jak działa instagram
Instagram jest portalem społecznościowym. Oznacza to, że jego głównymi celami są zacieśnianie więzi między znajomymi i tworzenie nowych relacji | fot.: materiał partnera

Jak działa Instagram? Poradnik dla początkujących

Instagram jest aplikacją, która stwarza niesamowite możliwości marketingowe. Umiejętne wykorzystanie zasięgów może pomóc w wypromowaniu siebie i swojej twórczości. Co więcej, coraz częściej Instagramem interesują się firmy i przedsiębiorcy, chcący wykorzystać profil do reklamowania swoich produktów lub usług. Z tego poradnika dowiesz się podstaw jak działa Instagram, oraz poznasz zaawansowane sztuczki, które pozwolą Ci zwiększyć liczbę followersów. Jak ich zdobyć, czy istnieją proste sposoby jak wybić się na Instagramie? Okazuje się, że tak i wcale nie kosztują zbyt wiele.

1. Co to jest Instagram?

2. Jak działa Instagram?

3. Jak Instagram wpływa na marketing?

4. Jak zdobywać followersów na Instagramie?

5. Jak kupić followersów na Instagramie?

Co to jest Instagram?

Instagram to obecnie jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych. Aplikacja oferuje liczne możliwości dzielenia się zdjęciami, krótkimi filmami czy relacjami z życia w prosty sposób z milionami osób z całego świata. Niegdyś platforma służyła głównie do edycji/przerabiania zdjęć dzięki filtrom czy prostym korekcjom kolorów. Na Instagramie chodzi głównie o to, aby zgromadzić na swoim profilu jak najwięcej obserwujących, czyli fanów co można potem przekuć w pieniądze czy wygodne życie. W celu wybicia się użytkownicy starają się dostarczyć interesujące zdjęcia, zaskakują kontrowersjami czy po prostu stosują sztuczki takie jak kup obserwacje na Instagramie, aby podnieść zasięgi profilu. Opinie o Wypromowani.pl pokazują, że jest to bardzo popularny i skuteczny sposób promocji, o czym przekonało się ponad 40 tysięcy osób z Polski.

Historia Instagrama

Początków działania Instagramu należy doszukiwać się w roku 2010. Wtedy też ten serwis społecznościowy miał swoją premierę. Można, jednak powiedzieć, że za sukcesem Instagramu stoją właściciele Facobooka, którzy w 2012 roku wykupili serwis. Nazwa pochodzi od połączenia słów instant camera i telegram. Najprościej mówiąc, aplikacja ta służy do zamieszczania zdjęć i filmów. Dostępna jest na telefonach z systemami: Android, iOS oraz Windows Phone. Obecnie niełatwo w naszym otoczeniu znaleźć młodą osobę, która nie korzysta z Instagramu. Na tej platformie są wszyscy, począwszy od celebrytów, aż po zwykłych ludzi. Trudno również wskazać firmę, która nie ma swojego konta na Instagramie. Właściciele przedsiębiorstw szybko zauważyli bowiem, potencjał reklamowy tej aplikacji.

Jak działa Instagram?

Instagram jest portalem społecznościowym. Oznacza to, że jego głównymi celami są zacieśnianie więzi między znajomymi i tworzenie nowych relacji. Służą do tego opcje takie jak: prywatne wiadomości, komentarze pod postami, czy możliwość polubienia zdjęć. Ważną opcją jest możliwość umieszczenia oraz przeglądania hashtagów, które klasyfikują dodawane zdjęcia. Mogą one określać miejsce, czas, atmosferę, czy emocje, które przekazuje post. Wśród przydatnych funkcji Instagramu wyróżnić można:

  • możliwość dodawania zdjęć;
  • dodawanie do zdjęć filtrów, napisów, czy rysunków;
  • publikowanie pól tekstowych, niezawierających zdjęć;
  • tworzenie Instastories, które znikają po 24 godzinach.

Skąd taka popularność aplikacji i jak działa Instagram, że jest tak atrakcyjny dla osób z całego świata? Zainteresowanie aplikacją pogłębiają statystyki, powiadomienia czy po prostu ciągła chęć bycia na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami od swoich ulubionych twórców. Instagram daje również ogromne możliwości przebicia się do szerszej grupy odbiorczej. Osoby bez żadnej popularności w ciągu krótkiego czasu mogą stać się rozpoznawalne i zmienić swoje życie. Popularność nigdy nie była tak bardzo na wyciągnięcie ręki. Dodatkowym atutem posiadania popularnego konta na Instagramie jest możliwość zarobku. Współprace z firmami w formie lokowań produktów potrafią wygenerować dziesiątki tysięcy złotych za jedno zdjęcie czy relację na instastory. 

Jak Instagram wpływa na marketing?

Osoby posiadające dużą liczbę obserwujących na Instagramie, nazywane są Influencerami. Firmy często zwracają się do nich z propozycjami współpracy. Zwykle odbywa się to za pomocą barteru- firma wysyła Influencerowi darmowy produkt, w zamian za reklamowanie go. Osoby najpopularniejsze mogą, jednak liczyć na korzystniejsze współprace, za które będą otrzymywać zarówno produkt, jak i wynagrodzenie pieniężne. To właśnie od liczby obserwujących oraz od ich aktywności zależy, jak dobre kontrakty będą otrzymywały osoby popularne. Konta, które już na starcie mają dużą liczbę followersów, mogą znacznie szybciej poszerzać swoje zasięgi. W rezultacie będzie to przyciągać również nowe firmy sponsorujące. Algorytm Instagramu zaprogramowany jest również w taki sposób, by promować konta, na których pojawia się duża aktywność.

Jak zdobywać followersów na Instagramie?

Zdobywanie obserwujących na Intagramie wymaga dużego zaangażowania i poświęcenia czasu. Dobrym sposobem na to jest regularne (najlepiej codzienne) wrzucanie zdjęć lub relacji.  Takie działania będą przypominać obserwującym o danym profilu, a także będą sprzyjały wstrzeleniu się w algorytm Instagramu, który zachęci nowe osoby do obserwowania. Ważne jest również dodawanie angażujących treści i odpowiednio dobranych hashtagów. Posty najlepiej oddawać w godzinach największej aktywności fanów. Wszystkie te działania sprzyjają promocji konta w tym serwisie społecznościowym.

Jak kupić followersów na Instagramie?

Jeżeli zależy Ci na szybkim wypromowaniu konta możesz rozważyć zakup followersów na Instagramie. Posiadając nawet 10 tysięcy obserwujących, możesz współpracować z małymi firmami. Pamiętaj, że im więcej followersów, tym lepsze i ciekawsze firmy będą się do Ciebie zwracać z propozycjami współpracy. Jeżeli chcesz szybko zostać zauważony firmy takie jak Wypromowani.pl oferują kupowanie followersów w bardzo przystępnej cenie. Co daje takie rozwiązanie? Po pierwsze, obserwacje będą pochodzić od prawdziwych ludzi z całego świata. Dzięki nim będziesz mógł dotrzeć do osób zamieszkujących każdy kontynent. Pomoże to w promocji profilu i zdobywaniu nowych odbiorców. Po drugie realizacja, takiego zamówienia jest niezwykle szybka. Serwer od razu po opłaceniu przekazuje Twój profil do promowania. Kupieni followersi zwiększą zasięg Twojego konta, a dzięki temu uczynią je atrakcyjniejszym dla współpracujących firm. Cena zakupu followersów jest nieduża w porównaniu z tym, ile możesz później zarobić. Większość popularnych celebrytów korzysta z możliwości zakupu obserwujących. Dzięki takiej opcji szybko wybijesz się na Instagramie. Pamiętaj, jednak że tylko sprawdzone firmy oferują w pełni bezpieczną usługę. Co więcej, nie naruszają one regulaminu portalu. Inne firmy, mogą wykorzystywać automatyczne programy do nabijania followersów. Taka opcja jest niebezpieczna i może doprowadzić do zablokowania konta. Usługa firmy Wypromowani jest za to w pełni bezpieczne a promocja jest w 100% legalna.

Zakup followersów jest dobrą opcją dla osób, które chcą szybko wypromować się na Instagramie. To również świetny sposób na zdobycie zasięgów na całym świecie. Co ważne, tylko dobra firma, oferująca taką usługę zapewni prawdziwych obserwujących. Może okazać się to kluczem do Twojej przyszłej kariery Influencera.

Podsumowanie

Wiesz już, jak działa Instagram i co zrobić, aby osiągnąć tam popularność. Mamy nadzieję, że dzięki temu poradnikowi lepiej poznałeś panujące tam zasady oraz widzisz już jakie korzyści daje posiadanie popularnego konta. Niezależnie od tego czy wybierzesz darmowe lub płatne sposoby promowania konta, takie jak kupowanie followersów na Instagramie trzymamy kciuki za Twój sukces. Pamiętaj, że czasem warto skorzystać z pomocy profesjonalnych firm marketingowych takich jak Wypromowani, które od lat zajmują się tego typu promocją, by od razu wskoczyć na wyższy poziom. Oszczędzi to czasu i być może sprawi, że pokochasz życie popularnego twórcy.

Materiał partnera

Sprawdź także

like na fb

Jak kupić like na Facebooku?

Firmy i osoby prywatne, które aktywnie działają na Facebook doskonale wiedzą, jak ważne są polubienia …