Zabieg zamykania rozszerzonych naczynek krwionośnych

W zabiegach stosuje się obecnie nowoczesne urządzenia laserowe, które pozwalają na skuteczne zamknięcie naczynek nawet o dużej powierzchni. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Rozszerzone naczynka krwionośne, czyli tak zwane pajączki mogą pojawić się zarówno na twarzy, jak i na ciele. Mają postać zaczerwienionych nitek, często tworzących sieci. Czy można je w jakiś sposób zlikwidować?

W sklepach można znaleźć pełną paletę kosmetyków przeznaczonych do cery naczynkowej. Rozszerzone naczynka, które są charakterystyczne dla tego typu cery, na ogół lokują się w okolicy nosa, brody oraz policzków. Oprócz tego moją pojawiać się w innych partiach ciała człowieka, szczególnie na nogach, co może świadczyć także o zaburzeniu krążenia żylnego.

Pojawianiu się rozszerzonych naczynek sprzyjają:

  • zmiany temperatur
  • przebywanie w mrozie, słońcu, wietrze
  • picie gorącej kawy i herbaty
  • spożywanie alkoholu
  • jedzenie pikantnych potraw

Niestety, kosmetyki oferowane do cery naczynkowej rzadko kiedy przynoszą oczekiwane efekty. Mogą wprawdzie zapobiegać tworzeniu się nowych popękanych naczynek i nieco zawęzić te już istniejące, ale nie są w stanie usunąć ich całkowicie. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest zabieg, na którego temat przeczytacie więcej na stronie gabinetu dr Tarkiewicza – zamykanie naczynek w Lublinie.

Na czym polega zamykanie naczynek w gabinecie?

Z zabiegu zamykania naczynek można skorzystać w gabinetach medycyny estetycznej. Są to zabiegi prowadzone po uprzedniej konsultacji lekarskiej. W zabiegach stosuje się obecnie nowoczesne urządzenia laserowe, które pozwalają na skuteczne zamknięcie naczynek nawet o dużej powierzchni. Laser spowoduje miejscowe zniszczenie naczynka, a tym samym pozwala na jego całkowite usunięcie. Dla uzyskania optymalnego efektu niekiedy konieczne jest powtórzenie zabiegu 2-3 razy.

Czas trwania pojedynczego zabiegu zależny jest od wielkości naczynka oraz od obszaru zabiegowego. Najczęściej to od 15 do 20 minut. Nowoczesne lasery wyposażone są także w końcówki schładzające zmniejszające dyskomfort w trakcie zabiegu. Można zastosować także miejscowe znieczulenie specjalnym kremem. Cena zabiegu laserowego zamykania naczynek najczęściej wynosi od około 200 do 700 złotych.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

zimowe zabiegi na skórę

Zimowa pielęgnacja – 3 kroki do pięknej skóry

W okresie zimowym skóra wymaga od nas większego poświęcenia i odpowiedniej pielęgnacji. Mróz, nieprzyjemny wiatr …