shisha na czarnym tle
Mielenie suszu wpływa również na doznania zmysłowe. Podkreśla bowiem walory smakowe i zapachowe, a w niektórych przypadkach - zdrowotne | fot.: stock.adobe.com

Grinder – młynek dla miłośników palenia suszu

Grinder to młynek do tytoniu oraz innego suszu, który umożliwia nadanie mu optymalnej formy, dzięki czemu rozdrobniony susz jest łatwiejszy i milszy w obsłudze podczas palenia shishy lub skręconego samodzielnie papierosa. Grindowanie pozwala uniknąć nierównego spalania, a sam rytuał palenia jest znacznie przyjemniejszy, gdy wydobywający się dym jest gładki i równomierny. Mielenie suszu wpływa również na doznania zmysłowe. Podkreśla bowiem walory smakowe i zapachowe, a w niektórych przypadkach – zdrowotne.

Ręczny grinder – przydatny i niedrogi młynek

Na rynku dostępne są różne rodzaje grinderów, takie jak np. https://shishasklep.pl/pol_m_Bongo_Mlynki-2681.html. Młynki do ręcznego mielenia tytoniu w dwuczęściowej wersji są najprostsze i najbardziej ekonomiczne, ponieważ są niewielkie i poręczne – można je nosić w plecaku, a nawet w kieszeni. Obudowa crashera kryje w sobie specjalne ząbki, które są odpowiedzialne za rozdrobnienie suszu. Pomimo swojej prostoty, konstrukcja jest bardzo skuteczna. Takie produkty wykonane są z metalu, akrylu lub drewna. Gdy użytkownikowi zależy na lekkości sprzętu – powinien postawić na akryl.

Design młynka zależy od fantazji producenta. Dostępne są niezwykle stylowe grindery w kształcie kieszonkowego zegarka oraz szykowne mini młynki z drewna – gładkie lub z efektownymi zdobieniami. Najbardziej przystępne cenowo są akrylowe młynki w rożnych kolorach. Z akrylu wytwarza się również okrągłe grindery – młynki będące miniaturami piłki nożnej w różnych barwach albo piłeczki golfowej. Wielość wzorów i kolorów sprawia, że każdy może dokonać satysfakcjonującego zakupu. Niezależnie od tego, czy rytuałowi palenia oddaje się kobieta czy mężczyzna, czy jest to początkujący czy zaawansowany „gracz” – każdy znajdzie coś dla siebie. Niektórzy przywiązują dużą wagę do tego rodzaju gadżetów, traktując palenie tytoniu jak prawdziwą pasję. Zwłaszcza, jeśli korzystają np. z shishy.

Młynek czteroczęściowy

Bardziej zaawansowaną wersją jest droższy, metalowy i wieloczęściowy grinder. Młynek posiada mocniejszą konstrukcję – pozwala na skuteczniejsze i szybsze rozdrabnianie suszu. Jego magnetyczne zamknięcie zabezpiecza tytoń przed wysypaniem. Dla niektórych użytkowników jest bajeranckim gadżetem, a dla innych – praktycznym narzędziem w wersji mini. Młynki tego rodzaju mogą być wyposażone w dodatkowe atrakcje, np. podświetlenie LED. Występują w wielu różnych kolorów – począwszy od klasycznej czerni, a skończywszy na kobiecym różu i fiolecie. 

Materiał partnera