strój kąpielowy na plażę
Dobierając strój kąpielowy do figury powinniśmy mieć na względzie nie tylko to, jak układa się on na naszym ciele, ale również - a może przede wszystkim - to, czy jest poprawnie dopasowany | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jaki strój kąpielowy wybrać na plażę?

Ze stroju kąpielowego korzystamy w wielu różnych sytuacjach – nie tylko podczas urlopu nad morzem. Na co zwrócić uwagę przy doborze stroju kąpielowego?

1. Strój kąpielowy na wakacje i do codziennego użytku – jakie cechy musi mieć?

2. Kostium kąpielowy na plażę, do pływania, do opalania – na czym polegają różnice?

3. Jak dobrać strój kąpielowy do sylwetki?

4. Na co uważać wybierając kostium kąpielowy?

Strój kąpielowy na wakacje i do codziennego użytku – jakie cechy musi mieć?

Wypoczynek nad wodą i uprawianie sportów związanych z tym środowiskiem to preferowany sposób spędzania urlopu dla wielu z nas. Nie ma w takim podejściu nic dziwnego – przebywanie w pobliżu basenu lub naturalnego zbiornika wodnego sprawia, że mniej doskwiera nam upał, a także pozwala na szybkie i natychmiastowe schłodzenie się w razie potrzeby. Aktywności związane z wodą są również tak po prostu przyjemne i ekscytujące.

Aby móc w pełni korzystać z dobrodziejstw spędzania wolnego czasu nad lub na wodzie, potrzebujemy jednak dopasowanego stroju. Kostiumy kąpielowe występują w najróżniejszych formach, kształtach i krojach, a ich wybór powinien być podyktowany tym, co zamierzamy z nimi robić. Przykładowo, jeżeli strój ma służyć głównie do opalania, nie musimy zastanawiać się wiele nad jego formą. Jeżeli jednak chcemy w nim pływać, zdecydowanie będzie liczył się nie tylko wygląd.

Kostium kąpielowy na plażę, do pływania, do opalania – na czym polegają różnice?

Jeżeli zastanawiamy się, jaki strój kąpielowy wybrać, najpierw powinniśmy określić jego główne przeznaczenie:

  • kostium do opalania i pobytu na plaży może mieć dowolny kształt i formę. Bardzo często panie wybierają w tym wypadku bikini, ponieważ podkreśla kobiece kształty i umożliwia równomierne opalenie ciała;
  • kostium do opalania i do kąpieli również może przyjąć różne formy, jednak musimy zwrócić uwagę na to, czy materiały są odporne na słoną wodę, oraz czy wybrany fason nie będzie się z nas zsuwał ani rozwiązywał w czasie pływania;
  • strój do pływania musi być w pełni funkcjonalny, przez co jego wygląd schodzi poniekąd na drugi plan. Jeżeli interesuje nas, ile basenów lub kilometrów możemy zrobić w czasie jednego treningu, najlepiej wybrać dobrze dopasowany, jednoczęściowy strój kąpielowy – zapewni on nam najwięcej komfortu podczas aktywności. W przypadku kąpieli w morzu lub oceanie musimy również rozważyć konieczność doposażenia się w piankę.

Jak dobrać strój kąpielowy do sylwetki?

Dobierając strój kąpielowy do figury powinniśmy mieć na względzie nie tylko to, jak układa się on na naszym ciele, ale również – a może przede wszystkim – to, czy jest poprawnie dopasowany. To ważne, ponieważ zbyt luźny strój może powodować zsuwanie się materiału, co sprawi, że będziemy czuć się niekomfortowo. Z kolei zbyt obcisły kostium może powodować podrażnienia, szczególnie wrażliwych stref ciała, jak na przykład okolice intymne. Z tego powodu nie warto podążać za trendami, a wybrać taki wariant, który najlepiej sprawdzi się dla naszej sylwetki. Wiele ciekawych modeli znajdziesz na stronie: https://bikinarium.pl/pl/menu/kostiumy-kapielowe-dwuczesciowe-150.

Na co uważać wybierając kostium kąpielowy?

Kostiumy dwuczęściowe zwykle przeznaczone są do opalania i rekreacji w wodzie o umiarkowanej intensywności. Jeżeli zależy nam na egzemplarzu, który nada się na trening na basenie, powinniśmy wybrać raczej strój jednoczęściowy, ponieważ zapewni nam on większą swobodę ruchów. Za każdym razem należy pamiętać o jakości materiałów, kroju dopasowanym do sylwetki oraz tym, czy czujemy się po prostu komfortowo w czasie przymierzania.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

sport dyskopatia

Jakie sporty przy dyskopatii?

Coraz więcej osób mierzy się z dyskopatią. To nic innego jak zwyrodnienie krążka międzykręgowego. Jak …