Skrzydełka z kurczaka
Naszym sprzymierzeńcem w stworzeniu fantastycznego dania na obiad lub kolację może okazać się dobrze znany wszystkim kurczak. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Pomysłowy przepis na skrzydełka z kurczaka w miodzie

Przygotowując posiłki, chcemy aby danie, które stworzymy było smaczne i zdrowe. Nie da się również ukryć, że często zależy nam również na czasie. W dobie ciągłych obowiązków i szybkiego trybu życia nikt z nas nie ma przecież siły na wielogodzinne gotowanie. Naszym sprzymierzeńcem w stworzeniu fantastycznego dania na obiad lub kolację może okazać się dobrze znany wszystkim kurczak. Zaskocz rodzinę lub przyjaciół podając go w nowej, ciekawej odsłonie.

Przywykło się uważać, że kurczak doskonale nadaje się do pieczenia w klasyczny sposób. Dobrze sprawdzi się też w roli mięsa na wywar. Rzadko kto poszukuje dla tego delikatnego i zdrowego mięsa innych zastosowań. To błąd, który warto naprawić.

Mięso z kurczaka nie musi być nudne

Doskonałym sposobem na stworzenie pysznego dania z kurczaka może być wykorzystanie ciekawego przepisu na skrzydełka.  Dzięki wykorzystaniu skrzydełek, miodu oraz całej gamy naturalnych i aromatycznych przypraw, możemy bowiem wyczarować danie, które zachwyci swoją kruchością, wspaniałym zapachem oraz intensywnym smakiem. Co więcej, będzie to posiłek zdrowy i lekki, nie musimy obawiać się więc o linię. To dobre danie dla całej rodziny. Słowem – warto choć raz przygotować skrzydełka z kurczaka w miodzie.

Kurczak i miód – połączenie idealne

Przygotowanie skrzydełek w miodzie nie jest trudne. Nie zabiera również dużo czasu. Za to efekt końcowy z pewnością będzie w stanie spełnić oczekiwania każdego członka rodziny. Warto również dodać, że do przygotowania tego dania nie potrzebujemy wielu wymyślnych składników. Większość potrzebnych nam artykułów znajdziemy w kuchennych szafkach i lodówkach. Jest to więc również dobry pomysł na stworzenie szybkiego obiadu, gdy nie mamy czasu na większe zakupy. Potrzebować będziemy bowiem głównie dobrej jakości mięsa (skrzydełek) z kurczaka oraz  miodu, musztardy, słodkiej papryki i ketchupu. Jak wykonać skrzydełka? Przepis, w którym wszystko wyjaśnione jest krok po kroku znaleźć można na stronie: http://zagrodowy.pl/chrupiace-skrzydelka-w-sosie-bbq-z-miodem-i-chili/. Po jego lekturze nikt chyba nie zaprzeczy, że jest to danie proste w przygotowaniu.

Warto więc choć raz na jakiś czas podać kurczaka w nieco innej, ciekawszej odsłonie.  Takie urozmaicenie to z pewnością dobra decyzja. Tym bardziej, że jest to mięso, które jest wyjątkowo dobrze przyswajane przez nasz organizm i nie dostarcza mu zbędnego, szkodliwego dla zdrowia tłuszczu.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

chrupiące przekąski

Pomysły na przekąski na różne okazje

Przekąski to nieodłączny element każdego spotkania, imprezy, wydarzenia. Jest bardzo wiele opcji, jeśli chodzi o …