Mathieu Kassovitz aktor Amelii wypadek
W chwili obecnej, Kassovitz jest zaangażowany w kilka projektów, które są w różnych fazach produkcji | fot.: Autorstwa Georges Biard, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10095252

Mathieu Kassovitz po wypadku motocyklowym: aktualne informacje o stanie zdrowia reżysera i aktora

Francuski aktor i reżyser Mathieu Kassovitz, znany z takich filmów jak „Nienawiść”, „Amelia” i „Happy End”, doznał poważnych obrażeń w wyniku wypadku motocyklowego. Zdarzenie miało miejsce na torze Autodrome de Montlhéry w niedzielę. Chociaż stan zdrowia Kassovitza został określony jako „niepokojący”, na szczęście nie ma zagrożenia dla jego życia.

Szczegóły wypadku

Według informacji przekazanych przez francuską policję i kanał informacyjny CNews, Kassovitz został przewieziony do szpitala w Kremlin-Bicêtre. Aktor odniósł uraz głowy, ma też uszkodzoną miednicę. Pomimo poważności obrażeń, lekarze są optymistyczni co do jego pełnego powrotu do zdrowia.

Sylwetka artysty

Kassovitz to postać nie do przecenienia na francuskiej i międzynarodowej scenie filmowej. Jego kariera nabrała tempa po sukcesie komedii „Mulatka”, która przyniosła mu nominacje do prestiżowej nagrody Cezar w kategoriach najlepszy film debiutancki i najbardziej obiecujący młody aktor. Jego film „Nienawiść” zdobył liczne nagrody, w tym za reżyserię w Cannes i dwa Cezary.

W ciągu swojej kariery, Kassovitz pracował nad różnorodnymi projektami, od filmów akcji jak „Purpurowe rzeki” i „Gothika”, po dramaty i komedie, w tym „Amelia” i „Happy End”. Jego talent można było podziwiać również w hollywoodzkich produkcjach, takich jak „Piąty element”.

Co dalej?

Na chwilę obecną, trzy projekty z udziałem Kassovitza są w fazie postprodukcji, w tym dramaty „Les enfants de la forêt” i „The Way of the Wind”, oraz serial „Furies”. Nie jest jeszcze jasne, jak wypadek wpłynie na te i przyszłe projekty.

Podsumowanie

Wypadek, w którym uczestniczył Mathieu Kassovitz, wzbudza zrozumiały niepokój wśród fanów i środowiska filmowego. Na szczęście, mimo poważnych obrażeń, wydaje się, że Kassovitz jest na dobrej drodze do pełnego wyzdrowienia.

Redo