szary fotelik dziecięcy
Wszystkie foteliki Avionaut spełniają restrykcyjne normy | fot.: materiał partnera

Poznaj markę fotelików Avionaut

Jeżeli podróżujemy samochodem, to fotelik jest obowiązkowym elementem jego wyprawki. Ze względu na to, że ma odpowiadać za bezpieczeństwo naszej pociechy, wybór nie powinien być przypadkowy. Jedną z firm, której foteliki cieszą się wśród młodych rodziców pozytywnymi opiniami, jest Avionaut.

Ten producent fotelików uwzględnił w swoich produktach sporo innowacji, dla o komfort użytkowania, ale też o bezpieczeństwo dziecka. Czym wyróżniają się propozycje tej marki i jakie foteliki mamy do wyboru?

Ergonomia i bezpieczeństwo

Wszystkie foteliki Avionaut spełniają restrykcyjne normy. Przed tym, zanim trafią w nasze ręce, są testowane, w tym przeszły Szwedzki Test Plus i uzyskały 4 gwiazdki ADAC. Już samo to powinno nas skłonić do zainteresowania się tą firmą, a nie jest to jedyny powód. Firma nie tylko dba o samo bezpieczeństwo, ale także o tym, by foteliki były ergonomiczne, lekkie i miękkie. Łatwy montaż i zapinanie zwiększą wygodę i rodziców i dzieci. Firma stara się także wspierać ekologię, dlatego też wszystkie jej foteliki powstają z materiałów przyjaznych dla środowiska naturalnego.

Jakie foteliki Avionaut mamy do wyboru?

Z fotelika samochodowego korzystać się od urodzenia dziecka, aż do momentu, kiedy będzie mieć 150 cm wzrostu. Nietrudno się domyślić, że fotelik będzie wyglądał inaczej w zależności od tego, w jakim wieku jest dziecko. Marka Avionaut przygotowała trzy grupy produktów. Pierwszą z nich stanowią foteliki dla niemowląt. Są one dla dzieci do 13 kg, czyli mniej więcej do 12 miesięcy. Następne są foteliki dla maluchów, z których mogą korzystać dzieci do 15 kg. W takim foteliku mogą siedzieć dzieci w wieku od 6 miesięcy do 4 lat. I na koniec są foteliki dla starszaków, czyli dla dzieci ważących między 15 a 36 kg, które są w wieku 3,5-12 lat. Przyjrzyjmy się im troszkę dokładniej.

Zastosowane technologie

Foteliki będą się oczywiście bardzo między sobą różniły w zależności od tego, dla jakiego wieku dziecka je zaprojektowano. Dlatego też przyjrzyjmy się poszczególnym modelom – po jednym z każdej serii. Zobrazują one, o jakich udogodnieniach i zabezpieczeniach mowa.

Przy modelu Aerofix RWF Soft Line (do 18 kg) jest ochrona boczna, zgodność z normą iSize, co podkreśla poziom bezpieczeństwa. Istnieje możliwość montażu na bazę isofix. Do produkcji wykorzystano EPP, PA, PP i piankę pamiętającą kształt ciała, co sprawia, że podróż jest nie tylko bezpieczna, ale i wygodna. Ponadto fotelik jest lekki i w całości podlega recyklingowi.

Model Pixlel (do 13 kg) waży tylko 2,5 kg, łatwo można przeprowadzić pasy, posiada 3-punktowe pasy bezpieczeństwa, a fotelik montuje się tyłem do kierunku jazdy. Może pełnić funkcję nosidełka, posiada budkę przeciwsłoneczną, a siedzisko jest z pianki termoplastycznej dopasowującej się do kształtu dziecka.

Na koniec model Glider (9-25 kg), który rośnie wraz z dzieckiem. Fotelik jest elegancki, posiada 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, osłonę boczną, system wentylacji. Na stabilność wpływa dodatkowy napinacz pasów.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Sprawdź, zanim kupisz fotelik

Źle wykonany fotelik samochodowy nie tylko nie zapewni dziecku bezpieczeństwa, lecz także może mu zaszkodzić – przestrzegają …