zabezpieczony smartfon
O ile wszyscy wiemy że są wirusy na komputer inaczej złośliwe oprogramowanie, które może między innymi próbować wykraść nasze dane dostępowe do banku przez co możemy stracić pieniądze o tyle wiele osób nie zdaje sobie sprawy że to samo może stać się na smartfonie | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jak zabezpieczyć telefon z Androidem ?

Obecnie każdy z nas bądź chociażby większość osób posiada smartfona, który także narażony jest na wirusy tak samo jak komputer i należy go odpowiednio zabezpieczyć żebyśmy mogli chronić nasza prywatność.

O ile wszyscy wiemy że są wirusy na komputer inaczej złośliwe oprogramowanie, które może między innymi próbować wykraść nasze dane dostępowe do banku przez co możemy stracić pieniądze o tyle wiele osób nie zdaje sobie sprawy że to samo może stać się na smartfonie.

Bezpieczeństwo w internecie Smartfon

Smartfon jest tak samo podatny na szkodliwe oprogramowanie jak komputery. Tego typu zainstalowane oprogramowanie może między innymi dawać dostęp do twoich wiadomości sms czy też w czasie rzeczywistych do rozmów telefonicznych. Brzmi jak sc-fi niestety jest to możliwe dzięki zainstalowaniu odpowiedniego oprogramowania, więcej na ten temat znajdziesz na stronie http://www.embiznes.pl/

Namierzanie telefonu komórkowego

Poza czytaniem twoich smsów jest także możliwe namierzenie twojego smartfona w czasie rzeczywistym, oprogramowanie / wirus potrafi włączyć opcje GPS i pobrać lokalizacje twojego telefonu.

Bezpieczne korzystanie z telefonu

Jak widzisz pod pojęciem wirus kryje się znacznie więcej niż tylko programik, który spowolni ci telefon. Tego typu wirusy / programy działają w konkretnym celu choćby w takim żeby wykraść twoje pieniądze z konta, wiele osób korzysta z bankowości internetowej, posiada aplikacje swojego banku. Na szczęście obecnie każda transakcja musi być potwierdzona smsem, Aczkolwiek i to „hakerzy” potrafią ominąć.

Tego typu zagrożeń w internecie jest bardzo wiele, dlatego warto stosować oprogramowanie jak choćby antywirus na androida, które będzie podstawowym narzędziem wyłapującym zainfekowane  pliki, które chcesz pobrać, bądź witryny, które próbują pobrać szkodliwe oprogramowanie.

Jak zabezpieczyć telefon z Androidem

Dlatego jeżeli pamiętasz o zabezpieczeniu swojego komputera, zwróć także uwagę na swojego smartfona, który także powinien posiadać antywirusa, pobieraj aplikacje wyłącznie z oficjalnych sklepów. Nie wchodź na podejrzane strony, sklepy. Na stronie embiznes znajdziesz także wiele ciekawych informacji dotyczących bezpieczeństwa korzystania z telefonów jak również ciekawe recenzje smartfonów oraz innych ciekawych gadżetów

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

części do smartfona

Części do telefonów – oryginalne czy używane?

Telefon komórkowy przeciętnie jest nam w stanie posłużyć przez 2-3 lata, nawet w przypadku częstego …