fotelik tyłem do kierunku jazdy
Wybierając fotelik tyłem do kierunku jazdy, nie możesz kierować się wyłącznie swoim indywidualnym gustem czy ceną danego modelu | fot.: materiał partnera

Obrotowe foteliki do jazdy tyłem – od 1. dnia do 4. roku życia

Nie ulega wątpliwości, że wśród wszystkich modeli dostępnych na rynku, najlepszy fotelik samochodowy dla dziecka to zawsze ten, który jest dopasowany do jego wieku, wzrostu i wagi oraz zapewnia mu bezpieczeństwo w czasie podróży. Nie musisz jednak wcale wymieniać posiadanego modelu co kilka miesięcy. Producenci znają już bardzo dobrze potrzeby współczesnych rodziców i jakiś czas temu wyszli im naprzeciw. Wtedy właśnie na rynku pojawiły się obrotowe foteliki do jazdy tyłem, które można wykorzystywać od 1. dnia do nawet 4. roku życia. To nie tylko wygoda i oszczędność, ale przede wszystkim trwałość, która zapewnia ochronę w czasie jakichkolwiek nieprzewidzianych zdarzeń na drodze. Poznaj je bliżej!

Nowoczesne foteliki do jazdy tyłem

Wybierając fotelik tyłem do kierunku jazdy, nie możesz kierować się wyłącznie swoim indywidualnym gustem czy ceną danego modelu. Znacznie ważniejsze jest to, by kupiony sprzęt był jednocześnie bezpieczny, wygodny i funkcjonalny. Właśnie taka misja przyświecała marce BeSafe, która już jakiś czas temu wypuściła na rynek obrotowe foteliki do jazdy tyłem, które można stosować od 1. dnia do nawet 4. roku życia. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Okazuje się przede wszystkim, że foteliki do jazdy tyłem są po prostu znacznie bezpieczniejsze. Nie trzeba być niezwykle dociekliwym, bo już na pierwszy rzut oka widać, że osiągają znacznie większą skuteczność w prowadzonych testach zderzeniowych. Oczywiście, dość wysoki poziom ochrony mają również inne modele (poza styropianowymi wkładkami, które znajdziesz w hipermarkecie), jednak nie ulega wątpliwości, że spośród wszystkich najlepiej wypadają właśnie foteliki RWF. W chwili zderzenia nacisk na dziecko będzie znacznie mniejszy niż w przypadku podróżowania w klasycznym modelu odwróconym przodem do kierunku jazdy. Przeglądając foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy, zwróć szczególną uwagę na te modele, które pozytywnie przeszły najtrudniejszy Test Plus.

Nowoczesne obrotowe foteliki do jazdy tyłem są nie tylko bezpieczne, ale także wygodne dla samego rodzica. Obracane siedzisko można swobodnie odwrócić w kierunku drzwi, by bez żadnych problemów prawidłowo przeprowadzić i zapiąć pasy niemowlakowi. Należy podkreślić, że to coś znacznie więcej niż komfort – lepiej dopasowane zapięcie oznacza jeszcze większe bezpieczeństwo podróżującego malucha.

Warto podkreślić, że najlepsze spośród obecnych na rynku obrotowe foteliki do jazdy tyłem posiadają specjalne wkładki, które pozwalają precyzyjnie dopasować rozmiar siedziska do rosnącego malucha. Wspominaliśmy na wstępie, że to jeden z podstawowych warunków bezpiecznego przewożenia dzieci. To ważne zarówno w pierwszych miesiącach życia, gdy prawidłowy kąt siedzenia ma znaczenie dla rozwijającego się kręgosłupa, jak i w późniejszym okresie, gdy niemowlę przeistacza się już w przedszkolaka.

fotelik samochodowy obrotowy
Choć obrotowe foteliki do jazdy tyłem nie są już dzisiaj nowością, przeglądając internetowe fora rodziców wciąż można znaleźć bardzo dużo wątpliwości | fot.: materiał partnera

Technologie w obrotowych fotelikach do jazdy tyłem BeSafe

Choć obrotowe foteliki do jazdy tyłem nie są już dzisiaj nowością, przeglądając internetowe fora rodziców wciąż można znaleźć bardzo dużo wątpliwości. Aby nie dochodziło do nieporozumień, na skutek których zrezygnujecie z przewożenia maluchów w dotychczas najbezpieczniejszych modelach, wszystkie najważniejsze informacje zebraliśmy w jednym miejscu. Co wyróżnia foteliki obrotowe skandynawskiej marki BeSafe?

Przede wszystkim, fotelik samochodowy obrotowy jest bardzo wygodny i zapewnia prawidłową pozycję ciała. W rozwiązaniach marki BeSafe znajdziesz innowacyjną instalację Universal Level Technology, dzięki której możliwe jest ich dopasowanie do większości występujących na rynku samochodów, także tych sportowych. Od dzisiaj młodzi rodzice nie muszą już zmieniać auta, bo każde jest wystarczająco rodzinne.

Skoro najważniejsze jest bezpieczeństwo, foteliki do jazdy tyłem muszą w skuteczny sposób absorbować energię w momencie zderzenia, tym samym chroniąc siedzącego w nich malucha. Aby tak było, doświadczony producent wyposażył oferowane przez siebie modele w pochłaniacz energii Dynamic Force Absorber. Znajdziesz go w zagłówku – jego głównym zadaniem jest zabezpieczenie najwrażliwszej części ciała dziecka, czyli jego główki.

Ogromną zaletą nowego fotelika samochodowego marki BeSafe jest dostosowanie dla dzieci od 1. dnia życia. Wewnątrz modelu znajduje się specjalna wkładka BabyShell™, która zapewnia perfekcyjne dopasowanie i wygodę niemowlętom do 87 cm wzrostu. Dla zwiększenia wygody użytkowania i przede wszystkim bezpieczeństwa dziecka, znajdziesz w nim także magnesy Magnetic Bełt Assistants™. Rodzic może odsunąć pasy na boki fotelika, co zdecydowanie ułatwi ich prawidłowe zapięcie, wkładanie dziecka do fotelika jak i wyciąganie go.

Materiał partnera

Sprawdź także

zasady przewożenia dzieci w fotelikach samochodowych

Jakie są zasady przewożenia dzieci w samochodzie?

Twoim głównym zadaniem jako rodzica, jest zapewnienie dziecku bezpieczeństwa. Dotyczy to także przewożenia samochodem. Każdego …