Willa Bergera - zabytkowa willa w Sopocie. Zlokalizowana jest przy ul. Obrońców Westerplatte.
Willa Bergera - zabytkowa willa w Sopocie. Zlokalizowana jest przy ul. Obrońców Westerplatte. | fot.: By Artur Andrzej - Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=12847584

Kilka miejsc w Trójmieście, w których straszy

Trójmiasto to perełka Polski. Atutem jest wspaniała lokalizacja nad Morzem Bałtyckim. Trzy piękne miasta, które są tak różnorodne i tak podobne zarazem. Gdańsk przyciąga wspaniałymi zabytkami, Sopot miejscami do zabawy, a Gdynia to młode i prężne miasto portowe. Jednak Trójmiasto ma także swoją mroczną stronę. Powinno znaleźć się nie tylko na liście osób, które kochają morze i wspaniałą architekturę, ale też miłośników historii z dreszczykiem w tle. Poznaj kilka miejsc w Trójmieście, w których straszy. Zaczynamy!

Willa na Diabelskim Wzgórzu

Po pierwsze: Willa na Diabelskim Wzgórzu – Gdańsk Wrzeszcz
Wśród najładniejszych dzielnic pięknego Gdańska niewątpliwie prym wiedzie Stary Wrzeszcz. Jest nie tylko uroczy, ale też tajemniczy. Słynie z cudownych knajpek, fantastycznych kamienic i wzbudzającej grozę willi zlokalizowanej przy ulicy Sobótki. Powstała ona na początku 1907 roku. Co więcej, od około 20 lat stoi opuszczona. Zgodnie z legendą, która krąży w okolicy w przeszłości miały tu zamieszkiwać czarownice odprawiające magiczne rytuały. Niektórzy po zmroku widzieli na dachu budynku dziwną postać rozpościerającą skrzydła. Jeszcze ze inna historia mówi o tym, że w willi wywoływano duchy aż do momentu, kiedy uczestnikom seansu objawiły się tajemnicze ogniki, a potem kule światła – interpretowane jako skondensowana zła energia. Dlatego mieszkańcy wolą unikać tego strasznego miejsca!

Przedbramie przy ulicy Długiej w Gdańsku

Po drugie: Przedbramie przy ulicy Długiej w Gdańsku
Teraz przenieśmy się do centrum miasta Gdańska, a konkretnie do wejścia na Stare Miasto od strony Bramy Wyżynnej. Obecnie obiekt stanowi ozdobę miasta, ale kiedyś był symbolem tortur. Było to miejsce, w którym najczęściej karano oszustów i heretyków. Niektórzy twierdzą, że czują tam obecność pewnych istot. Jedna z legend głosi, że jest to duch dawnego komendanta więzienia romansującego z córką jednego z oprawców. Mężczyzna nie traktował jednak dziewczyny poważnie. Dlatego postanowiła się na nim zemścić. Wypuściła niebezpiecznego więźnia, a wina za to spadła na komendanta. Został skazany na ścięcie, ale kaci odmówili wykonania wyroku. Dlatego kobieta otruła ojca, przebrała się w jego ubrania i zabiła kochanka. Oszustwo wyszło na jaw i została spalona na stosie.

Gdańsk (Polska) - renesansowa brama miejsca zwana Bramą Wyżynną, wybudowana w 1575 roku.
Stare Miasto od strony Bramy Wyżynnej. Obecnie obiekt stanowi ozdobę miasta, ale kiedyś był symbolem tortur | fot.: stock.adobe.com

Dom przy ulicy 3 Maja w Sopocie

Po trzecie: Dom z charakterystyczną wieżyczką znajdujący się przy ulicy 3 Maja w Sopocie
Wśród mrożących krew w żyłach miejsc w Trójmieście znajduje się też willa „Zameczek” przy ul. 3 maja w Sopocie. Prezentuje się bardzo tajemniczo, szczególnie po zmroku. Wyobraźnia dzieci sprawiła, że przez wiele lat przekazywały one sobie historię o rodzinie mieszkającej w willi i odprawiającej seanse spirytystyczne. Jednakże nikt nigdy niczego tutaj nie widział. Mimo wszystko mieszkańcy Sopotu omijają to miejsce z daleka.

Willa Bergera w Sopocie

Po czwarte: Willa Bergera w Sopocie
Na naszej liście jest też willa Bergera mieszcząca się w Sopocie. W 1985 roku stanowiła ona scenerię do filmu „Medium”. Był to pierwszy polski horror prezentujący metody okulistyczne. Ciekawostką jest to, że wybór tego budynku wcale nie był przypadkowy

To tylko kilka miejsc w Trójmieście, w których straszy. Jest ich znacznie więcej! Polska jest nie tylko piękna, ale również bardzo tajemnicza. Warto poznać też mroczną stronę, która, może kryć się tuż za rogiem. Nie trzeba wcale udawać się w odległe zakątki ziemskiego globu!

JWO

Sprawdź także

Zofiówka w Otwocku

Nawiedzone miejsca na Mazowszu

Nawiedzone miejsca od zawsze przyciągały turystów oraz amatorów zjawisk paranormalnych. Wiele osób lubi bowiem poczuć …