Mroczny Dwór Mandoria
W Rzgowie otworzył się park rozrywki o nazwie Mandoria Miasto Przygód | fot.: materiał partnera

Atrakcje dla dzieci w pobliżu Łodzi – co warto odkryć tej jesieni?

Sposobów na spędzanie czasu z dzieckiem nie brakuje, ale nie wszystkie są ekscytujące. Dodatkowo niewiele naprawdę interesujących atrakcji można znaleźć w dobrej lokalizacji. Co ciekawego znajduje się w pobliżu Łodzi? Ten artykuł poświęcamy parkowi rozrywki, który niedawno pojawił się w woj. łódzkim.

Park rozrywki znowu w łódzkiem 

Łodzianinom i okolicznym mieszkańcom parki rozrywki kojarzą się przede wszystkim z Lunaparkiem na Zdrowiu, który zamknięto w 2016 roku. Miejsce to nie miało dobrej sławy. Od lat znane było jako park ze starymi, rdzewiejącymi atrakcjami. Nie inwestowano tam w nowe rozrywki, a teren wydawał się zaniedbany. O planowanym zamknięciu mówiło się już kilka lat przed tym, jak zapadła ostateczna decyzja.

Od tamtej pory w woj. łódzkim nie było podobnego miejsca. Aby zapoznać dzieci z potencjałem karuzel i innych mechanicznych atrakcji, trzeba było udać się na dwudniową wycieczkę, daleko poza granice województwa. Od tego roku nie jest to już koniecznością, bo nowy park otworzył się w Rzgowie, na terenie Miasta Mody Ptak.

Mandoria Miasto Przygód

W Rzgowie otworzył się park rozrywki o nazwie Mandoria Miasto Przygód. Znajdują się tam atrakcje dla dzieci. Jest obiektem działającym bez względu na porę roku, w całości pod dachem. To stosunkowa nowość, bo większość parków rozrywki znajduje się pod gołym niebem, przez co funkcjonują jedynie w sezonie wakacyjnym. Dodatkowym wyróżnikiem Mandorii jest też tematyzacja. To park wystylizowany zgodnie z motywem XVI-wiecznego miasta handlowego.

Na czym polega tematyzacja parku?

Mandoria nie jest po prostu parkiem pod dachem. To Miasto Przygód. Pomysłodawcy podkreślają, że jego zadaniem jest przeniesienie gości do renesansu. Mandoria jest zatem tętniącym życiem miastem, którego historia zatrzymała się na roku 1521. Jej mieszkańcy przechadzają się zachwycającymi uliczkami, a nad porządkiem czuwają znani Mandorianie, m.in. Lady Estelle, Ambasador Leopold czy Sofia. Nie brakuje również maskotek parku – dwóch psotnych fretek: Lili i Raskala.

Oprócz tego w środku znajdują się strefy podzielone zgodnie z funkcjami miasta. Znajdziemy tam zatem zarówno port, jak i targ ze specjałami. Stylizacji poddano także atrakcje, których historie i wygląd stanowią spójną całość z motywem Mandorii.

Mandoria
Mandoria jest zatem tętniącym życiem miastem, którego historia zatrzymała się na roku 1521 | fot.: materiał partnera

Miejsce dla małych i dużych Odkrywców

Miasto Przygód ma rozbudowany storytelling, który przejawia się we wszystkich komunikatach parku. Szczególnie ciekawe wydaje się założenie, że Mandorię należy odkryć. Goście nazywani są więc Odkrywcami, którzy podczas wizyty w parku mają się nie tylko świetnie bawić, ale również zamienić w renesansowych badaczy. Im większą uwagę zwrócą na szczegóły, tym więcej mogą odkryć.

Póki co niejasne jest, jakie tajemnice naprawdę kryją się w Mandorii, ale sam pomysł jest niezwykle ciekawy. Dzieci kochają takie zabawy, a ponieważ park znajduje się w pobliżu Łodzi, na poszukiwania można udawać się nawet w tygodniu. Umożliwia to prawdziwe wczucie się w rolę.

Atrakcje

Jakie atrakcje znajdują się w tym miejscu? Pełną listę dostępnych rozrywek można znaleźć na stronie parku. Warto jednak podkreślić, że są to przede wszystkim atrakcje rodzinne – ani ekstremalne, ani tylko dla dzieci. Mogą z nich korzystać właściwie wszyscy, chyba że istnieją ku temu przeciwwskazania zdrowotne. 

Park zaprojektowano z myślą o familijnej zabawie i oznacza to, że w każdym miejscu rodzice mogą bawić się wraz z dziećmi. Dzięki udogodnieniom takim jak wyższy sufit czy podwójne krzesełka Mandoria jest idealną propozycją dla osób szukających sposobów na rodzinnie spędzony czas. W środku znajdują się m.in. liczne karuzele, roller-coastery, samochodziki czy ruchoma ławka.

Zabawa bez względu na pogodę

Wizytę w Mandorii warto zaplanować zwłaszcza na jesień i zimę. Dzięki temu, że park znajduje się w budynku, pogoda nie ma żadnego znaczenia. Jednocześnie można uniknąć wakacyjnych tłumów i ciekawie zagospodarować czas podczas długich, jesiennych wieczorów.

Ile to kosztuje?

Całodniowy bilet wstępu kosztuje 100 zł za osobę. Przewidziane są zniżki dla kobiet w ciąży i osób z niepełnosprawnością. Bilet umożliwia nielimitowane korzystanie z atrakcji.

Materiał partnera

Sprawdź także

Zamek w Niedzicy, Polska

Najbardziej malownicze zamki w Polsce

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, ile perełek architektonicznych znajduje się w Polsce. Kraj nad …