6 rodzajów oprawek do okularów – które sprawdzą się u Ciebie?

Wybierając okulary korekcyjne pamiętaj tylko o tym, że oprawki okularowe mają podkreślać Twój styl. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Rynek oferuje nam w tej chwili bardzo szeroki wybór oprawek okularowych o najróżniejszych parametrach. Często, wchodząc do optyka, przeżywamy prawdziwy zawrót głowy, patrząc na kilkaset oprawek, z których jedne są klasyczne, inne ekstrawaganckie, niektóre poważne, a inne z pazurem. Podpowiemy Ci, jak w tym gąszczu znaleźć oprawki korekcyjne pasujące do Ciebie i podkreślające Twój typ urody.

Jakie oprawki wybrać do okrągłej twarzy?

Twarz okrągła to twarz, której szerokość bliska jest jej długości, o słabo zaznaczonych kościach policzkowych i z zaokrąglonym podbródkiem, pełnymi policzkami oraz niskim czołem. Płaskie, prostokątne okulary (o znacznie większej szerokości niż długości) pozwalają wydłużyć i wysmuklić okrągłą twarz, zwłaszcza kiedy wystają poza skronie.

Klientom o takiej twarzy doradzamy często szerokie zauszniki o ciemnej, głębokiej barwie – mówi ekspert ze sklepu 1242.eu. – Dzięki nim twarz będzie wydawała się szczuplejsza.

Od kilku lat modne są oprawki do okularów mające szerokie zauszniki, ale bez ramek (patentki lub półpatentki). Dzięki nim po bokach twarzy tworzy się swojego rodzaju rama, dzięki której twarz staje się bardziej pociągła. Oprawki męskie typu patentki są równie popularne, co oprawki damskie – można powiedzieć, że to prawdziwie uniwersalny model.

Jakie oprawki wybrać do kwadratowej twarzy?

Kobieta w okrągłych okularach

Twarz kwadratowa i prostokątna to twarze o wyrazistych rysach, charakteryzują się szerokim czołem i prostą linią włosów. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Twarz kwadratowa i prostokątna to twarze o wyrazistych rysach, charakteryzują się szerokim czołem i prostą linią włosów. Z reguły mają mocno zarysowane kości żuchwy, ale niezbyt silnie zarysowany podbródek. W tego typu twarzach dominują linie proste, dlatego polecamy oprawki do okularów o kształcie owalnym lub okrągłym, jak lenonki i pilotki, które spowodują, że twarz nabierze bardziej łagodnego wyrazu.

Jakie oprawki wybrać do owalnej twarzy?

Twarz owalna jest proporcjonalna, nieco wydłużona, o łagodnie zarysowanym podbródku. Posiadacze tego typu twarzy mają szczęście, bowiem pasują do nich niemal wszystkie modele okularów.

Osoby z owalną twarzą chętnie decydują się na przykład na tak zwane kocie oczy – mówi ekspert ze sklepu 1242.eu. – Przyciągają one uwagę i podkreślają charakter. Popularne wśród osób z tym typem urody są także ostatnio oprawki typu oversize.

Modne oprawki męskie

Młody mężczyzna wybiera oprawki okularów
Ostatnio coraz więcej mężczyzn pozwala sobie na oprawki bardziej wyraziste. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Mężczyźni często wybierają oprawki delikatne, bez ramek lub z wąskimi ramkami, tak by nie dominowały nad wizerunkiem. Ostatnio coraz więcej mężczyzn pozwala sobie na oprawki bardziej wyraziste. Niestety, oprawki o zbyt jaskrawych kolorach wciąż w wielu kręgach uważane są za ekstrawagancję. Bez wahania mogą sobie na nie pozwolić przedstawiciele wolnych zawodów czy mediów, ale pracownicy banku czy urzędu muszą zastanowić się, czy nie wzbudzą w swoim otoczeniu zbytniej sensacji. Jeśli chcesz dodać swojemu wizerunkowi nieco pazura, wybierz modne oprawki o wąskich ramkach, w kolorach ciemnych lub przygaszonych.

Modne oprawki damskie

Zakup oprawek okularowych dla wielu kobiet oznacza długie godziny przeglądania ofert. Jak bowiem pogodzić modę i użyteczność, a do tego wybrać model, który będzie pasował do wszystkiego, co mamy w szafie? Wybierz rodzaj oprawek, który modny będzie jeszcze przez wiele sezonów – na przykład imitujące róg lub szylkret. Decydując się na intensywny kolor, zastanów się, czy nie będzie on kolidował z odcieniami dominującymi w Twojej garderobie. Jeśli chcesz zaszaleć, możesz zdecydować się na oprawki wielokolorowe, które pasować będą do wszystkiego. Uważaj jednak, by zbytnio nie zdominowały Twojego wizerunku.

Na zakończenie warto powtórzyć uniwersalną prawdę, że dobrze wyglądamy w tym, w czym dobrze się czujemy. Niezależnie od kształtu Twojej twarzy, typu urody i pełnionego zawodu, jeśli masz pomysł na to, jak wkomponować dane oprawki w swój styl – zaufaj sobie i swojej intuicji. Wybierając okulary korekcyjne pamiętaj tylko o tym, że oprawki okularowe mają podkreślać Twój styl, a nie definiować go.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

okulary na książce

Gdzie warto kupować okulary?

Okulary dawno przestały pełnić funkcję wyłącznie użytkową, stały się również stylowym dodatkiem, który podkreśla styl. …