Kieliszek z drinkiem
Największym wyzwaniem dla każdego barmana są drinki. Muszą być estetycznie podane i przyrządzone według precyzyjnie odmierzonych składników, aby uzyskać pożądany smak | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Co powinien umieć zawodowy barman

Praca na barze to stresujące, a zarazem ciekawe zajęcie. Barmani stanowią niedocenianą grupę zawodową, jednak to oni odpowiadają za smak i estetykę serwowanych napojów. Zawodowy barman powinien umieć stworzyć wymyślne drinki, a najbardziej doświadczeni profesjonaliści są w stanie zrobić to wyjątkowo efektownie. Jakie umiejętności są pożądane na stanowisku barmana?

Czym zajmuje się barman?

W lokalnych barach, które serwują podstawowe napoje, praca barmana ogranicza się jedynie do przelania alkoholu lub soków do odpowiednich szklanek. W restauracjach i lokalach o większym prestiżu, barman przygotowuje wymyślne drinki, często dając przy tym pokaz swoich umiejętności. Efektowne obracanie butelką i przygotowywanie kolorowych drinków wymaga praktyki, ale także dostępu do profesjonalnych akcesoriów barmańskich.

Gdzie kupić wyposażenie barmańskie?

Nalewanie oraz przygotowywanie koktajli i napojów to prawdziwa sztuka, która wymaga odpowiedniej oprawy. Do pokazów barmańskich niezbędne są specjalne gadżety, które umożliwią efektowne tworzenie drinków. Technica to sklep z akcesoriami barmańskimi, w którym znajdziesz kompleksowe wyposażenie lady – https://sklep.technica.pl/przybory-barmanskie. W ofercie dostępne są nie tylko podstawowe przybory, ale także profesjonalne artykuły do przyrządzania napojów.

Co powinien zawierać zestaw barmański?

Jednym z podstawowych elementów niezbędnych w pracy barmana, jest bez otwieracz. Bez niego nie byłoby możliwe otworzenie butelki z winem czy zdjęcie kapsla. Akcesoria dla barmanów różnią się od tych dostępnych w regularnej sprzedaży, gdyż są specjalnie wyprofilowane i wykonane z wysokiej jakości materiałów. Oprócz tego, zestaw barmański powinien zawierać różnego rodzaju mieszadła oraz miarki do precyzyjnego odmierzania składników na drinki i koktajle.

Sprzęt barmański do przygotowywania drinków

Największym wyzwaniem dla każdego barmana są drinki. Muszą być estetycznie podane i przyrządzone według precyzyjnie odmierzonych składników, aby uzyskać pożądany smak. Do tego niezbędny będzie sprzęt barmański, który pozwoli na odpowiednie połączenie i wymieszanie składników. Zawodowy barman musi więc sprawnie operować lejkami, shakerami i dozownikami do soków i alkoholu. Takie akcesoria często posiadają kształt ułatwiający operowanie nimi, jednak mimo to wzmagają wprawy i doświadczenia.

Dodatkowe wyposażenie barmańskie

Oprócz tradycyjnych przyborów do przyrządzania drinków, barman w swojej pracy korzysta także z tradycyjnych akcesoriów, takich jak słomki czy łyżeczki barmańskie. Dzięki nim można urozmaicić wygląd drinka i efektownie go przyozdobić. Poczucie estetyki to ważna umiejętność, której każdy barman musi się nauczyć, aby należycie wykonywać swoje obowiązki. Barmani muszą również wiedzieć, w jakich szklankach serwowane są poszczególne napoje oraz w jaki sposób je przyozdobić.

Przybory dla początkującego barmana

Jeżeli dopiero planujesz zostać zawodowym barmanem, możesz się do tego przygotować. Do nauki umiejętności pomocne będą podstawowe akcesoria barmańskie, takie jak shakery czy miarki. Dzięki nim możesz wyćwiczyć precyzję oraz płynność ruchów podczas mieszania różnych składników do drinków. W sklepie z akcesoriami barmańskimi znajdziesz kompleksowe wyposażenie do barów, z którego możesz skorzystać podczas ćwiczenia umiejętności barmańskich.

O czym jeszcze pamiętać?

Dobry barman to taki, który posiada wysoko rozwinięte zdolności manualne. Precyzyjne odmierzanie składników oraz dekorowanie drinków to wbrew pozorom wcale nie łatwe zadanie, które wymaga treningu. Podstawowy zestaw barmański ułatwi Ci naukę, zanim zaczniesz pracę za barem.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Drink Mojito

5 prostych drinków, którymi uwiedziesz kobietę

Kobieta – synonim piękna i delikatności. Dlatego też, jeśli chcesz kobiecie zaserwować drinka, musisz pamiętać, …