Kurier podczas pracy
Oczekiwania klientów firm kurierskich rosną, a wraz z nimi rośnie również jakość świadczonych usług. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Tanie usługi kurierskie – czy to w ogóle możliwe?

Rozwój internetu przyniósł zmiany nie tylko w sektorze handlu. Coraz więcej firm świadczących usługi przenosi swoją działalność do sieci. Nie inaczej jest z firmami kurierskimi. Rynek usług kurierskich poszerza się, a każda nowa firma oferuje coraz tańsze przesyłki. Czy usługi kurierskie stanowią realną konkurencję dla wysyłania paczek pocztą?

Specyfika usług kurierskich

Rosnąca konkurencja na rynku sprawia, że firmy kurierskie prześcigają się w ułatwianiu swoim klientom korzystania z oferowanych usług. Ułatwienia te polegają głównie na możliwości zamówienia transportu paczki przez Internet. Siedząc wygodnie w ulubionym fotelu, zawsze wtedy, kiedy klient ma na to czas, może spokojnie wypełnić dane konieczne do zamówienia oraz przygotować list przewozowy. Niektóre firmy doskonale radzą sobie bez papierowej wersji listu przewozowego i bazują jedynie na informacjach z zamówienia internetowego.

Oczekiwania klientów firm kurierskich rosną, a wraz z nimi rośnie również jakość świadczonych usług. I tak, zamówienia można dokonać przez całą dobę. Wystarczy przygotować paczkę, czyli odpowiednio ją zapakować, i na stronie internetowej firmy kurierskiej uzupełnić dane konieczne do wysyłki, tzn. parametry paczki, adres nadawcy i odbiorcy. Skorzystać można również z dodatkowych opcji, np. dostawy za pobraniem, o konkretnej godzinie, w trybie ekspresowym lub ubezpieczenia paczki na czas transportu. Następnie należy opłacić zamówienie i oczekiwać na kuriera, który odbierze paczkę spod wskazanego adresu w dogodnych dla klienta godzinach.

To wszystko sprawia, że usługi kurierskie stały się komfortowe dla klienta. Szybko i bez wychodzenia z domu można nadać przesyłki kurierskie. Nie trzeba stać w kolejce na poczcie lub wypełniać dużej ilości dokumentów. Cała procedura zamówienia usługi jest szybka, łatwa i intuicyjna.

Tanio i w dobrej jakości

Cena wysyłki paczki kurierem jest bardzo atrakcyjna w porównaniu do cen obowiązujących za wysyłkę przesyłek pocztowych. Tanie paczki kurierskie to już niemal standard, dlatego zainteresowanie nimi cały czas rośnie. Transport paczki można zlecić płacąc jedynie kilkanaście złotych. Co ważne, cena nie ma wpływu na jakość wykonania usługi, a ta zawsze jest na wysokim poziomie.

Dodatkowe oszczędności może przynieść korzystanie z usług internetowych brokerów kurierskich. Ich działanie polega na porównywaniu usług kurierskich. Do wyszukiwarki wystarczy wpisać podstawowe dane dotyczące paczki, a broker wskaże, które firmy kurierskie przewiozą daną paczkę za najniższą kwotę. Obecnie tani kurier to nie mrzonki, ale realna możliwość, która dostępna jest zarówno dla osób indywidualnych, jak również dla przedsiębiorców.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

kurier w maseczce pakujący paczki na samochód

Tradycyjny kurier czy Paczkomaty InPost? Co wybrać?

Kurier InPost to popularny wybór wśród wielu firm, ale także osób prywatnych. Jego oferta jest …