wódka koktajle
Zestawiliśmy interesujące koktajle na bazie wódki, które nie wymagają przygotowania specjalnych składników ani specjalistycznego sprzętu | fot.: materiał partnera

Ciekawe drinki z wódką i przepisy na koktajle na bazie wódki!

Szukasz szybkiego i łatwego przepisu na napój? Zestawiliśmy interesujące koktajle na bazie wódki, które nie wymagają przygotowania specjalnych składników ani specjalistycznego sprzętu, a być może w ogóle o nich nie słyszałeś! Są zarówno „klasyczne” koktajle, takie jak wódka-tonik i wódka-żurawina, a także bardziej odważne kreacje, takie jak mrożone truskawkowe daiquiri czy tropikalny kucyk, Sparkle Pony. Niektóre z koktajli posiadają długą historię, takie jak Manhattan i poncz mleczny. Inne zaś rozwinęły się dopiero w ostatnich latach, aby dopasować się współczesnym gustom.

Barkeep Magazine to kwartalnik dla barmanów i innych profesjonalistów z branży hotelarskiej. Znajdują się w niej zarówno „klasyczne” koktajle, takie jak wódka-tonik i wódka-żurawina, jak i odważniejsze kreacje, takie jak mrożone truskawkowe daiquiris. i tropikalny kucyk Sparkle Pony. Niektóre koktajle są historyczne, takie jak Manhattan i Milk Punch

Moskiewskie muły – inaczej przepis na wódkę dla staruszka!

Moskiewskie muły to orzeźwiający letni napój, idealny na upalny dzień. Powstaje ze zmieszania wódki, piwa imbirowego i soku z limonki.

Moskiewskie muły to oldschoolowy przepis na napój z wódki, który pojawił się już dużo wcześniej, a mianowicie w latach 30 – 40 XX wieku. Pierwotnie były one przygotowywane z piwem imbirowym. Inne źródła podają, że Moskiewski muł został wynaleziony w 1941 roku w restauracji Cock 'n’ Bull w Hollywood przez Johna Martina, syna jego właściciela.

Moscow Mule to koktajl, który można podawać na zimno lub na gorąco, w zależności od pogody i preferencji pijącego. Z biegiem czasu pojawiały się liczne modyfikacje tego drinka. Wszystko zależy od osobistych upodobań konsumentów.

Delightful Watermelon White Russian – idealny napój, aby ochłodzić się w wakacyjnym upale!

Wielkimi krokami zbliżają się upragnione wakacje. Niezależnie od kierunku, gdzie zamierzamy spędzić nasz długo wyczekiwany urlop, z pewnością przyjdzie nam się zmierzyć z letnim słońcem, który będzie przypiekał nasze ciała. Piękna wakacyjna pogoda chodzi w parze z dość wysokimi temperaturami. Podczas, gdy na dworze będzie gorąco, a Ty będziesz marzył tylko o tym aby się schłodzić to warto wypić galon soku z arbuza! Sok z arbuza nie tylko jest pyszny, ale porządnie nawadnia nasz organizm. Ale, że to są wakacje to warto znać przepis na idealny letni napój na bazie wódki – Delightful Watermelon White Russian.

Delightful Watermelon White Russian to koktajl, który powstaje z wódki, likieru kawowego i soku z arbuza. Napój smakuje jak orzeźwiający letni koktajl z odpowiednią ilością słodyczy.

Aby zrobić jeden Delightful Watermelon White Russian, będziesz potrzebować:

 • 1 szklanka kostek lodu
 • 2 łyżki cukru
 • 3 łyżki wody
 • 1 szklanka wódki 
 • 2 łyżki likieru kawowego
 • 2 shoty espresso
 • 1/4 szklanki ciężkiej śmietany
 • 1/4 szklanki mleka
 • 2 łyżki cukru
 • 3 łyżeczki ekstraktu waniliowego
 • 2 łyżeczki pasty z ziaren wanilii

Dodaj likier kawowy do małej szklanki. Napełnij szklankę kostkami lodu, a następnie dodaj espresso, śmietankę, pełne mleko, cukier i ekstrakt waniliowy. Dobrze wymieszać. Dodaj pastę z ziaren wanilii do smaku i ponownie wymieszaj przed wypiciem.

Materiał partnera

Sprawdź także

detoks alkoholowy

Detoks alkoholowy w Warszawie – szybka ulga w kacu

Z kacem zmagała się zapewne większość z nas. Ogólne zmęczenie i rozbicie, nadwrażliwość na bodźce …