matka z córką zabawa na śniegu
Wystarczy odrobina kreatywności, a chłodne, zimowe dni wypełnią się świetną zabawą w towarzystwie najbliższych | fot.: materiał partnera

Pomysły na zimową aktywność fizyczną z dziećmi

Wbrew pozorom zima to fantastyczna okazja na aktywność fizyczną dla dzieci i rodziców. Taki sposób spędzania wspólnego czasu zacieśnia więzi rodzinne, ułatwia komunikację z dziećmi i pozwala na zintegrowanie się. Wystarczy odrobina kreatywności, a chłodne, zimowe dni wypełnią się świetną zabawą w towarzystwie najbliższych.

Sanki

Gdy pojawi się pierwszy śnieg, pierwsze, co przychodzi na myśl, to zjazdy na sankach. Jest to świetna forma aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, która łączy dobrą zabawę ze sporą dawką ruchu. Większość dzieci będzie zachwycona tym pomysłem, a dodatkowej atrakcyjności dodaje perspektywa spotkania się z rówieśnikami i wyścigi w zjazdach z górki. Co ważne, przed wyprawą na sanki rodzice powinni upewnić, się czy sprzęt do zjazdów jest odpowiednio przygotowany oraz zapewnić dziecku ciepły i nieprzemakalny strój. W ten sposób zadbamy o bezpieczeństwo pociech podczas śnieżnego szaleństwa. Warto pamiętać także o bezpieczeństwie miejsca, do którego rodzic zdecyduje zabrać dziecko na zjeżdżanie sankami. W okolicy nie powinny znajdować się drzewa, ławki lub inne przedmioty, z którymi zderzenie mogłoby spowodować poważny uraz u dziecka.

Śnieżne budowle

Dla bardziej zapracowanych rodziców dobrą alternatywą dla zimowych aktywności na świeżym powietrzu jest zabawa, która wymaga jedynie ciepłego ubioru i odrobiny śniegu. Polega ona na zorganizowaniu wspólnego tworzenia budowli ze śniegu np. śnieżnej fortecy wraz ze swoimi dziećmi. Do aktywności można zaprosić również sąsiadów wraz z dziećmi, dzięki czemu odrobina rywalizacji zmobilizuje dzieci do większej kreatywności i zaangażowania się we wspólny projekt.

W poszukiwaniu tropów zwierząt

Kolejnym pomysłem, niewymagającym dużych nakładów finansowych, jest wyprawa do lasu w poszukiwaniu śladów zwierząt. Taka forma spaceru będzie nie tylko świetną okazją do odrobiny aktywności, ale także będzie wnosić ciekawe walory edukacyjne, dzięki którym dziecko pozna świat leśnych zwierząt. Przed taką wyprawą warto zaopatrzyć się w atlas śladów i tropów zwierząt, dzięki któremu dziecko jeszcze bardziej zaangażuje się w poszukiwania i z wypiekami na twarzy będzie próbowało sprostać zadaniu.

Zawody w rzucaniu śnieżkami

Zawody śnieżkowe to coś, co lubią zarówno mali, jak i duzi. Do tego nie potrzeba wiele, a tylko odrobiny śniegu i kilku uczestników. Wcześniej warto przygotować w domu dużą tekturową tarczę (np. z kartonu) z polami oznaczonymi punktami. Następnie należy zaznaczyć stanowisko, z którego będzie odbywać się rzucanie i zamontować tarczę. Na koniec zostaje przygotować tylko odpowiednią porcję śnieżynek i przystąpić do zawodów. Dobrze jest dla najlepszego gracza ufundować małą nagrodę, dzięki czemu we wszystkich obudzi się duch rywalizacji, a zabawa stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna.

Nie zapomnij zadbać o skórę dziecka!

Aktywność fizyczna może narazić delikatną skórę dziecka na niepożądane zmiany. Dlatego aby utrzymać ją w dobrej kondycji, warto mieć przy sobie żel Fastum Junior. Jest to kojąca emulsja żelowa, którą w razie potrzeby nakładamy na nieuszkodzoną skórę dziecka. Fastum Junior ma naturalny skład i można go stosować już u dzieci powyżej trzeciego roku życia. Zawiera w składzie m.in. chłodzący mentol, który przynosi natychmiastową ulgę, bromelainę, działającą kojąco na skórę oraz escynę wspomagającą naturalne zmniejszenie obrzęków. Dzięki małej tubce preparat jest poręczny i można go zabrać ze sobą zabrać zarówno na spacery, jak i dłuższe wyjazdy. Szczególnie ważne w okresie zimowym jest to, że emulsja po nałożeniu na skórę szybko się wchłania i nie pozostawia tłustych plan.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

zimowa odzież

Wygodnie i ciepło przez całą zimę

Zima to pora roku, w której każde wyjście z domu wiąże się z koniecznością warstwowego …