek do ułożenia, możesz też sprowokować dziecko do zainteresowania się nowymi zagadnieniami. Być może układając z rozrzuconych elementów zdjęcie lwa albo zebry zainteresuje się życiem na sawannie, a kompletując puzzle przedstawiające rafy koralowe, zapragnie dowiedzieć się czegoś o podwodnym świecie. Puzzle to zabawa ucząca cierpliwości, pracy w grupie oraz spostrzegawczości. Przy okazji dziecko ma szansę poćwiczyć też zdolności manualne.

Gra planszowa dla dziecka, zabawa dla całej rodziny

Mądrym prezentem dla dziecka będzie zabawka albo gra dająca sporo radości z jednej strony, a z drugiej – mająca walory edukacyjne. Takim prezentem będą na przykład gry dla dzieci: planszowe albo zręcznościowe.

Jaka gra dla dziecka będzie najlepszym pomysłem? Obecnie coraz większą popularność zdobywa gra 5 sekund. Zabawa polega na odpowiadaniu na pytania (na przykład o trzy rodzaje dżemu lub trzy postaci z bajek). Planszówkę można dostać w wersji klasycznej, w wersji z pytaniami wymyślonymi przez użytkowników albo w wersji Junior. Na, z pozoru proste, pytania bardzo trudno wymyślić odpowiedzi pod presją czasu, dlatego rozgrywka nierzadko potrafi rozbawić uczestników do łez. To świetna gra dla całej rodziny, ucząca refleksu i jednocześnie zapewniająca doskonałą zabawę.

Książka – zawsze mądry prezent

Książka wydaje się nie być zbyt oryginalnym prezentem, wszystko jednak zależy od tego, jak podejdziesz do tematu. Możesz wybrać książki dla dzieci, które zawierają także kolorowanki z obrazkami przedstawiającymi sceny z bajki. Innym ciekawym pomysłem może być audiobook albo książka z wierszami dla dzieci. Możliwości jest bardzo wiele. Czytanie wzbogaca wyobraźnię i uczy samodzielnego spędzania czasu. To bardzo ważne dla każdego dziecka i zawsze godnym uwagi pomysłem jest wspieranie tych wartości.

Materiał zewnętrzny

Sprawdź także

prezenty świąteczne

Nietypowe prezenty świąteczne: co z pewnością zachwyci Twoich bliskich?

Zamknij oczy i zastanów się: który prezent świąteczny z ostatnich lat na dłużej pozostał Ci …