Kuba
Uwagę turystów przyciągają tutaj kolorowe ulice, po których poruszają przepiękne stare samochody, potwierdzające że przez lata izolacji miejsce to nabrało wyjątkowego charakteru | fot.: Fotolia

Kuba i Dominikana – najpiękniejsze wyspy na Morzu Karaibskim

Kraje położone tuż przy Morzu Karaibskim stanowią prawdziwy raj dla turystów. Największą popularnością cieszy się Kuba, w której czas zatrzymał się już wiele lat temu, a także Dominikana, czyli przepiękna wyspa, na której można odpocząć od miejskiego zgiełku, podziwiając przepiękne krajobrazy roztaczające się wokół. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając się do tych dwóch przepięknych lokalizacji?

Kuba

Kuba to wyspa, która położona jest nie tylko na Morzu Karaibskim, ale również na Oceanie Atlantyckim. Większa część głównej wyspy to przede wszystkim żyzne niziny, które jednak urozmaicone są niewielkimi wzgórzami. Z kolei południowo-wschodnią część Kuby porastają gęste lasy, dzięki czemu krajobraz jest tutaj dosyć zróżnicowany.

Kuba to obecnie największa wyspa na Morzu Karaibskim, która otoczona jest trzema pasmami górskimi, a mianowicie Cordillera de Guaniguanico, Guamhaya oraz Sierra Maestra. To właśnie na tych wzgórzach można podziwiać plantację upraw trzciny cukrowej, która służy tutaj do produkcji najpopularniejszego trunku, czyli kubańskiego rumu. Jeśli chodzi o klimat panujący na Kubie, to jest on tropikalny a podczas pory deszczowej, która występuje od maja do października, wyspę nawiedzają liczne huragany oraz cyklony. Z tego też względu warto tutaj wybrać się w porze suchej, która przypada od listopada do kwietnia.

Pomimo (a może właśnie dlatego!), że czas na Kubie zatrzymał się już wiele lat temu, to jednak każdego roku na tę wyspę dociera wielu turystów, którzy mogą tutaj podziwiać nie tylko przepiękne rafy koralowe oraz piaszczyste plaże, ale również lokalne zabytki, które na dobre wpisały się w historię tego niezwykłego miejsca na mapie świata.

Decydując się na wakacyjny odpoczynek na Kubie, w pierwszej kolejności warto wybrać się do jej stolicy, czyli Hawany. Największym skarbem Hawany są liczne zabytki architektury kolonialnej, a wybierając się do tego miasta, warto w szczególności zwrócić uwagę na Zamek i Fort Morro, Klasztor Santa Clara, Kościół San Francisco, Zamek De La Real Fuerza oraz Teatr Garcia Lorca. Dosyć ciekawa jest również Fabrica de Tabacos Partagas, w której można zobaczyć, jak produkuje się najpopularniejszy kubański wyrób, czyli cygara. Uwagę turystów przyciągają tutaj również stylowe ulice, po których poruszają przepiękne stare samochody, potwierdzające że przez lata izolacji miejsce to nabrało wyjątkowego charakteru.

Dominikana

Kolejną bardzo ciekawą wyspą jest Dominikana, która oferuje turystom przepiękne rajskie plaże, a także czyste jak kryształ wody stanowiące prawdziwy raj dla surferów. Spędzając wakacje na Dominikanie, warto wybrać się w okolice Punta Cana, aby popływać z delfinami, co z pewnością będzie niesamowitym przeżyciem.

Dosyć ciekawym miejscem jest również Santo Domingo, czyli stolica Dominikany, w której warto zwrócić uwagę przede wszystkim na starą dzielnicę kolonialną, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Co jednak można robić na Dominikanie? Oczywiście odpoczywać na tutejszych plażach, jednak zwolennicy aktywnego wypoczynku powinni zdecydować się na nurkowanie, podczas którego można podziwiać przepiękne rafy koralowe stanowiące największą atrakcję turystyczną tej przepięknej wyspy.

Dominikana
Dominikana, która oferuje turystom przepiękne rajskie plaże, a także czyste jak kryształ wody stanowiące prawdziwy raj dla surferów | fot.: Fotolia

KPA

Sprawdź także

Mroczny Dwór Mandoria

Atrakcje dla dzieci w pobliżu Łodzi – co warto odkryć tej jesieni?

Sposobów na spędzanie czasu z dzieckiem nie brakuje, ale nie wszystkie są ekscytujące. Dodatkowo niewiele …