kobieta w ciąży w koszuli nocnej
Ubrania dla kobiet po ciąży – zbędny czy potrzebny wydatek? | fot.: materiał partnera

Odzież poporodowa – czy warto się nią zainteresować?

Pierwsze dni po porodzie bywają trudne. Ciało kobiety jest zazwyczaj obolałe i wrażliwe, zwłaszcza na różnego rodzaju podrażnienia. W celu zapewnienia sobie skutecznej ochrony, należy więc korzystać ze specjalnie przygotowanej garderoby. Gwarantuje ona nie tylko bezpieczeństwo, ale i znacznie wyższy komfort.

Ubrania dla kobiet po ciąży – zbędny czy potrzebny wydatek?

Na produkty tego typu warto decydować się z co najmniej kilku powodów. Przede wszystkim zapewniają ochronę przed podrażnieniami. Twarde szwy, wystające metki, ciasny krój – doprowadzić może to do bolesnych zmian naskórnych. Takie dolegliwości zaraz po porodzie będą szczególnie uciążliwe. W przypadku specjalnej odzieży ryzyko ich wystąpienia jest niewielkie. Wynika to z zastosowania specjalnej, nieuciskającej konstrukcji, pozbawionej szwów.

Do tego wszystkiego dodać można zwiększoną wentylację i skuteczne odprowadzanie wilgoci – to także ma bezpośredni wpływ na wygodę świeżo upieczonej mamy. Trzeba nadmienić, że w sklepach oferowane są też produkty znacznie ułatwiające karmienie dziecka, jak również wykonywanie wielu innych, codziennych czynności. Biorąc pod uwagę różne kategorie, do tak zwanej odzieży poporodowej zaliczyć można między innymi:

  •       bieliznę,
  •       koszulki nocne,
  •       szlafroki,
  •       bluzy,
  •       sukienki,
  •       odzież do spania.

Każdy z powyższych produktów musi oczywiście spełniać wskazane wcześniej kryteria. To właśnie one decydują bowiem o tym, czy dane ciuchy są kierowane do kobiet po porodzie czy też nie.

kobieta w ciąży
Każda mama wie, jak ważna jest właściwa ochrona skóry bezpośrednio po porodzie | fot.: materiał partnera

Majtki poporodowe – skuteczna ochrona i wysoki komfort noszenia

Choć oferta produktowa jest bardzo szeroka, w szczególności warto wyróżnić jeden wyrób, który docenią kobiety z wrażliwą skórą. Są to majtki poporodowe z naturalnych materiałów. Dobrze jest z nich korzystać w przeciągu pierwszych 2 tygodni po ciąży. Dlaczego? Producenci przygotowują je bowiem zgodnie z wcześniej nakreślonymi wymaganiami. Wyróżniają się nieuciskającą konstrukcją, są pozbawione szwów i gwarantują doskonałą wentylację. Z tego też względu, ułatwią gojenie się ran, a także zapewnią podtrzymanie podkładu poporodowego.

Takie majtki z powodzeniem mogą być używane w zamian standardowej bielizny dziennej i nocnej. Zwłaszcza że występują w różnych odmianach, które można dostosować do potrzeb matki. Biorąc pod uwagę ofertę rynkową, wymienić należy majtki:

  •       siateczkowe,
  •       materiałowe,
  •       jednorazowe,
  •       wielokrotnego użytku.

Dlaczego warto zdecydować się na majtki poporodowe?

Każda mama wie, jak ważna jest właściwa ochrona skóry bezpośrednio po porodzie. Zwłaszcza po wykonaniu cesarskiego cięcia. Jest to czas gojenia się ran oraz walki z dolegliwymi podrażnieniami. Źle dobrana odzież (np. syntetyczna, pełna twardych elementów) może znacząco uprzykrzyć życie, dlatego warto pokusić się o zakup czegoś specjalnego.

Bielizna poporodowa przede wszystkim nie podrażnia skóry, gwarantuje również odpowiednią wentylację, dzięki czemu poranione miejsca „oddychają”. W sposób bezpośredni wpływa to na przyspieszenie procesu gojenia.

Majtki oraz inne produkty bardzo dobrze przylegają do ciała, nie powodując przy tym nadmiernego ucisku. Dzięki temu komfort wykonywania codziennych czynności jest znacznie większy. Biorąc to pod uwagę, taka odzież wydaje się najlepszym wyborem bezpośrednio po porodzie. Oferta rynkowa jest bardzo szeroka, dlatego każda kobieta powinna znaleźć coś dla siebie. Oczywiście przed zakupem trzeba dokładnie zaznajomić się z opisem produktu, a także najważniejszymi parametrami technicznymi.

Materiał partnera

Sprawdź także

Kobieta w czwartym tygodniu ciąży

Kalkulator porodu – metody obliczania terminu porodu

Tylko jedna trzecia kobiet rodzi w terminie wyznaczonym przez ginekologa. Wahania dotyczą nawet 10 dni. …