Pokój nastolatka
Jednym z najważniejszych elementów pokoju nastolatka jest oczywiście łóżko. Powinno być dopasowane przede wszystkim do wzrostu dziecka | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

W co wyposażyć pokój nastolatka?

Kiedy Twoje dziecko zaczyna dojrzewać, pojawiają się pierwsze poważniejsze zainteresowania. Właśnie dlatego urządzenie pokoju dla nastolatka nie jest proste. Sprawdź, w co je wyposażyć, aby to było doskonałe miejsce do odpoczynku, nauki oraz spędzania czasu z przyjaciółmi.

Strefa relaksu, czyli nie tylko łóżko

Jednym z najważniejszych elementów pokoju nastolatka jest oczywiście łóżko. Powinno być dopasowane przede wszystkim do wzrostu dziecka. Jeśli chodzi o materac, najlepiej wybrać średnio twardy. Wybór miękkiego materaca może skutkować bólem kręgosłupa. Spośród dostępnych materiałów najlepiej wybrać taki, który jest naturalny, a jeśli masz w domu alergika, lepiej sprawdzi się lateks lub pianka. Łóżko możesz wybrać klasyczne, np. białe lub w kolorze naturalnego drewna. Jeśli stawiasz na praktyczne zastosowanie, warto wybrać taki model, który na co dzień będzie służyć jako miejsce do siedzenia. Masz do dyspozycji sporą przestrzeń? Postaw fotel o atrakcyjnym wyglądzie lub pufy. Dzięki temu, twoje dziecko będzie mogło zaprosić rówieśników. W strefie relaksu nie może zabraknąć delikatnego oświetlenia, czyli stojącej lampki. Nie zapomnij także o dywanie, poduszkach i kocach, które sprawią, że wnętrze będzie przytulne. Jeśli chcesz zorganizować miejsce do nauki i rozrywki dla swojego dziecka, weź pod uwagę pożyczki pozabankowe. To dobry sposób na dodatkową gotówkę, którą możesz wydać na dowolny cel. Pożyczki pozabankowe są ograniczone do minimum formalności.

Biurko i organizacja

Biurko dla nastolatka powinno być uzupełnione o wygodne krzesło. Biurko najlepiej postawić tuż przy oknie, aby jak najdłużej twoje dziecko mogło korzystać z naturalnego światła. W strefie nauki i szkolnych obowiązków może znaleźć się także tablica magnetyczna lub korkowa, gdzie nastolatek będzie mógł przyczepiać ważne notatki lub zdjęcia. Rozwinie to także jego kreatywność. Zorganizuj także miejsce na komputer. Monitor powinien znaleźć się na poziomie wzroku osoby korzystającej. Pamiętaj także o wolnej przestrzeni na rozłożenie książek i zeszytów. Najlepiej, jeśli biurko będzie miało długość od 90 do 120 centymetrów, a szerokość od 60 do 70 centymetrów. Przyda się również regał lub półki, na których można umieścić książki. Jeśli chcesz wyróżnić wnętrze, wybierz unikatowy kształt. Brakuje Ci gotówki? Pożyczki pozabankowe mogą pomóc w tym problemie.

Dodatki, które wyróżnią wnętrze

Każde dziecko powinno mieć prywatną przestrzeń do własnej aranżacji. Dzięki temu, będzie mogło poukładać np. medale z ważnych wydarzeń sportowych czy prace artystyczne. Zorganizuj takie miejsce zgodnie z zainteresowaniami twojego dziecka. To także świetna okazja do dopasowania ozdób, np. fototapety czy grafik w ramce. Ciekawym rozwiązaniem są także naklejki na ścianie lub napis. Twoje dziecko gra na jakimś instrumencie? Nie zapomnij o organizacji miejsca np. na gitarę czy skrzypce. Dzięki temu, wyróżnisz wnętrze i będzie ono stricte odzwierciedlać osobowość młodego człowieka. Warto wziąć pod uwagę także przechowywanie drobiazgów takich jak słuchawki, okulary przeciwsłoneczne czy sprzęty elektroniczne. Połącz to z dodatkami do domu i postaw na dekoracyjne kosze, ozdobne tablice metalowe czy specjalne organizery na biurko.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

przelotki do zasłon i firan

Przelotka – kluczowy element wieszania firan i zasłon

W dekorowaniu okien, nie tylko tkaniny odgrywają główną rolę, ale także detale, które łączą estetykę …