Google Suite
G Suite jest pakietem aplikacji dla firm. Nie jest to tylko poczta w domenie, jak wielu sądzi. To rozwinięte rozwiązania, które w wielu przypadkach są w stanie tradycyjne programy działające tylko offline | fot.: materiał partnera zewnętrznego

G Suite – co to jest i dla kogo?

W dobie Internetu i szybkiego rozwoju poszukujemy rozwiązań, które z jednej strony ułatwią nam pracę, z drugiej zaś zapewnią bezpieczeństwo. Jednym z nich jest G Suite. To pakiet usług Google, przeznaczony dla firm. Czy jest to rozwiązanie dla każdego? Jakie funkcjonalności oferuje G Suite?

Kto może korzystać z pakietu G Suite

G Suite jest pakietem aplikacji dla firm. Nie jest to tylko poczta w domenie, jak wielu sądzi. To rozwinięte rozwiązania, które w wielu przypadkach są w stanie tradycyjne programy działające tylko offline. Jest to zestaw, który daje możliwość sprawnej pracy i prowadzenia przedsiębiorstwa. Posiada jednak przewagę nad innymi narzędziami tego typu. Klucz jego popularności tkwi w jego prostocie obsługi interfejsu. Co więcej, wiele osób prywatnie korzysta z kont Google, dlatego też proces wdrażania zespołu jest prostszy i trwa zdecydowanie krócej. Pakiet G Suite to w skrócie narzędzia do pracy zdalnej dzięki którym każdy pracownik naszej firmy może komunikować się z kolegami z pracy, klientami jak również pracować nad plikami w czasie rzeczywistym, czy przechowywać dane w chmurze za pomocą dysku.

Co można znaleźć w G Suite

G Suite działa niczym typowe konto w Google. Kto nie chciałby mieć możliwości w ramach jednego pakietu aplikacji mieć kontakt z członkami zespołu, umożliwić im szybki sposób komunikacji. Dodatkowo przesyłanie danych nigdy nie było prostsze (przy pomocy Dysku). W G Suite można korzystać z aplikacji do tworzenia dokumentów tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych czy prezentacji. Plusem tego rozwiązania jest fakt, że każdy członek zespołu ma do dokumentów ciągły dostęp, a nad jednym plikiem może pracować kilka osób jednocześnie.

Do zalet G Suite przede wszystkim należy odpowiedni, bardzo wysoki poziom zabezpieczeń. Pakiet G Suite spełnia szereg reguł i wytycznych, które są niezbędne do utrzymania najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Pakiet pozwala na pełną personalizację naszego środowiska, przedsiębiorca jak i pracownicy mogą działać poprzez spersonalizowane adresy email (np. a.kowalski@firma.com), używając przy tym interfejsu Gmail. Całość aplikacji G Suite połączona jest ze sobą, dlatego też wszystkie spotkania można bezpośrednio zapisywać w kalendarzu, bądź rozmawiać z członkami zespołu na Hangouts Chat jak również w formie wideorozmów na Hangouts Meet.

Ceny pakietów

Cena G Suite jest zależna od pakietu, jaki można wykupić. Do wyboru mamy trzy wersje: G Suite Basic, Business i Enterprise. Najtańszy kosztuje 5,2 euro/ miesiąc, najdroższy -23 euro. Średnia wersja pakietu G Suite Business kosztuje 10,40 euro miesięcznie.

Każdy z nich ma inne funkcjonalności, przez co różnią się ceną. Najtańszy z nich to pakiet Basic, który oferuje: posiadanie maila w domenie, 30GB miejsca na dysku, gdzie możemy przechowywać dowolne pliki, jak również szereg innych aplikacji niezbędnych do pracy.

Kolejną wersją jest G Suite Business, który poza podstawowymi opcjami typu mail we własnej domenie, oferuje miejsce na przechowywanie danych w wersji nielimitowanej, prowadzenie rozmów w Hangouts Meet z 150 osobami, podczas gdy wersja Basic daje nam możliwość rozmowy z 100 osobami, a także Zaawansowane opcje Dysku dostępne dla administratora. Zwiększa się w nim poziom kontroli i bezpieczeństwa użytkownika przez Klucze bezpieczeństwa dla całej domeny (dla administratora) oraz klucze bezpieczeństwa dla użytkowników.

Wersja najbardziej napakowana funkcjami oraz opcjami to wersja Enterprise, która daje możliwość spotkań nawet do 250 osób. Co więcej, ma rozbudowane opcje kontroli takie jak skanowanie i ochrona plików na Dysku przy wykorzystaniu reguł DLP, czy włączenia dzienników poczty e-mail. Umożliwia również zarządzanie kluczami bezpieczeństwa.

G Suite doskonałym rozwiązaniem do biura i nie tylko

Bez wątpienia G Suite jest narzędziem, które w znaczący sposób ułatwi pracę w biurze każdego przedsiębiorstwa. To zestaw aplikacji, które połączone ze sobą tworzą dobrze działający system. Można w nim korzystać z skrzynki e-mail, przechowywać dokumenty czy posiadać kalendarz oraz bazę danych z dostępem dla pracowników.

Zależnie od pakietu, ilość dostępnych opcji G Suite się zmienia. Dlatego bez względu na to, czy G Suite będzie używane przez mała firmę, czy duże przedsiębiorstwo, każdy może dostosować ilość narzędzi do swoich potrzeb np. poprzez dostępne integracje z zewnętrznymi narzędziami.

Jeszcze lepiej pakiet G Suite sprawdzi się w firmie, której pracownicy są rozproszeni na terenie całej Polski, Europy lub świata. W szybki i wygodny sposób mogą łączyć się ze sobą za pomocą komunikatorów do prowadzenia konwersacji tekstowych, wideorozmów. Dzięki edytorom tekstu mogą pracować nad plikami online w czasie rzeczywistym, a dzięki dostępnej dla nich przestrzeni dyskowej mają możliwość przechowywania plików i dostępu do nich z dowolnego urządzenia.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

dziecko zabawa

Znaczenie zabawy w rozwoju dziecka

Zabawa jest kluczowym elementem w rozwoju dziecka i pełni wiele istotnych funkcji, wpływając na rozwój …