Apple iPhone 11 Pro smartfon
Apple najwidoczniej wyciągnęło ciekawe wnioski z eksperymentu polegającego na równoległej produkcji wersji iPhone’a dla wymagających i dla oszczędnych | fot.: stock.adobe.com

Co wiemy o iPhone 12?

Nowe edycje smartfonów spod znaku nadgryziona jabłuszka zawsze budzą emocje. Nie inaczej jest z oczekiwaniem na iPhone 12, model – a raczej cztery modele – które mają pojawić się na rynku już we wrześniu. Czego można się po nich spodziewać? Ujawniamy kilka informacji na ten temat!

Ofensywa iPhone’a

Apple najwidoczniej wyciągnęło ciekawe wnioski z eksperymentu polegającego na równoległej produkcji wersji iPhone’a dla wymagających i dla oszczędnych. Widać to w zapowiedziach iPhone 12, który ma się pojawić w aż czterech odmianach – 12 Pro i 12 Pro Max, które mają dać swoim użytkownikom jak najwięcej oraz Max i „po prostu” 12, które będą tańsze od głównych modeli, ale nadal zaoferują na tyle dużo, by korzystanie z nich dawało ogromną satysfakcję.

Jak będzie wyglądać iPhone 12?

Okazuje, się, że projektanci iPhone 12 odeszli od wyraźnie zaokrąglonych narożników na rzecz zaostrzenia krawędzi. Z kolei pod względem rozmiarów, użytkownicy dostaną trzy opcje do wyboru. Pierwszą będzie ekran o przekątnej 5,4 cala, proponowany w wersji podstawowej. Nieco większe będą warianty Max oraz Pro – w ich przypadku przekątna będzie wynosić 6,1 cala. Z kolei w najbardziej zaawansowanej wersji Max Pro, będzie to 6,7 cala.

Jakich ekranów można się spodziewać w iPhonie 12?

W poprzedniej generacji iPhone’ów pewne kontrowersje wzbudzały ekrany z modeli najbardziej budżetowych. Tym razem nikt nie powinien mieć podobnych zmartwień, ponieważ każda z czterech zapowiadanych wersji będzie posiadała wyświetlacze korzystające z technologii OLED. Co więcej, wersje Pro oraz Pro Max będą się charakteryzować wyższym poziomem odświeżania (120 Hz).

Co z wsparciem dla 5G?

Wiele osób może zainteresować to, czy iPhone 12 będzie posiadać wsparcie dla 5G. Okazuje się, że owszem, choć jest tu pewne „ale”. W serwisach branżowych pojawiły się spekulacje, iż Apple może rozważać wypuszczenie na rynek dwóch dodatkowych ponad te już wspomniane wersji „dwunastki”. Wersje te (12 4G oraz 12 Max 4G) miałyby być bez wsparcia 5G, ale być tańsze. Czy faktycznie powstaną – dowiemy się wkrótce.

Moc nowych iPhone’ów

Sprawdźmy także czego można się spodziewać w „wnętrznościach” iPhone’a 12. Procesor, który będzie obsługiwać nowe smartfony z Cupertino to Apple A14, niezwykle wydajne i – co warte podkreślenia – stworzone w technologii 5 nm. Można się więc po nich spodziewać naprawdę wiele.

Wiadomo tez co nieco o pamięci, w jakiej będą pracować nowe modele iPhone. W przypadku wariantu najtańszego będzie to 4 GB, a w wersji Pro – 6 GB. Przestrzeń dyskowa? Na samym starcie można się spodziewać 128 GB, choć będą obecne także modele z większą pojemnością (do 256 GB dla „niższych” modeli i do 512 GB dla „wyższych”).

Aparat w iPhone 12

Jak można było się spodziewać, w iPhone 12 również aparat fotograficzny będzie jeszcze lepszy, niż w poprzednich generacjach. 64 megapiksele w połączeniu z dziesięciokrotnym zoomem cyfrowym to naprawdę ogromne możliwości. To jednak nie wszystko. W iPhone 12 będzie dostępny tryb nocny dla wszystkich obiektywów, w tym dla zdjęć ultraszerokokątnych i dla przedniego aparatu.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

aparat do zdjęć

Najlepsze fotosmartfony do 2000 zł

Jednym z podstawowych zadań smartfonu jest robienie zdjęć – dobry aparat fotograficzny to zatem ważny …