Skrzydełka z kurczaka
Naszym sprzymierzeńcem w stworzeniu fantastycznego dania na obiad lub kolację może okazać się dobrze znany wszystkim kurczak. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Pomysłowy przepis na skrzydełka z kurczaka w miodzie

Przygotowując posiłki, chcemy aby danie, które stworzymy było smaczne i zdrowe. Nie da się również ukryć, że często zależy nam również na czasie. W dobie ciągłych obowiązków i szybkiego trybu życia nikt z nas nie ma przecież siły na wielogodzinne gotowanie. Naszym sprzymierzeńcem w stworzeniu fantastycznego dania na obiad lub kolację może okazać się dobrze znany wszystkim kurczak. Zaskocz rodzinę lub przyjaciół podając go w nowej, ciekawej odsłonie.

Przywykło się uważać, że kurczak doskonale nadaje się do pieczenia w klasyczny sposób. Dobrze sprawdzi się też w roli mięsa na wywar. Rzadko kto poszukuje dla tego delikatnego i zdrowego mięsa innych zastosowań. To błąd, który warto naprawić.

Mięso z kurczaka nie musi być nudne

Doskonałym sposobem na stworzenie pysznego dania z kurczaka może być wykorzystanie ciekawego przepisu na skrzydełka.  Dzięki wykorzystaniu skrzydełek, miodu oraz całej gamy naturalnych i aromatycznych przypraw, możemy bowiem wyczarować danie, które zachwyci swoją kruchością, wspaniałym zapachem oraz intensywnym smakiem. Co więcej, będzie to posiłek zdrowy i lekki, nie musimy obawiać się więc o linię. To dobre danie dla całej rodziny. Słowem – warto choć raz przygotować skrzydełka z kurczaka w miodzie.

Kurczak i miód – połączenie idealne

Przygotowanie skrzydełek w miodzie nie jest trudne. Nie zabiera również dużo czasu. Za to efekt końcowy z pewnością będzie w stanie spełnić oczekiwania każdego członka rodziny. Warto również dodać, że do przygotowania tego dania nie potrzebujemy wielu wymyślnych składników. Większość potrzebnych nam artykułów znajdziemy w kuchennych szafkach i lodówkach. Jest to więc również dobry pomysł na stworzenie szybkiego obiadu, gdy nie mamy czasu na większe zakupy. Potrzebować będziemy bowiem głównie dobrej jakości mięsa (skrzydełek) z kurczaka oraz  miodu, musztardy, słodkiej papryki i ketchupu. Jak wykonać skrzydełka? Przepis, w którym wszystko wyjaśnione jest krok po kroku znaleźć można na stronie: http://zagrodowy.pl/chrupiace-skrzydelka-w-sosie-bbq-z-miodem-i-chili/. Po jego lekturze nikt chyba nie zaprzeczy, że jest to danie proste w przygotowaniu.

Warto więc choć raz na jakiś czas podać kurczaka w nieco innej, ciekawszej odsłonie.  Takie urozmaicenie to z pewnością dobra decyzja. Tym bardziej, że jest to mięso, które jest wyjątkowo dobrze przyswajane przez nasz organizm i nie dostarcza mu zbędnego, szkodliwego dla zdrowia tłuszczu.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

zdrowe śniadanie z owocami

Jak odżywiać się wiosną?

Nasza dieta zmienia się zazwyczaj w zależności od pory roku. Duży wpływ na naszą dietę …